Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány napig kell egy gyereket...

Hány napig kell egy gyereket az óvodába szoktatni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg be nem szokik. Van aki hamarabb, van akinek több idő kell.

egy dajkanéni

2010. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mi ovink szerencsére rugalmas volt, azt mondták, ott lehetek, amíg kell. Egy hét alatt beszokott a lányom, igaz utána sajna megint beteg is lett, és sokat betegeskedik.

Így, hogy hosszabb szünetek vannak, nehezebb mindig újra visszailleszkednie, de úgy látom, ez is minden alkalommal jobban megy neki.

(Hallottam olyanról, hogy az anyuka be sem mehetett a csoportszobába, ez nem túl szerencsés...)

2010. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egy hét volt. Az óvónők azt mondták ennyi kell-se több, se kevesebb. Nem tudom mi lett volna, ha nem szokja meg annyi idő alatt. A gyerekem már simán ott maradt volna 2 nap után, de nem lehetett...
2010. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És hogy működik? Úgy értem pl:1. nap ott maradok vele az oviba, de honnan tudják, hogy hányadik napon nem kell már ott maradni vele?
2010. nov. 22. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt Neked kell érzékelni. Meg kell próbálnod az első nap felkelteni az érdeklődését (mennyi játék, izgalmas dolgok) vannak, és ha olyan a gyerkőc (mint az enyém is), hogy a kezdet fogta végig, akkor az az első lépés, hogy elengedje.

Én már első nap megbeszéltem vele, hogy el kel mennem, mert a gazdaságis nénivel meg kell beszélnem ezt-azt, és akkor fél órára egyedül hagytam.

Nekem fontos, hogy ne csapjam be! (Tehát nem mondtam, hogy "mindjárt jövök", és elmentem egy órára...)

Mi első két nap nem mentünk teljes napra, jó ha az udvari tartózkodás bele esik, mert ott könnyebben feltalálja magát (hasonlít egy játszótérre).

Második nap már mondtam neki, hogy akkor elmegyek bevásárolni, aztán érte jövök (persze vettem neki is valamit), másfél órára elmentem. És így tovább. Harmadik vagy 4. napon (már nem emlékszem), megbeszéltük, hogy mivel a többi gyereknek sincs ott az anyukája, én is elmegyek, ekkor és ekkor jövök vissza.

Szerencsére nagyon szereti, úgyhogy biztos vannak nálunk nehezebb esetek is, meg az is számít, hogy ő még csak fél napot jár, mert itthon vagyok kis tesóval...


De legjobb, ha megkérdezed a ti óvodátokat, hogy ott mik a "beszoktatási szokások".

2010. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom már az első nap ottmaradt egyedül délig.Ez gyerekfüggő.
2010. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!A kérdést azért tettem fel, mert ma voltunk 1. nap beszoktatni!Semmi probléma nem volt elég sok gyerek veszi körül itthon is!Semmit nem mondtak, hogy mi következik most,de azt már tudom, hogy holnap is ott kell maradnom!Szerintem feleslegesen!
2010. nov. 22. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!