Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen két ill három gyermekke...

Milyen két ill három gyermekkel, mennyivel nehezebb mint eggyel?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem, hogy egyetlen lánykám is elveszi az energiámat, hogyan megy ez nagy családban? :)
2010. dec. 14. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Nehezen...

Teljesen más, ha kettő van-szerintem

Az egyre van időd, csak rá kell figyelned. Ha kettő van, már kétfele kell szakadnod, és itt gondolkodtam el, hogy akarok-e harmadikat...

Nagylányom 30 , kislányom 9 hós. A kicsivel szinte csak eszek, pelenkázok, és leteszem aludni. A nagy egész nap beszél, egész nap lába alatt van, én csinálom korszak vegyítve a hisztivel.

Néha a fél életem adnám 30 mp csöndért!!:-))

De imádom őket, csak kiborítanak és leszívnak agyilag minden nap.

PErsze mindez sokmindentől függ, hogy mekkorák a gyerekek és milyen habitusuk van. Az utóbbit meg nem lehet előre tudni:.)

2010. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, off lesz, mert nekünk is még csak egy van. Csak érdekelnek a válaszok. Kivéve az előző buta lánykáét.

Nálunk már legalább 26 hónap lesz a korkülönbség (remélem:) Nehéz kicsit elképzelni, hogy milyen lesz, mert 1,5 éves kisfiam általában olyan szinten leköt, hogy csak este van időm bármire is.

A te kislányod hány hónapos?

2010. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Kedves" második. Mi is volt a gondod az első válaszolóval? Én teljes mértékben igazat adok neki. Az én lányaim között 2,5 év van, és ugyanaz megy mint az első válaszolónál.
2010. dec. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 éves a lányom
2010. dec. 15. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt nehezebb, másrészt könnyebb :) 18 hónap van a csemetéim között, a kicsi most 1 éves, a nagy 2,5.


Nehezebb:

- néha úgy érzem, hogy egész nap pelenkázok-feneket mosok- etetek-altatok-pelenkázok...

- ha az egyik nyűgösebb, kevesebb idő jut a másikra

- ha egyszerre betegek, az egy rémálom (de inkább egyszerre, mint egymásnak adogassák oda-vissza)

- a kicsinek nehéz játékot venni, mert a nagy lecsap rá és/vagy van már olyan

- ha az egyikkel rohanni kell orvoshoz, gyorsan ki kell találni, mi legyen a másik gyerekkel

- télen egy kínszenvedés, mire mindkettőre ráadom az overált...


Könnyebb:

- egymással is tudnak játszani, ergo marad időd magadra (na persze nem az első pillanattól fogva)

- a nagyobbik gyerek be tud segíteni a kicsi ellátásába (nálunk pl. már a nagy fürdeti a kicsit)

- húzzák egymást. Ezt úgy értem, hogy nálunk a nagy most van a nem eszem korszakban, de mivel látja, hogy a húga eszik (kis zabagép), így ő is 1-2 falatot eszik. Szerintem szintén a húgának köszönhető, hogy már sokkal jobban iszik, mint azelőtt. Ugyanez van az öltözéssel, ha kitalálja az egyik, hogy nem akarja felvenni pl. a harisnyát, elfogadja, hogy a tesóján is az van és felveszi.

2010. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Van egy ötgyermekes távoli ismerősöm, őt is szívesen kifaggatnám, de ugye nem ér rá ilyenekre. :)
2010. dec. 15. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 gyerek van, 7, 4,5 és 3 évesek. Az új baba érkezése utáni első év mindig nagyon nehéz volt, mert a nagyobb/nagyobbak életritmusa, igényei nagyon eltérőek voltak egy kisbabáétól. De mióta egyszerre esznek, alszanak, játszanak, fürdenek, azóta könnyebb, mert remekül lekötik, szórakoztatják egymást, néha annyira elmélyülten, kreatívan játszanak, hogyha hívom őket társasozni, mesét olvasni, akkor egyszerűen "kiközösítenek". :-)

Most könnyebbnek érzem hármójukkal, mint amikor az első volt 1 éves. Emlékszem, hogy lefárasztott minket a férjemmel az egyszem gyerekünk ellátása, szórakoztatása és elképzelhetetlennel tartottam, hogy ugyanezt meg tudnám csinálni ha ott lenne még egy nagyobb gyerek is. Ha újrakezdeném, kisebb korkülönbséggel (kb. 1 év) szülnék és legalább még egy lenne.

2010. dec. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!