Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikor fog elkezden...

Szerintetek mikor fog elkezdeni beszélni? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
kislányom 2 éves lesz nemsoká. néhány hangutánzó meg állathangon kívül értelmes szó ami elhagyja a száját, az anya apa, meg baba, egyik és láb. ennyi. egész nap ezeket hajtja. pár napja elkezdte, hogy összevssza gajdol, amit eddig nem tett, meg ha számolok, ő néha beleszól (jó helyen ) hogy három , négy, hat stb. meg mondta valamire, hogy de! meg jó! ezek nem sok semmik, tudom, de ez se volt most meg hirtelen. ezzel együtt nagyon nyugtalan is, és nálunk midnen fejlődési ugráskor ez volt. nyugatalanség, nehezen elalvás, éjjel ébredés. szerintetek reménykedhetek? olyan jó lenne, ha már beszélne!
2010. dec. 2. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanitt tartok 25 hòsommal. Kisfiú. Szerintem a mozgàsbeni fejlödèsnèl jelentkezik ez a nyugtalansàg,nem alvàs,stb, nem hinnèm,hogy a beszèd indulàsa is ezzel jàrna. Pl ha màszni kezd, az ugy megy,hogy reggel mèg kúszott, dèlutàn meg màr tökèletesen màszott. A beszèd egy sokkal apròlèkosabb folyamat, napròl napra mond uj szavakat, igy idövel elkezd kèt szòt egymàs mellè tenni,majd mondatokban beszèlni, de semmikèpp nem ugy alakul a beszèd,hogy reggel mèg hàrom szòt tud, dèlutàn meg mondatokat mond.
2010. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne viccelj,már egy csomó mindent mond.

És bár a lányok hamarabb tanulnak meg beszélni állítólag,azért ez nem mindenkire igaz,és a természeténél fogva sem biztos,hogy annyira akr most egyenlőre többet mondani.


Annyit tehetsz,hogy rengeteget beszélsz hozzá,ha érdekelni fogja,akkor fogja ismételgetni,és előbb utóbb egyre többet fog magától is használni.


Nekem 19 hós a lányom,sok szót mond,és szinte napról napra egyre több szót használ magától,nem úgy hoyg csak utánoz,és amiket régen tanult most kezdi mondatokba rendezni.

Ellenben a sógornőméknél 3 éves elmúlt,és mégis csak annyira beszél,hogy azt szinte csak ők értik meg senki más.

2010. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó a helyzet. Majd be fog indulni meglátod!

Szokták mondani, hogy minden gyerek másképp fejlődik!

A barátnőm kislánya nagyon későn kezdett el beszélni, már elmúlt három éves. Addig alig akart megszólalni, azóta viszont le sem lehet állítani! :)

2010. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

tudom én, hogy nem kóros a dolog,, csak néha már olyan fárasztó, hogy ugyanazt a pár szót hajtogatja egész nap (nem is halkan), és a játékait nekem kell kommentálnom (már egész régóta igényli ezt, kb 14-15 hónapos korától állandóan mondanom kell amit épp játszik). szóval soakt beszélek hozzá, rengeteg mondókát mondok neki, sokat énekelek...amúgy ő inkább mozgékoynabb típus, fiúsabb jellegű, azt is hallottam hogy aki hamar ügyes a mozgásokban, az később kezd beszélni ( 11 hónaposan kezdett járni, másfél évesen már felmászott szinte segítség nélkül akötélmászókán, a játszón a kis hasonló korú pajtásai között feltűnt, hogy mennyivel ügyesebb a mozgásában, viszont van olyan köztük, aki 4 hónappal fiatalabb, és már egy csomó mindent mond). szóval nem aggódom, csak már jó lenne, ha... :)

2010. dec. 3. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!