Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktál türelmetlen lenni a...

Szoktál türelmetlen lenni a hisztiző 2 éves körüli gyerekeddel?

Figyelt kérdés
Én igen, és nagyon bánt, és utólag mindig úgy megbánom.. :( Rá szoktam kiabálni... Pedig már annyiszor megfogadtam, hogy türelmesebb leszek vele.. :(( Szerintetek a Magbe B6 segítene rajtam? Imádom a gyerekemet, és nagyon bánt, hogy sokszor nem tudom magam "kontrollálni". :(
2010. dec. 3. 13:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem fog megutálni, gyanítom, h velünk is kiabáltak a szüleink:)


Egyébként igen, szoktam kiabálni vele, főleg este, addigra fáradok el teljesen, alig várom, h hazaérjen az apja, de akkor is inkább az én idegeimet cincálná...


Az ember próbál higgadt maradni, mégis csak kisgyerek, nem azért rossz, mert engem akar idegesíteni, mondjuk az is sikerül:)


Próbálgatják, h mennyire messze mehetnek, az én fiam ma például ledobálta a szárítóról az összes vizes ruhát, és élvezettel ugrált benne, én a konyhában főztem, majd a guta ütött meg, mikor megláttam...


A másik kedvenc szórakozása, h kipakolja a szekrényeket, egy pillanat alatt odavágódik, kitépi az ajtót, é s kiránt mindent, amit meg tud fogni. Mire odaérek, h neeeee neeeeem szabaaaad, addigra már fülig érő vigyorral a másik szobából nézi, ahogy vörösödik a fejem.


Remélem, ha nagyobb lesz, majd elmondja, h ez miért olyan csuda jó szórakozás neki...

2010. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ajaj!!!

Kicsi 20 hónapos múlt, nagy 11 éves lesz..no comment

2010. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

előfordul...rajtam a magne b 6 nem segít. én mindig egy csuda nyugodt, kedves szófogadó gyereket vizionálok, ha a 3. szülinapjára gondolok...az segít valamelyest. bár hogy a nagy átváltozás hogy fog megtörténni, azt magam sem tudom, de egyelőre nagyon reménykedem, mert most pont a felsoroltak ellentétje a kislányom. :D

2 éves lesz nemsoká

2010. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is szoktam, pedig alapból egy elég nyugodt, értelmes kisfiút kaptam, akivel mindent meg lehet általában beszélni. Nála nem gyakoriak a hisztik, de amikor mégis rákezd, hát nem sokáig bírom szép szóval, pláne, hogy nem is használ. Igaz a kiabálás sem, inkább, ha úgy teszek, mintha duzzognék rá, na az beválik, de olyankor meg úgy szégyellem magam, mert ez érzelmi zsarolás. Hát tuti, hogy nem egyszerű velük, néha vissza sírom a babás időket, amikor csak evett és aludt, bár akkor is biztos voltak problémák, de hát "kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond":)
2010. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tudod, azt tanultuk pedagógiából, hogy az a szülö kiabál vagy veri a gyerekét, akinek nincs más megoldása az aktuális problémára. Hát ezzel én sem értek egyet, emberek vagyunk, én is sokszor kiabáltam a lányommal, persze marhára bosszantott, hogy tudtam, lehetne máshogy is megoldani. Igen, ha nem kellene mást is csinálni, házimunka, stb... Szóval ne vedd a szívedre, elmúlik ez az idöszak is. Nekem már 6 éves a lányom és nagyon jó a kapcsolatunk, pedig tudok nagyon türelmetlen és undok lenni. Szinte barátnök lettünk.
2010. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Ma egy kisangyal volt egész nap :)
2010. dec. 4. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!