Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányos anyukák, ti, hogy...

Lányos anyukák, ti, hogy oldjátok meg az óvódában azt, hogy a lányotok ne üljön rá a lepisilt wc re?

Figyelt kérdés
Kislányom mindig panaszkodik,hogyha ráül az oviban a wc re, akkor állandóan nedves, (pisis) félek, nehogy fertőzést kapjon emiatt.Egyszerűen egy csomó gyerek egymás után használja a wc ét, de a dadusok nem hajlandók csak a végén letörölni, tehát az a gyerek jár jól aki elsőnek wc zik, neki még tiszta, de utána pisi, kaki minden van.Ti letöröltetitek kisóvodás gyereketekkel a wc ét használat előtt?Mert én küldtem be a gyerekkel nedves tisztító kendőt, és rámripakodtak, hogy tiszta az a wc nem kell használni.Vagyis nem rám, hanem a gyerekre szóltak rá.de, hogy képzelik, hogy szerencsétlen gyerek összepisizi magát a szutykos wc jükben?Ha meg visz törlőt akkor szegény jól letolják.Most mit tegyek, mert pénteken délután mondta a lányom, hogy ez történt.Tuti, hogy nem tudom szó nélkül hagyni, hogy ne szóljak nekik ezért, hogy ugyan ha az én pénzemen viszek be a gyereknek egy csomag törlőkendőt az mért zavarja őket, ha már ők nem törlik le egy gyerek után sem, csak a végén amikor mindenki wc zett.Esetleg menjek be az Ántsz-hez és szóljak nekik, mert ez nem helyénvaló.
2010. nov. 28. 10:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem ülök rá szutis wc re, a gyerektől sem várom el, hogy ezt tegye.
2010. nov. 28. 10:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Én előbb az óvónővel beszélnék, bár nálunk elég normálisak, de nálatok nem, az alapján amit írsz. Ha már ők lusták letörölni akkor nem értem miért baj ha a gyerek magának megoldja.
2010. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem told le magasról az ovónőt és igenis mondd a kislányodnak hogy törölje le.Nehogy már az ő trehányságuk miatt kapjon el valamit.Ha a nedves t.kendő nem tetszik nekik,akkor wcpapírral is le tudja törölni.
2010. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is beszélnék először az óvónővel, ha nem hat, akkor az igazgatónővel. Én se ülök rá soha idegen helyen a wc-re,a nnyi fertőzést el lehet kapni. És még így is könnyen lehet (kilincs, kézmosó stb) Legalább így hadd védjük ki! Nem értem az óvónőt, neki nem is kell semmit tennie! Az én lányaim még bölcsibe járnak, pelusosak, de ott is azt vettem észre, utálnak dolgozni ezek a dajkák!
2010. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj az óvónőkkel!

A gyereked elmondása alapján küldted a törlőkendőt,de nem

tudod biztosra miért is nedves a wc ülőke,az is lehet,hogy épp a domestosos törléstől nedves.

Az valóban tény,hogy nem törlik minden gyerek után azonnal,ha így lenne abból állna az egész nap,de naponta többször törlik,hidd el.

Szerintem inkább azt kellene,megtanítani a gyerekeknek,hogyha véletlenül félre csurog szóljon

a dadusnak vagy óvónéninek vagy az azt követő gyerek,aki

épp a te kislányod szóljon mielőtt ráülne,persze ez sem egyszerű,mert sokszor a gyerekek az utolsó pillanatban érnek el a wc-re,ezért is történnek balesetek.

Ezt szerintem kicsit felfújod,persze hogy félted a gyermeked,de hidd el az óvódákban és mindenféle intézményben még ha minden gyerek után is takarítják nem 100%-os a sterilizálás,ez fizikailag teljességgel lehetetlen,ez egy közösségben megoldhatatlan.

Gondolj csak bele mennyien fogják meg 1 nap alatt az óvoda bejáratának kilincsét,ezt tuti nem törölgetik még szerintem havonta sem,na itt ezerszer több baktérium található és sokkal nagyobb eséllyel kap el onnan valamit a gyereked!

2010. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod elkerülni, hogy koszos vécére üljön, naponta ellenőrizd a punciját, hogy rendben van-e!
2010. nov. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt, hogy pisi csöpp volt a wc-n, akkor pont én menntem ki vele wc-re és letöröltem. Ekkor elgondolkodtaam, mi van ha nem vagyok ott? Biztos beleül?

És sokszor nincs lehúzva a kaka, pisi sem, mert egyedül engedik ki a wc-re őket, sajnos. Dadusok nem a gyerekkel foglalkoznak, hanem azzal, hogy mennyi uzsi marad meg és mennyit csomagoljon fel a saját lányának:((((

2010. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!