Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Október óta beteg a fiam,...

Október óta beteg a fiam, köhög, és taknyos, váltakozó intenzitással. Amikor enyhébb akkor viszem a bölcsibe. A múltkor 3 hetet itthon voltam vele, hogy gyógyuljon meg teljesen, de az sem volt elég. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már egy vagyont hagytam a patikában, egy csomó mindent kipróbáltunk, népi gyógymódtól a homeopátiáig, nem segít. Irassak fel antibiotikumot?
2010. dec. 15. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom (most 28 hónapos) jár októbertől bölcsődébe. Van egy öccse, aki most 14 hónapos, vele itthon vagyok. Szeptember végén mind a kettő taknyos lett, majd lázas, pedig egyik sem járt közösségbe, így a kislányom is csak október 2. hetében kezdte el a bölcsit. Még akkor is köhögött, de egyéb baja nem volt. Ő azóta kisebb-nagyobb szünettel taknyos, köhög. Eleinte megvettem neki a doktornő által felírt antibiotikumokat, köptetőket, de a tapasztalatom az, hogy a köptetők kidobott pénzek, egyik sem jobb a másiknál. Az antibiotikumokkal az a bajom, hogy ha csak hőemelkedése van a gyereknek, már akkor is írja fel a doktornő, mintha kötelező lenne. A harmadik antibiotikum kúra után, mikor egy hét múlva ismét hőemelkedése lett a gyereknek, egyszerűen fölöslegesnek találtam. Így is ugyan annyi idő után gyógyult meg. A kicsi szeptember óta folyamatosan taknyos, köhögni ritkán köhög, ha lázas, akkor már tuti nagy a baj, ilyenkor antibiotikum kúrán van. Már ő is átesett háromszor rajta. Nekem a fül-orr-gégészeten azt mondta a doktornő, hogy sajnos ez egy ilyen időszak, fogadjam el, nem tudok ellene mit tenni. Egyszer minden gyereknek át kell rajtuk esni, az enyémek most esne át rajta, majd kinövik. Őszintén szólva szegények nagyon unják az orrszívózást, a köhögést, de én is belefáradtam már.
2010. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni, en bolcsiben dolgozom, de szeptember vege ota folyamatosan beteg vagyok. Hol natha, hol virusos hasmenes. Meg a levegoben is benne van. A tel ennek az idoszaka, mindenki beteg.

A kicsiknel is normalis, hogy mikor kozossegbe kerulnek egy ideig mindent elkapnak (ha nem vagy szerencses, akkor evekig igy lesz), ez valamilyen szempontbol normalis, mert amig otthon voltak, az immunrendszeruk szepen kenyelmesen el volt, nem volt olyan tamodasoknak kiteve, mint a bolcsiben. Egyszeruen hozza kell edzodnie. Addis is otthonbmaradhatsz vele, adhatsz neki vitamint. Sok szerencset.

2010. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!