Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3és féléves ikergyerekeknek...

3és féléves ikergyerekeknek nem jobb a gyerekek között az óvodában mint a nagyszülővel? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Én biztosan inkább az óvodát választanám!!!

Egy nagyszülő nem tudja olyan szakképzetten foglalkoztatni a gyerekeket, mint egy óvónő (énekelni, mesélni, kiszámolós, körjáték, stb.), és emiatt a gyerekek elmaradhatnak a fejlődésben.


Továbbá a gyerekek fejlődését az is segíti, ha a többi gyerek közt szocializálódnak (megtanulnak szépen enni, viselkedni, megosztani a játékukat, stb.)...


Az óvodában egy csomó koruknak megfelelő játék van, ez is segíti a fejlődésüket...


A legtöbb oviban manapság "vegyes"-csoportokban vannak a gyerekek (nagyok-kicsik együtt), mert a nagyoktól a kicsik könnyen tanulnak!


Hol tudja ezt egy nagyszülő biztosítani?!


Én amiatt is nyugtalan lennék, hogy az oviban egyszerre több óvónő és dadus vigyáz a gyerekekre, a nagyi meg csak egyedül vigyázna 2 élénk kisgyerekre???... 8-o


Nem, nem!.... 1-2 órára maximum, de minden nap reggeltől estig?!... Én nem bíznám a nagyszülőre a gyerekeimet!

2009. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ez a gyerekektől függ. Ha kötődnek a nagymamához és a nagyinak is van ideje velük foglalkozni, programokat csinálni akkor az a jobb, ha a nagyszülővel vannak. Ha "csak" felügyel rájuk és foglalkozni nem tud vagy nem akar a gyerkőcökkel akkor jobb az óvoda. Ott sok hasznos dolgot tanulnak a gyerekek és még szocializálódnak is.
2009. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Gyerekektől is függ: lehet, hogy igénylik már a gyerektársaságot, de lehet, hogy csak maguk játszanának még (hároméves kor körül kezdenek a gyerekek egymással játszani, addig csak egyedül játszanak).

Ha úgy látod, hogy már szeretik a közösséget, érdeklik őket más gyerekek, mindenképpen jobb nekik a sok gyerek között, mint a legszeretőbb nagyszülők mellett.

Ha viszont még nem szívesen játszanak más gyerekekkel, akkor tökéletes helyük lesz a nagyiéknál, akiknél előbb-utóbb felfedezik, milyen jó a papával és a mamával játszani.

2009. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól érzik magukat a mamánál,szeretnek ott lenni,és a nagymama is bírja akkor szerintem nem gond.A gyereknek a szabad játék a legfontosabb,a mama pedig biztos tud énekelni, mesét mondani.

Viszont nagyon fárasztó lehet a nagyszülőnek,minden nap az unokákkal.

2009. okt. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csakis az óvodára szavazok. Amikor a lányom 2,5 éves volt nekem sikerült olyan munkát kapnom amire mindig is vágytam. Az anyósom mindjárt mondta, hogy ő vigyáz majd kb. 1 éven keresztül a gyerekemre míg nem indul óvodába, hogy elkerüljük a bölcsit. Én minden nap megfőztem, neki annyi volt a feladata, hogy 11.00-17.00 óráig vele legyen heti négy nap. Az elejében még minden rendben volt, de egy idő után kezdett anyaként viselkedni. Bármit mondtam a gyerekkel kapcsolatban, épp az ellenkezőjét csinálta. Levegőre nem vitte ki. Mikor rákérdeztem, azt mondta, hogy az nem az ő feladata. A gyerekemet ő etette kanállal, alig tanult meg egyedül enni (mert hiába tanítottam, sokat volt vele). Én két műszakban dolgoztam így délután sem voltam mindig otthon. Van egy macskája anyósomnak, aki után nem takarít. A gyerekem olyan allergiás lett, hogy élete végéig gyógyszert kap. Azóta a mi viszonyunk is megromlott. Azt az 1 évet sehogy sem tudja bepótolni a lányom, a gyerekekkel nem tud megfelelő kapcsolatot kialakítani.
2009. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!