Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell gyermeket nevelni?

Hogyan kell gyermeket nevelni?

Figyelt kérdés
20 hónapos kisfiam egy édes kis tünemény,de kezdek nem bírni vele.Persze minden érdekli,szétrámolja a lakást,én meg gyűlőlöm a rendetlenséget.Rászólok nem fogad szót.Kiabálás,verés nem az én asztalom.Sejtem,hogy azért csinálja,hogy felhívja magára a figyelmet,vele foglalkozzak,de a házimunkát meg kell csinálni.Mit tegyek,hogy szót fogadjon?
2010. dec. 22. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Üdv a dac és hiszti korszakba. Türelem és következetesség. Kisfiam és szétrámol, de engem nem zavar. Szépen játszik, este összepakolunk. Azért gyerek hagy pakolgasson. Kisfiam órákat elvan az autóival, építőkockával. Az egész nappali terítve játékkal de nem érdekel.Annyira édes a játékhalom között. Majd összepakolunk. Kisfiam ha nagyon hisztis, akkor nem foglalkozom vele, vagy próbálom elterelni a figyelmét.
2010. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. vond be a házimunkába, örömmel segítenek, élvezik ha hasznosak

2, legyél következetes! ha valamit nem azabad, akkor nem szabad. legyen büntiszék, vagy büntisarok, vagy járóka . gyors megtanulja minek mi a következménye.

De azért vedd figyelembe a korát, ő gyerek és szerintem egy családban sincs minden az élire állítva ahol ilyen kisgyerek van. én se szeretem a rendetlenséget, de azért nem lehet úgy nevelni hogy semmit se csináljon. kis rumli nem ártalmas:) de ha valamivel kapcsolatban elveid vannak, vagy tényleg olyat csinál amit nem szabad irány a bünti, nem kell kiabálni ütni, csak elmondani, hogy most azért vagy itt, mert...nálunk bevált. persze keresi a határokat de ez így normális.

Élvezd a jelenlétét, próbálsd meg vele csinálni a házimunkát, sikereket fogsz elérni!

2010. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Végtelen türelemmel!!!!!!!!!!!Ami nekem mindennap véges!

2,5 éves kislány

2010. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
próbáld ne észre venni a negatív dolgokat,azt hogy szétpakol,ha rá szólsz mindenért előbb utóbb még nagyobb káószban fogtok ülni.inkább próbáld élvezni hogy tanul játszani.tedd el a játékai egy részét,igy csak azok legyenek elöl amiket gyorsan össze is lehet majd pakolni,nem kell 3 ezer játéknak elöl lenni,lehet 5 darabbal is remekül szórakozni.Ő most téged próbálgat hogy meddig mehet el.
2010. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom tanácsolni, hogy vond be a házimunkába! Eleinte persze inkább hátráltatni fog, mint sem segíteni, de nagyon jól fogtok szórakozni közben. Én is együtt takarítok a 26 hós fiammal. Teszünk be egy kis zenét, aztán indulhat a tánc és a portörlés. :D Olyanok kacag közben, bohóckodunk és szép lassan tisztaság lesz. Meg kell tanítanod elpakolni a játékait, sőt kérd meg, hogy segítsen. Ezenkívül a főzésnél is lehet a segítségét kérni (hozza oda a krumplit, együtt lehet vele mosni a zöldségeket, keverheti az ételt, stb.). Meglátod, sokkal közelebb kerültök majd egymáshoz és neked is sokkal jobbak lesznek a napjaid mint eddig!
2010. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a bíztatást!!!Igen,bevonom a házimunkába,ma is eggyütt csináltuk a sütiket holnapra, mosógép lejár szól és ő pakolja ki stb...csak akor áll égnek a hajam amikor a konyhaszekrényt kipakolja és összetöri az üvegkelyheket mint ma pl...de köszi mégegyszer.Akkor továbbra is csak türelem,türelem következetesség...
2010. dec. 23. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!