Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rá kell szoktatni a...

Tényleg rá kell szoktatni a gyereket a cumira, h a kertben ne szedjen mindent a szájába? Ezt hallottam, nem is értem.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem ez a megoldás.


Rá kell szólni hogy nem szabad de nem mindent tiltani úgyértem egy füszál még nem a világ.

2011. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell! Teljesen normális hogy a szájába vesz mindent, igy szerez információt a körülötte levő dolgokról, annyit tehetsz hogy figyelsz mész utána, és nem hagyod pl gombát enni, de egy kis virág stb megnyalogatadatol mi baja lenne? Annyira sterilbe akarjuk tartani mar szegény gyerekeinket. Nem akarok "ciganyozni" de nézd meg azokat a gyerkocoket mezítláb szaladgálnak az utcán, mindent megfognak stb. és meg se betegek, sokkal erősebb az immunrendszeruk, mint a mi agyon óvott babainknak. A kérdésedre válaszolva, szerintem ha rá is szókna a cumira, ha valamit meglátna kikopne a cumit és azt az erdekeseobb dolgot izlelne meg. Akkor minek ráerőltetni a cumit?
2011. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hülyeséget! A fiam nem cumizott, a lányom igen, és kb. ugyanannyi ez-az került a szájukba. Szerinted ha valami izgalmas kóstolnivalót lát, nem köpi ki a cumit? Kitől hallottad ezt?
2011. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás:

Míg pici úgyis figyeled, nem hagyod magára, vele vagy. De így is kerül a szájába pl.homok. A lányom is megkóstolta, de a szobanövényt is, és semmi baja nem lesz hidd el, én a tyúk sz@rt kóstoltam több mint húsz éve, és semmi bajom. Így ismerkedik a világgal, hogy mindent a szájába vesz, megízlel. Nem kell neki engedni, rá kell szólni, meg fogja jegyezni, érteni hidd el. Nem kell burokban tartani. Az én lányom nem igazán cumizott, csak pár hónaposan. Teljesen felesleges rászoktatni, úgyis ha lát valami kiköpi, sok értelme nincs.

2011. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam most másfél éves múlt, és tavaly még az volt a mániája, hogy a kertben az összes kavicsot a szájába gyömöszölte. Akkor bizony még sokszor inkább a szájába adtam a cumit, így legalább nem érezte a kényszert, hogy mindegyiket lenyalogassa.

Most már van olyan nagy, hogy megértse, valamit nem szabad, ha mondom neki, hogy nem, akkor letesz abbéli szándékáról, hogy megkóstolja a dolgokat.

2011. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg hülyeség:) Az én fiam cumizik alváshoz, direkt kipróbáltam mikor lementünk az udvarra, odaadtam a cumit, hátha aznap megússzuk a homokevést:) Rosszul gondoltam... Cumi elköp fél méterre, homok bekap:D
2011. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és 9 hónaposan leszokott a cumiról, most már azt sem tudja, mi az. Utolsó voltam.
2011. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!