Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, kistesó érkezett a...

Segítség, kistesó érkezett a két évesem mellé! Elvesztettem a nagyobbikat? Részletek lent.

Figyelt kérdés
25 hós a kislányom, a kisfiam másfél hós. A lány eddig is elég öntörvényű volt, meg hát a korral járó "NEM" és hasonlók, de nagyon jól elvoltunk, szinte össze voltunk nőve, s fegyelmezni is viszonylag sikerült, ha szükség volt rá. De mióta megszületett a kisöcsi, teljesen kifordult önmagából. De megértem, nagyon nehéz neki, hogy miközben pl. szopiztatok, ő szinte csak teng-leng, nem foglalkozok száz százalékosan vele, hiába mondókázunk közben, így nem nagyon tetszik neki. Ezáltal mindenféle rosszaságot csinál, sőt, úgy érzi, hogy minden a kisfiú miatt van, ezért sokszor rajta áll bosszút, felé rúg, simogatás közben egyszer csak rácsap a fejére, így feszegeti a határokat. Mióta megszületett a kicsi, a nagyobbikkal úgy bántunk pedig, mint a hímes tojással, mindent gyönyörűen mondtunk, kértünk, tripla türelemmel. De így másfél hónap után már a türelem is fogy, mivel ezzel a magatartásunkkal eddig nem mentünk semmire, sőt! Kihasználja ezt. Se szép szóra, se erélyesre, se fennhangra nem hajlandó szót fogadni, sőt. Az a kis tekintélyünk is oda, szinte ő a főnök. Főleg, mert sokszor le vagyok kötve a kicsivel, akivel egyébként alig foglalkozok, mert minden időmet a nagyobbikra szánom, hogy ne viselje meg a változás. És mégse akar sikerülnil... Totál kivagyok már merülve. Van valami jó ötletetek? Nálatok mi vált be?
2011. ápr. 27. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok segíteni, nálunk ugyanez a helyzet pepitában.

27 hónapos kisfiú

2 hónapos kislány

Hátha valaki jó tanáccsal lát el minket.

2011. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a neten találtam ezt, nekem bevált:

[link]

2011. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket, elolvastam, de ez egy álomvilág a helyzetünkhöz képest. Legalábbis a két éves gyerekemhez képest, ugyanis ezt a módszert is kipróbáltam már. Az a baj, hogy a büntit nem büntiként él meg, megtalálja a módját, hogy számára kellemesen töltse a büntiidőt. Ráadásul egy helyben pl. egy székre le se tudom ültetni, erőszakot meg nyilván nem alkalmazok. Valamelyik szobában hagytam magára, de feltalálta magát, s a büntiidő letelte után a magyarázatkor nem is néz rám, így nem lehet tudomására hozni a dolgokat. Én legalábbis kudarcot vallottam. Már ott tartok, hogy nem vagyok való anyának, pedig eddig büszke voltam a családomra.
2011. ápr. 27. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézzetek meg együtt néhány Mazsola és Tádé részt... ott pont a kistestvér elfogadásáról van szó, és utána beszélgessetek róla, egy próbát megér :)
2011. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!