Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvigyem pszichológushoz?...

Elvigyem pszichológushoz? Vagy mitől változhatott így meg?

Figyelt kérdés

3éves lesz a kislányom!1 hónapja elköltöztünk a szüleimtől,a párommal együtt!Nekem 2 gyerekem van,neki 1!Régen állandóan játszott,pörgött a kislányom,ha itthon van a párom kislánya vele is nagyon jól le vannak,közbe féltékenykedik csak rá,de ez sztem még természetes!De ha velem van itthon állandóan bújik hozzám,meg a tv előtt ülne!Régen mindig pörgött,egy percre nem ült vna le a tv elé!Most meg....mint akit kicseréltek!!!Ha kérdezünk valamit,nem válaszol,vagy azt mondja majd elmondom!Szóval nem mesél!Rajtam még annyira nem is,de a többi családtagomon teljesen átnéz,legfőképpen a páromon,ha ő rá akar szólni,vagy rá szól vmiért,mert rosszat csinált,sírva fakad és fut hozzám,h "anyaaaa",ha az ölébe akarja venni,hisztizik,de amikor beül a gyerekekhez fürdeni akkor meg nagyon jól elvannak együtt%!Az lehet a baj,h most már van egy "apa" aki ráadásul szigorúbb is és kordába van tartva?Esetleg a költözés viselte meg,vagy az h az apja h feltűnt az életünkbe,hol meg lelépett?Segítsetek kérlek,mert nagyon aggódok!És ne megkövezzetek,ha nem tanácsot adjatok!Én úgy érzem h eleget foglalkozok vele,mert már a párom is szólt a kislányának,h ő ne féltékenykedjen,ha sokat geggyűlőm a kislányomat,de neki erre szüksége van!Állandóan azon zsörtölődök,h jó anya vagyok e,a maximálisat adom e a gyermekeimnek?!Ez utóbbiakkal más anya is van így?!

Egy kétségbe esett anya!!!


2010. dec. 16. 08:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le,hogy tnap mikor az apai nagy anyja elvitte,szó szerint hisztizett,hogy menjek én is!Megszakad a szívem amikor ott van annál a mamájánál,mert ő szokta elvinni láthatásra,nem az apa!De az én anyukámért(anya nagyanyjáért) meg odavan,mindig őt keresi,mindig náluk lenne....igaz náluk laktunk!
2010. dec. 16. 08:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a gyereket vidd pszichológushoz, hanem Te kérj segítséget egy pszichológustól. Kérd ki a véleményét mit tehetsz ilyen helyzetben. Szerintem tud adni egy pszichológus Neked való hasznos tanácsot, hogy különböző helyzetekben hogyan járj el, hogyan kezeld a lányod szótlanságát, esetleg szófogadatlanságát, hisztijét stb. Szerintem nem feltétlenül a kislányoddal van baj:) és ez jó hír. Kérj tanácsot:)

egy pszichológushallgató

2010. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Mivel látom,h pszichológus hallgató vagy,megkérhetnélek,h írj nekem egy privát levelet,amibe segítesz?Nagyon megköszönném a segítségedet!

2010. dec. 16. 08:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval, ha jól értem, nem a kislány apukájával élsz, hanem egy másik férfival, közben a kicsit az igazi édesapjaához szokták vinni láthatásra... Hát, egy kicsi gyereket nagyon meg tud viselni a sok változás... elköltöztetek, másik férfi a te életedben, apai láthatások... talán kicsit túl sok neki ez egyszerre. Talán úgy érzi (még ha teljesen alaptalanul is), hogy most ő valamiért már nem annyira fontos. Azért bújik hozzád, azért nem akar menni a nagymamával, azért sír az elváláskor. Írod, hogy a párodat nem tudja elfogadni (akárhogy is nézzük, az, ha rászól és sírni kezd, nem engedi felvenni neki magát) ezt jelentik, még ha ő ezeket nem is mondja. Egy 3 éves máűr annyi mindent megért, de sokmindent még nem. talán érdemes lenne leülni vele és beszélgetni.. nem konkrétan róla, a saját érzéseiről, mert azt nem biztos, hogy meg fogja tudni fogalmazni. A pszichológusok ezeket a beszélgetéseket mesén keresztül szokták csinálni. Kezdj el neki egy mesét, ami igazán róla szól, de a főszereplő legyen egy kismadár vagy bármi más, amit ő szeret és bele tudja képzelni magát az ő helyébe... talán így megnyílik és elmondja, hogy mi is bántja a kis élőlényt... A beszélgetést irányítsd úgy, hogy a főszereplő helyzete a kislányodéra hasonlítson... Ha viszont végképp begubózik, nem akar megnyílni, tényleg nem rossz megoldás a pszichológus, de arra számíts, hogy nem egyszeri alkalomról lesz szó! Ahhoz, hogy segíteni tudjon a kicsinek feldolgozni ezeket a traumákat (számára igenis az!), lehet, hogy hosszú időre lesz szükség. Sajnos a kicsi gyerekek sokszor magukat okolják azért, ha a szülei szétválnak! Talán erre is érdemes kitérni majd a mesés beszélgetésben..
2010. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az apuka már több mint 1 éve elhagyott minket(a kisebbikkel még csak terhes voltam)Az én párommal akkor van jól el,amikor játékról van szó,régen mikor még nem együtt laktunk nagyon jól kijöttek egymással,de most a páromnak is rosszul esik,h ilyen vele a kislányom!
2010. dec. 16. 09:14
 6/6 anonim ***** válasza:

írtam privátot. most láttam az új infókat, azokat nem foglaltam bele. majd írj ha még felvetődött valami, megpróbálok válaszolni minél hamarabb (sajnos utazok ma, úgyhogy holnap vagy holnap után)

üdv a "hallgató" :)

2010. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!