Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoltok? 21 hónapos...

Mit tanácsoltok? 21 hónapos kisfiam eléggé agresszív módon kezdi kifejezni akaratát.

Figyelt kérdés

Már teljesen kétségbe vagyok esve. Néhány napja nagyon feszegeti a határokat, csak azért is megcsinálja, amit nem szabad és ha pl. haza kell menni a játszótérről, elkezd hisztizni. Megpróbálom neki szépen elmondani a dolgokat, de ha felveszem, elkezd csapkodni, ütni akár ököllel is és ha megpróbálom lefogni a kezét, akkor lefejel, de nagyon dühös fejjel! Vagy a saját fejét veri bele falba vagy földbe! Teljesen tanácstalan vagyok. Tőlünk nem lát ilyen agresszív megnyilvánulásokat, nem szoktuk ütni (eddig talán 3-szok csaptunk a kezére).

Hogyan lehet ezeket a szituációkat kezelni? Főleg amikor az utcán történik?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2010. dec. 7. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy érzi rajtad a tanácstalanságot, a rémületet. Na ez az, amit ne engedj! Legyél sokkal határozottabb! Amivel tudsz segiteni kicsit, hogy felkészited a hazamenetelre: kicsim, lassan mennünk kell, mert ebédelünk. 2 perc mulva ujra: hintázz egy utolsót, aztán indulunk haza. Miután hintázott/ csúszott egy utolsót, ismét: akkor most indulunk, anya el is indul, gyere! És elindulsz kifele a kapun. Felkapni azért felesleges, mert összerugdal, ami téged lelkileg is megvisel, marha rossz érzés. Itt az idő észérvekkrl meggyőzni. A lényeg, hogy egyedül jöjjön ki. Azrán nagyon meg kell köszönni, hogy szót fogad és ilyen kis okos volt. Szóval adagold az infót, ne kapd fel, mert csak összevesztek. Ha ezzel a módszerrel semmire sem mész, akkor bizony marad a hisztis elcipelés. Sokáig nem könyörgünk, hogy indulás, mert akkor nem vesz komolyan, hisz anya tizenegyedjére mondta, hogy megyünk és mégis ott ácsorog, ahol eddig...ha hiába adagoltad az infót, hisztie kezd, elcipeled egyetlen szó nélkül. Utána, ha lehiggaft, mond, hogy mennyire csúnyán viselkedett és nem fogadott szót, ezért nagyon szomorú vagy. Ha fetreng, üti a fejét, sarkonfordulsz és levegőnek nézed, otthagyod. Ne is lásson. Abba fogja hagyni, ha nem rémüldözöl meg nem csititgatod, mivel semleges vagy a fejverésre, szépen abbahagyja és leszokik róla , mivel értelmét veszti. Ha mindig ugyanugy érdektelenül reagálsz ezekre a dühkitörésekre, abba fogja hagyni. Lehet, kell két-három hét, de elmarad. 25 hós a fiam
2010. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat, ki fogom próbálni mindenképpen! Remélem sikerrel járunk! :)
2010. dec. 7. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én fiam 20 hós,és dettó így viselkedik.Van egy 7 éves lányom,és annó még vele néztem a gyerekeket anyukáikkal a játszótéren,hogy uristen,ez biztos nevelés kérdése hogy fetreng a gyerek a földön stb...Az én lányom soha nem csinált ilyet.Ja.Azóta megszületett a fiam és ha bepipul,akár a zebrán lefekszik a földre,fejjel neki megy a falnak,verekszik,csapkod.A falfirdát míg sikálom,ő már a wc kefével rajzol.Míg azt felmosom,már a ruháit dobálja a válla felett a szekrényéből..és nem nevelem másképp mint az elsőt,aki egy angyal hozzá képest.Szóval nem vagy egyedül.Kíváncsian várom én is a válaszokat...
2010. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bejött a háromig számolósdi:( előszőr szólok,hogy indulunk,majd mégegyszer,hanem jön:

-utoljára szóltam,és ha nem jössz bünti lesz,háromig számolok,1;2 és már ott is van és fogja a kezem,tegyem hozzá 1-szer valóban bünti lett,2 percre le kellett ülnie a büntiszékre.Azóta nálunk nincsennek hisztik és viselkedési problémák.

2010. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most úgy néz ki, hogy a büntiszék eléggé hatásos egyelőre. Valószínűleg, ha elmegyünk itthonról, majd kipróbálom a számolós módszert is.

Azért ha van még valakinek jó ötlete örömmel fogadom!

2010. dec. 9. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:

én mindig megpróbálom valamiveé csábítóvá tenni a hazamentelt, pl. hazamegyünk és eszünk mandarint! (imádja). stb stb, kinél mi a csábító. vagy igyekszem elbohóckodni valamivel. valamint, mindig szólok előtte vagy 10 perccel hogy lassan indulunk, majd 5 perccel is. így nem éri sokként, ha még ott helyben kitalálja hogy neki hirtelen sürgősen muszáj felmenni még valami játélra, egye fene, de aztán utána nincs kecmec, megyünk és punktum. persze így is van, hogy nem tetszik ami nem tetszik. ha gyalog vagyunk ás nem akar jöni,földhöz veri magát, egyzserűen a hónom alá csapom, akkor rugdalhat fejelhet nem ér el semmit, és mindig modom hogy ettől nagyon szomorú vagyok. de ált. babakocsival vagy biciklivel vagyunk. akkor meg erőszakkal begyömöszölöm a ülésbe, ha semmi módon nem tudom meggyőzni. könyörögni nem szoktam. ha veri magát itthon, vagy fejét a falba földbe csapja, nem érdekel, megmondm neki, hoyg édesem, csapkodd nyugodtan a fejed, csak azt éred el hogy jól fájni fog....és otthagyom. ennyi, abba is hagyja menten. jól tudja, hogy a hisztire nem vagyok vevő. midnenre vevő vagyok, lesem a kívánságait sokat játszunk, mókázunk, de van pár fix dolog, amiből anya nem enged. pl pelenka csere, öltözés, hazamenetel a játszóról... és már úgy veszem észre, rájött hogy hiába hisztizik ilyenkor. nálunk ezek válnak be. ja és ha hisztizik sosem mutatom hogy mérges vagyok, hogy idegesít, hanem mintha épp nem érdekelne. az nagyon nehéz, mert olyankor sokszor van hogy legszívesebben ajól a falhoz csapnám. :))))

2 éves akaratos kislány anyukája

2010. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan, mintha az utolsó választ én irtam volna, csak nekem 2 éves fiam van. Rezzenéstelen arccal továbblépek, mikor hisztizik valamiért, igy egyre ritkább és jóval hamarabb abbamarad.
2010. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Lehet, hogy akkor nálunk az a baj, hogy látja rajtam, mennyire bosszant. Nálunk a "csábítás" sajnos nem nagyon vált be eddig, de mindennel próbálkozni fogok, mert lassan megőszülök. :) Mostanában igyekszem rá odafigyelni, hogy nem veszekszem vele, hanem inkább elszámolok tízig. Bevallom még gyakorolni kell, de próbálkozom!

Olyankor mit csináltok, ha titeket üt meg, mert nem tetszik neki valami? És látszik rajta, hogy direkt csinálta!?

2010. dec. 14. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok. szerencsére nem nagyon verekedős, párszor fordult csak elő. de én akkor nagyon szigorúan néztem rá, megfogtam a kezét, és nyugodtan de határozottan mondtam neki, hogy ezt nem szabad, mert anyának ez fáj és nem tűri el, én sem szoktam őt verni, ő se tegye. ha nem hagyja azonnal abba, akkor otthagyom. ha még egyszer megpróblt rámcsapni, rögtön otthagytam. erre persze jött utánam....mondom, kb. 2-3 alkalom volt. az hozzátartozik, mint írtam hogy nagyon sokat bohóckodunk énekelgetek neki amikor pelenka van meg öltözés, meg szóvicceket mondok, puszilgatm, meg csak úgy is, sokat játszunk együtt, tehát nem az a megszokott, hogy csendes hangon , komoly arccal beszélek hozzá, tehát szerintem ez hozzátartozott, hogy nagyon jól megérezte hogy itt valami komoly dolog van. ugyanezt tettem pl amikor le akart mennei "viccből" kismotorral az úttestre, és közben nagyn kacagott. keményen (nem hangosan, de hidegen) rászólta, hogy ez nem vicces, és soha többet nem akarom látni,hogy ezt teszi, mert elüti egy autó, és mehetünk a kórházba vagy a temetőbe (mindig így fogalmaztam meg neki egészen kis korától ha valami veszéleyes volt, nyilván nem tudja mi az a temető, szerencsére a kórházat se, de így megtanulta, hogy az valami nagyon rossz veszélyes dolog). lényeg: nem csinálja azt sem, 1-2 alkalom óta. :)
2010. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!