Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mas gyereke is hall fura...

Mas gyereke is hall fura hangokat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 es fel eves, es ma reggel a bolcsiben mondta nekem, hogy fura hangot hall, mintha valaki azt mondana, hogy cccc ccc. Fuleltem, de nem hallottam semmit, de o lathatoan meg volt ijedve es mondta, hogy hallja a hangot, es nem akart bemenni a bolcsi szobaba. Kb. 10 percig vigasztaltam, mire megnyugodott es vegre bement. Most elegge rossz erzesem van ezzel kapcsolatban. Ennyire erzekeny a hallasuk a kisgyerekeknek? Letezik, hogy hallott valamit es megijedt tole, vagy csak kepzelte? (tudom, hogy hulyeseg, de mar szellemekre gondoltam, hogy azt hallotta, nem tudom). Mas gyereke is hallott fura hangokat?
2010. dec. 8. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Máskor is hallott már ilyet? Hogy reális is legyek. Kezdődő fülgyulladás okozhat hangokat a fül járatában, melyet ugye csak a kicsi hall. Az ő fülük még sokkal újabb, jobban működik mint a miénk, ezért teljesen banális dolgot is hallhatott, ami számunkra már nem észlelhető.

Tehát nem feltétlen túlvilági dolog. Viszont az én középső kisfiam, kb.6 éves koráig rendszeresen mesélt egy házról, ahol régen laktunk, amikor még én sem úgy néztem ki mint most. Emlékezett, hogy ott különféle dolgokat csináltunk. Pontosabban úgy fogalmazott, hogy "még te és apa sem így néztetek ki és volt egy nagyon nagy kertünk is" . Soha nem volt kertes házunk. Baba korában, gyakran nevetett és beszélt valakinek, akit mi nem láttunk, gyakran ujjal is megmutatta. Időnként félt éjjel egyedül maradni, ami lehet normális is mert pici volt, de az is lehet, hogy kicsit többet látott, hallott mint mi. Mára ezeket a dolgokat "kinőtte" és mi nem forszírozzuk. Egy éve, hogy semmi extrával nem jött elő. Most nyolc éves. Mióta "nincsenek" ezek az emlékek azóta sokkal szívesebben alszik a helyén és nappal is sokkal nyugodtabb. Vannak akik azt mondják, hogy a gyerekek sokkal többet hallanak és látnak,többre emlékeznek mint mi. Szerintem is. Hozzáteszem, hogy a testvéreinél, nem tapasztaltunk ilyesmit.

2010. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
KOszonom a valaszodat. Nem hiszem, hogy kozepful gyulladasa lenne, nem faj a fule, es nem lazas, nem folyik a fule. Amugy otthon mondott mar parszor olyat, hogy hallott valami hangot, gondoltam, a szomszedban levo kutyat vagy gyerekeket hallotta. En nem szivesen gondolok arra, hogy szellemeket hallana, vagy latna, mert ez nekem nagyon ijeszto. Koszonom, hogy leirtad, hogy a te kisfiaddal mi volt.
2010. dec. 8. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hiszel-e benne, de a gyerekek 3 éves korukig hallják, és látják a szellemeket. Kisfiam 21 hónapos. Mostanában volt, hogy mutatott a falra, és mondta, hogy papa és mosolygott. Lehet, hogy az egyik halott papát látta.
2010. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted,hogy szellemeket hall,nem kell attól úgy megijedni,majd ahogy nő abba is fog maradni.Keress vissza a múltkor is volt hasonló kérdés,sokan írják,hogy látnak a gyerekeik bizonyos dolgokat.
2010. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nem akar bölcsibe járni?
2010. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig szerette a bolcsit, sok baratja van ott es jok a dadusok/nevelok. Kedvesek a gyerekekkel, nem vettem eszre, hogy nem szeretne oda jarni. Megprobalom majd kicsit kifaggatni, lehet, hogy valami tortent a bolcsibe tegnap, vagy a mult heten, ami miatt nem akart bemenni reggel.

Koszi mindenkinek a valaszokat.

2010. dec. 8. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!