Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyiért vigyáznátok otthon...

Mennyiért vigyáznátok otthon egy gyerekre?

Figyelt kérdés

Egy kisfiúra kéne vigyáznom, 8-16- ig, 2 éves Nekem van egy lányom 22 hónapos.

Szeret nálunk lenni a kisfiú, csak néha a lányomat lökdösi, ezért aggódom nem tudom válalljam-e. Na meg barátnőm, nem tudom mennyit kéne/ lehet kérni. Itt enne inna aludna, én vinném délelőtt őket a játszótérre.


2010. nov. 24. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha néha szívességből elvállalod, addig oké, de ha már pénzért vigyázol rá, akkor jönnek a buktatók!

Ha valami baleset éri a gyereket, akkor nem csak az adóhivatal vesz elő, hanem a többi szakhatóság is, mert szakképesítés, és egy halom engedély nélkül "magánbölcsödét" üzemeltettél...

2010. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ettől is tartok, nehogy baja essen, mert az én felelősségem, de ő menne vissza dolgozni, bölcsiben nincs hely!
2010. nov. 24. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Hozzánk 500 Ft/óráért jön a bébiszitter.

Ha a bejelentés miatt aggódsz, akkor az anyuka havi 100 Ft-ért legalizálhatja (bejenti) a foglalkozásodat és nem kell adóznod.

2010. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

húúú ez nagyon nehéz ügy...

az egyik legjobb barátnőm kislánya és a fiam között 2 hónap a különbség. Pici koruk óta rendszeresen összejárunk, nagyon szeretem a barátnőm kislányát, ő is a fiam, a gyerekek is egymást. Pár hete vigyáznom kellett a kislányra és elmondhatom, hogy katasztrófa volt, és ha lehet soha többet...:)

az elején nem volt baj, de alvásidőben....káosz. A fiamnak majd leragadt a szeme, nagy nehezen elaludt. a másik szobába mentünk, persze egy 2 éves nem tud csendben maradni, de ő az Istenért nem akart aludni. Kivittem az udvarra, de álmos volt, bejöttünk. Kiabált, szaladgált...persze 40 perc alvás után felébredt a fiam, nyűgös volt, sírt hogy bújjak mellé, és altassam vissza. de nem tudtam mert a kiscsaj nem hagyta. Így lett 2 hisztigépem...a fiam sírt mert nem tudott aludni, a kislány sírt mert álmos volt, de idegen hely stb. nem akart aludni. Végül mikor értejöttek komolyan fellélegeztem...és hozzátenném jó gyerekek mind a ketten. nem hisztis, nem erőszakos, szófogadóak, de így is kínkeserves volt az a nap.

Nem elrettentésért, ha kéne természetesen vigyáznék rá, de hogy minden egyes nap...hát nem hiszem, hogy bírnám.

testvéreknél egész más, ők összenőnek, egymáshoz igazodnak, de így nagyon nehéz volt, pedig azt gondoltam gyerekjáték lesz...:)

2010. nov. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!