Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hajlandó gyalogolni a 2,5...

Nem hajlandó gyalogolni a 2,5 évsem. Jól kezelem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A héten sokat kellett bemennünk a városba (Bp), ezért három napig a karomon cipeltem. Azóta is fáj a vállam/nyakam. Megelégeltem, mivel amúgy is öntörvényű, akaratos kislány, ráadásul ugye éppen a dacossága tetőpontján van, fellázadtam. Akkor megyünk játszira, ha jön a lábán. Tegnap félútig sikerült eljutnunk, de végig ordított. Megfordultunk, hazajöttünk, még itthon is sírt. Megbeszéltük, hogy akkor mehetük játszira, ha jön gyalog. Ha nem jön, hazajövünk és bemegy a kis szobába büntibe.


Nem akarok már babakocsizni, mert az első nagy sportkocsink van még meg és nem is akarok már könnyű kocsira pénzt kiadni. A bölcsi (amit nem tudom, mikor kezdhetünk, de elsők vagyunk a várólistán) 1,2 km-re van tőlünk, addigra meg KELL tanulnia jönni gyalog. A cipője jó rá, nem töri, sem a szandija, nincsen lúdtalpa, nem fáj semmije, mert ha már ott vagyunk a játszón/parkban/bárhol, akkor önfeledten rohangál. Tudna gyalogolni, de nem akar, a határait próbálgatja, ebben biztos vagyok. Szerintetek jól csinálom? Úgy érzem, határozottabbnak kell lennem, meg kell törnöm az akaratát. Tisztában vagyok vele, hogy ezt hamarabb kellett volna elkezdenem, de még úgy érzem, hogy nem késő.


2011. aug. 19. 08:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és arra is gondoltam, ma majd biztatni fogom, hogy jöjjön biciklin/motoron vagy toljon kis játék babakocsit, htha így könnyebb. Ne nem egy biciklizős/motorozós gyerek, nem sok reményt fűzök a dologhoz, talán a babakocsi....
2011. aug. 19. 08:29
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Azért 1,2km elég sok egy ekkora gyereknek, pláne reggel, álmosan...
2011. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

jól csinálod nyugi,lehet hogy elsőre sok neki a bölcsi táv de megszokja.

lehet hogy unja az utat mert csak 'mentek' mi úgy szoktuk igaz ez ovi hogy

-ki lehet már ott mert nyitásra mentünk

-kit kell megelőzni

-nézd kel a napocska

-madarak ....

-ja és a kedvenc -kukásautó

-csigák gyíkok mókusok hol vannak minden apróság csak ne unja mert az rosszabb.

2011. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem jól kezeld. Bárt a napokban volt egy hasonló kérdés, ott zömében azt tanácsolták az anyukának, hogy vegye fel, mert biztos nem hiszti a dolog valami nem stimmel a gyerekkel (cipő, fáradtság stb.). Mondjuk kíváncsi lennék arra az anyukára aki két gyerekkel indul el sétálni és az egyik ezt csinálja, akkor mit tesz a másikkal. Vagy pl. bevásárlást se intézi mindenki kocsival. Szóval szerintem egy 2,5 éves leányzónak már tudni kellene sétálni. Persze a maguk bohókás módján. Meg értem én hogy van olyan, hogy egyszer egyszer elfárad és felveteti magát, én se vagyok szőrös szívű megteszem, de folyamatosan nem megy.


Kicsit más: Anyósom elmondása szerint amikor párom gyerek volt, nagyon sokat jártak sétálni. El is hiszem, mert a mai napig program náluk a kutya sétáltatás. Akkor is az volt. A gyereket meg nem hagyták otthon ugyebár. Na a párom mégsem tud sétálni. Hatalmas lépésekkel gyorsan megy (szinte szalad) majd amikor már teljesen kifullad, akkor szól, hogy most már forduljunk meg. Haza fele meg már nekem kell szinte húzni.


Na ezt szeretném elkerülni már most a kisfiamnál.

2011. aug. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom se az a nagy sétálós (25 hónapos). Mivel reggel a bölcsibe és utána munkába időre kell menni, szerintem megérné befektetni egy pár ezres olcsó babakocsira. Én is így tettem, és ha gyalogolni nem akar beleül, és haladunk. Nekem megér ennyit, hogy ne idegeskedjek reggel, hogy elkések, és ne izzadjak le miközbe cipelem, és oda érünk mindig időbe. Hazafelé meg belerakom a vásárolt cuccokat, legalább azt sem kell cipelnem, aztán lehet nyugodtan sétálgatni. manapság mindenki sietett mindent, gondolok itt a cumizásra, bilizésre, önálló sétára stb. Mire fel ez a verseny?
2011. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy a 2 évesem begyalogol minden szó nélkül a falu közepéig és vissza (össz 2.6 km kb). Magam is meglepődtem, mert tudom, hogy ez nem általános. Utána sem volt ezzel semmi baj, egyszer viszont azt mondta szinte 100 méterre a háztól, hogy ő most nem jön, hűzgálta a kazét az enyémből. Nem engedtem neki, nem fordultunk vissza, végigcsináltuk az utat, bár rengetegszer próbálkozott előadni az "álmos lettem" című szöveget. A köv. alkalommal meg sem próbálta, tudta, hogy nincs értelme.

Ha nem kell sietve menni majd a bölcsibe, mert isdőben elindultok, le kell tudnia sétálni azt a távot, ha egyszer ráhagyod, mindig hisztizni fog.

2011. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nagyon hamar megtanulják, már a mi hozzáállásunkból, hogy mikor kell menni, és mikor ér rá pityit szedni az árokparton.

A fiamnak ha ráérünk engedem, hogy "szedü virágot", megkérdezi, ha azt mondom nem, akkor jön, ha lehet még én mutatom.

Ha megbeszéljük, hogy most nagyot kell futni, mert elmegy a sihu(annyira bele tudják élni magukat, és pl a fiam örül, ha odaérünk a hévhez, hogy nem nélküle kell elmennie) és amíg trappolunk, addig is mondogatja, hogy megy mert várja a sihu...

Ez mellé keményen dacos, alapból akaratos, mégis szépen saját lábon, "hiszti" nélkül jön mellettem(nem akarja a kezem fogni ez a dacolás most, amúgy 7határba is)

Amikor elindult egyedül(1évesen), szépen kézen fogva sétáltunk a városban keleti-blaha, kirakattól kirakatig, mentünk, nézegette, "magyarázott"...

2011. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
a motor vagy a babkocsi jó ötelt.az én fiam is ennyi idős mi 2 évesen használtuk utoljára a kocsit,de akkor is rtikán.de nem azért mert én nem akartam,hanem mert szívesen sétált,szaldgált,motorozni ő sem motrozott egész mostanáig,most viszont a seggéhez van nőve.leeht nem megfelelő a motor neki,mert nálunk ez volt a gond.amióta eladtam a régit és vettem egy másikat ezzel megy mint az örült.azért az az 1 kim nem olyan nagyon hosszú,ha nem rögtön jöttök is vissza akkor ki fogja bírni,de eröltetéssel szerintem nem sokra mész.én csináltam azt is,hogy amikor láttam hogy felakar kéredzkedni akkor fogocskát játszottam vele,kapjon el,és akkor felveszem.mire a boltba értünk elkapott.igy 5 méterre fel is vettem .De ha úgyérzed nagy nem akar,vegyélolcson egy esernyőkocsit a teszen és késöbb eladod.
2011. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ha csak arról van szó h dacból nem akar akkor igen. de pl az én kislányom is ennyi idős, és sosem volt nagy gyaloglós, pedig ő 11 hósan kezdett járni, akkor sem volt sok kedvve az utcán, pedig akkor még nyilván nem dacból csinálta. ahogy most se. ő ilyen érzékenyebb fajta, pl. fél a motoroktól, fűnyírótól stb, neki biztonságot ad, ha a babakocsiban ülhet. ebben az esetben nem jó azzal prób álni irányítni, ha nem gyalogolsz akkor nincs játszótér....mert akkor inkább nincs játszótér, de az kinek jó? ráadásul a gyerek sem érti, miért is kényszeríted olyasmire ami neki nem jó. egyébként elég mozgékyon itthon is, meg a játszón is, vagy a boltban, de az utcán , most már többször van hogy kicsit kiszáll és úgy jön, de alapvetően még mindig a babakocsiban szeret lenni.

de ez csak nálunk van, lehet nélatok tök más a helyzet.

2011. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Kezdek hajlani egy ernyőkocsira (használtan).

Ma délelőtt elsétált velem (játékbabakocsit tolva) a játszóig, de az zárva volt, utána elmentünk a kedvenc szökőkutas helyére, és onnan még haza. Ez nettó legalább 3/4 óra sétát jelentett, próbálkozott felvetetni magát, de nem fogom most már fölvenni semmi szín alatt. Persze ezt nem arra értem, ha mondjuk este jönnénk haza valahonnan vagy kirándulás után, mikor tényleg egyértelműen fáradt.

Szóval ma bünti helyett megyünk a könyvesboltba jutalomért.

Biztos nem fejeztem ki magam egyértelműen, de még nem jár a gyerek a bölibe, és nem is tudhatjuk pontosan, mikor fog, lehet, hogy pár héten belül, de lehet, hogy csak hónapokkal később. Elsők vagyunk a várólistán de nem ígértek semmit.

Mindenkinek pacsizom a zöldet, köszönöm még 1x.

2011. aug. 19. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!