Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák, hogy oldjátok...

Dolgozó anyukák, hogy oldjátok meg a bölcsis, ovis szüneteket, ha nincsenek nagyszülők a közelben?

Figyelt kérdés
Nekem szerencsére van nagymama, aki tud rá vigyázni, de nagyon nagy gondban lennék, ha nem lenne, mert nem kapok szabadságot, mivel most kezdtem dolgozni, nem is jár, meg hát majdnem két hétre nem eshetnék ki akkor sem a munkából. Ti hogy oldjátok meg?
2010. dec. 19. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés, engem is érdekelne. Mondjuk a bölcsis szüneteket még csak megérteni sem tudom, mivel a bölcsőde nem oktatási intézmény, így nem is indokolt pl. a téli szünet. Nálunk jövő héten 21-én lehet utoljára menni, aztán nem. Pedig könyörgöm, utána van még két munkanap. Erre azt mondták nekem, hogy hát de az iskolákban is szünet van, és akinek iskolás a nagyobbik gyereke, az úgyis otthon marad már. Na oké, de miért kéne, hogy mindenkinek legyen nagyobbik gyereke?

Különben elvileg ilyenkor van valami ügyelet, de nem sokat ér. Pl. nyári szünetben kérdeztem, hogy van ez. Mondták, hogy van ilyen, de csak egy hétre lehet igénybe venni. Hát köszi, akkor az mire jó? Ráadásul mindig más bölcsi látja el a feladatot, szóval lehet, hogy a város másik végére kell menni.

Ilyenkor, ha nincsenek nagyszülők, az ember annyit tehet, hogy vagy fizet valakinek erre az időre a gyerekvigyázásért, vagy kerít valami rokont, ismerőst, aki mégis ráér. Illetve kivesz szabadságot a fele időre, másik felére meg az apuka vesz ki szabit. Már ha tud.

2010. dec. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Hát igen, nem mindenhol tolerálják, ha szabit veszel ki, plusz ugye ott van az is, ha beteg a gyerkőc, mint most az enyém, akkor is szabi kell. Én apa nélkül nevelem, hát nem is tudom mi lenne, ha anyukámék nem segítenének.

2010. dec. 19. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bocs az offért, de engem is érdekelne! Nekünk a nagyik segitenek szerencsére, a két ünnep közöttre meg kaptam szabadságot (a kollégáim úgy osztották be magukat, nekik nincs gyerekük, hogy én pont mehessek). Amúgy 1-2 napra pedig van egy lány, aki segit nekünk takaritani, a fiam nagyon szereti, vele is szokott lenni, nem olcsó, de kifizethető számunkra. Hosszabb időt nem tudom, hogy tudnék megoldani. Esetleg nyárra családi napközibe adnám, ott mindig nyitva vannak.
2010. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, na ez meg a másik, hogy nekem sincs férjem, szóval ha valaki szabit vesz ki, az én vagyok. Vagyis lennék, mert én akkor dolgozom, amikor más szabadságon van. Na mindegy, ez más történet. Még az a szerencsém, hogy a szüleim mindketten tanárok, így ők egész nyáron nem dolgoznak, meg téli-, tavaszi-, és őszi szünetben sem. Csak mondjuk ők meg nyilván pihenni is szeretnének valamikor, már nekem kellemetlen, hogy ilyenkor mindig rájuk hárul a dolog.
2010. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez engem is érdekelne.

Januártól kezdek melozni,és két bölcsisem van,

Igaz egy országos cégnél dolgozom,ahol nem aráznak se om a táppénzen,se a szabadságon,de akkor se használhatom ki a végtelenségig.

Anyummal már beszéltem,h augusztusban 1 hétre vállaja be a gyerekeket,1 hónapos leállás van a bölcsiben akkor,másik nagyszülő szintén egy hétre bevállalja,igy nekem csak két hét szabit kell kivennem. Szabadságaim éppen h elégek lesznek a szünetekre. betegszabimat megnéztem a tv.szerint nekem gyerekenként 84 nap jár,így a betegségek miatt nem aggodom,de én szerencsés helyzetben vagyok.

2010. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Nekem a nagylányom most ment suliba.És mindenhol felváltva zárnak be a bölcsik és ovik..Ilyenkor lehet jelezni hogy szeretnéd kérni az ügyeletet és ilyenkor megmondják hogy hova kell őket vinni.

Én sosem éltem ezzel a lehetőséggel mert ott még is csak idegenek vannak:S

A sulis szüneteket még nem tudom.Idén jó lesz mert még itthon vagyok a kicsivel.De jövöre nem tudom mi lesz..Majd meglátjuk:megy táborozni,van napközis tábor pl.margitsziget..:D

2010. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk óriási szerencsénk van,mert apával felváltva,vagyis inkább 1 nap csúsztatással dolgozunk.12 órázunk,járunk mind a ketten éjszakára is,4 műszakban dolgozunk,így mindig lesz itthon valaki a gyerekekkel.Így még betegállományba sem kell elmennünk,ha esetleg betegek.

Segítségünk nincs senki.

Még én sem vettem igénybe az ügyeletes óvodát, a nagyobbik gyerkőc jövőre iskolás,akkor szerintem majd járni fog nyári napközibe.

2010. dec. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nehéz ez, mert én is tényleg kellemetlennek érzem, hogy mindig a nagyszülőkre hárul a fiam, de sajnos új munkahely, nem tudok szabira menni.

2010. dec. 20. 06:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezen a fórumon olvastam egyszer hogy a bölcsis/ovis csoporttársak szülei összeálltak egy páran és felváltva vigyáztak pár-pár napig a gyerekekre. Nekem ez szimpatikus megoldás, ha van olyan család a csoporttársak között akiben megbízik az ember. Még annyi jutott eszembe erről hogy többen össze lehet állni és együtt megfizetni egy bébiszittert, úgy csak olcsóbban jön ki egy főre.
2010. dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!