Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan anyuka itt akinek...

Van olyan anyuka itt akinek gyermeke nem 3 vesen kezdte az óvodát, hanem jóval idősebben?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves lesz 2 hónap múlva, de szeretnénk kistesót, nem tudom mikor jön össze, de ha rögtön vagy hamar összejön akkor nem szeretném ha azt hinné, hogy azért küldöm szeptemberben oviba, mert jön a kistesó.Arról ne is beszéljünk, hogy nehéz lenne egy újszülöttel oviba hordozni, segítségem nincs, férjem korán megy munkába.Nah meg ami aggaszt, az, hogy ha el kezdi az ovit akkor lehet, hogy hazahoz néhány betegséget, és ez egy újszülöttnek nem hiányozna szerintem, elkülöníteni meg lehetetlen két tesót egy háztartásban.Szóval van akinek pont akkor ment oviba a nagyobb amikor jött a kicsi?
2010. dec. 4. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
SZia!Mi sem adtuk be a 3,5 éves lányomat,mert lett az öcsi,és ráadásul ovi nélkül is elég sokat beteg!attól független járunk közösségbe,gyerekek közé,én úgy gondolom semmivel nincs lemaradva!Tedd úgy ahogy jónak látod.Még mi sem tudjuk mikor adjuk majd,de még egyenlőre jó így.
2010. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy évig simán el lesz még veletek otthon. De ezt majd sztem tedd függővé attól, hogy jön-e a tesó, és mikor.

Előbb-utóbb úgyis eljön az a korszak, amikor oda-vissza fertőzik egymást. Persze pár hetes babával ez a része kellemetlenebb, de ki lehet bírni. Oviba hordani 1 éves tesóval sem lesz kevésbé macerás, sőt talán még rosszabb, mert az 1 évesem már nekem elmászkál, amikor nem kellene, tavaly meg letettem és ott volt. :D

A gyerekeknek 3 éves koruk körül alakul ki, hogy igénylik a kortársakkal való játékot. Azért figyeld majd meg a gyerekednél, hogy ez mennyire jellemző rá. És azért ne foszd meg a többi gyerektől, hogy neked kényelmesebb legyen.

2010. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 4,5 évesen kezdte az óvodát mert nekünk is jött a kistesó,de most már a legkisebb is 2,5 éves,de őt is csak 4,5 évesen akarom óviba vinni.Nekünk nagyon bevált így és a lányom sem látta semmi kárát a késői ovikezdésnek.
2010. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam decemberi. Amikor betöltötte a 3., tavasszal beírattam, de nem vették fel helyhiány miatt, mivel én úgyis itthon voltam a kisebbel.

Így csak következő szeptemberben kezdte, amikor már majdnem 5 éves volt. A sulit most kezdte közel 8 évesen.

Most augusztus közepén szültem a 3. babát, a fiam és a lányom is voltak már (nem is egyszer) betegek, a picinek semmi baja nem lett, védi őt az anyatej. Csak kézmosás után nyúlhatnak a babához ilyenkor, és próbálok résen lenni, hogy ne puszilgassák.

2010. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!