Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le lehet valahogy szoktatni...

Le lehet valahogy szoktatni egy 2,5 éves gyereket a korán kelésről?

Figyelt kérdés

már nagyon kivagyok merülve,mert mindennap fél6-6kor már felébred,és az istenért sem akar vissza aludni.

Ráadásul a 2.babánkat várom,és fogalmam sincs,hogy mi lesz így,ha a baba is meg a nagylányom is korán kelő lesz..


2011. ápr. 28. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább arra kéne rászoktatni, hogy ha felébred, játsszon csendben magának. Az én fiam 2 éves lesz, ha ő felébred korán, akkor oda van készítve az ágyához a kedvenc könyve, játékai, és azzal eljátszik. Igaz, néha felébredek arra, hogy beszélget velük, de legalább nem ébreszt fel minket és a tesóit direktben. :)
2011. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát vagy-vagy alapon. A lányom híresen rossz alvó újszűlött kora óta. Most négy éves, kétéves kora óta nem alszik délután. Nagyon kevés az alvásigénye, nálunk ezért volt gond mindíg. Ő is koránkelő volt, fél hat, öt körül már fenn volt, más nem működött erre, csak a későbbi fektetés este. Ha korán kelt elaludt már nyolckor, viszont hajnalban ébredt. Ha este tízig fenn volt, akkor elaludt reggel nyolcig. Most is ez van. Tízkor elalszik, így reggel nyolcig, fél kilencig alszik.Csak akkor alszik el este előbb, ha reggel ébresztjük kb hatkor, mert megyünk valahová, máskülönben nem. Én is várandós vagyok, bízom benne hogy a hugi kicsit jobb alvó lesz.:)

Páromat zavarta jobban a dolog, mert ő hétközben ötkor kel, hétvégén meg szeretne kilencig aludni, de hát az a gyereknél nem úgy működik, hogy egyik nap felkelek ötkor, másnap meg elalszom kilencig. Mondtam a páromnak, hogy válasszon, vagy reggel alszik a gyerek, vagy este, mert a kettő nálunk kizárja egymást. A hétvégi reggeli alvást választotta.

2011. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

az jól hangzik elvben,hogy játszon el reggel amikor még korán van.A játékai neki is kéznél vannak,de ő azzal kezdi,hogy átcsetteg hozzánk,és befekszik közénk.ami nem is lenne baj,ha ő is vissza aludna..!

Mindennap fél9kor rakom le,de ez nem jelenti azt,hogy rögtön el is alszik.tegnap is már fél 10 volt mire elaludt.gondoltam is magamba most biztos sokáig alszik-DE ugyanúgy korán kelt.már nem tudom mit csináljak vele.

2011. ápr. 28. 18:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Nalunk is hasonlo a helyzet. 2,5 eves mult a kisfiam. Par honapja, hogy 6 korul kel reggel... Delutan alszik 3 orat. Este kb 10-11 kozott megy aludni. Szerencsere nem alszik.

Juli vegen szulok...

2011. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!