Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 7ker. Nem elég nagy, hogy...

A 7ker. Nem elég nagy, hogy lenne egy külön gyermekorvosi ügyelete? Miért kell egy beteg gyerekkel átkirándulni a városon?

Figyelt kérdés
De felnött ügyelet van kettő vagy három is.Ez azért elgondolkodtató egy helyzet.Rengeteg gyerek van a környéken,annak minimum a tiz százaléka ilyenkor beteg.Orvos nincs,ügyelet a "világ végén".
2010. dec. 26. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Látod, nagyon sok kerületben nincs ügyelet.

2010. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A VII. kerületből hova kell menni ügyeletre?
2010. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Heim Pál gyerekkórházba,ami egy lázas,beteg,gyerekkel messze van.Most jöttünk vissza taxi oda vissza 4000 Ft a gyógyszerek 5300 Ft plussz 2000 Ft-os ügyeleti dijj,ami ugyancsak nem piti a gyógyszertár részéről.Még jó,hogy az ajándékpénzem megvolt.
2010. dec. 27. 00:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért emelted ki a kérdést?


Nekem a 15.-ből kell mennem a gyerekkel a Heim Pálba, ha épp az ügyeletes, pl toxikológia. Egyébként nálunk sincs ügyelet, csak a XIII. kerületben, és hát annak sem az ide eső felén.


Talán erre téved egy illetékes és lesz itt is gyerekügyelet, meg nálatok a 7.-ben is. ;)

2010. dec. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen azért emeltem ki ezt a kérdést,mert felháborit az hogy,egy beteg lázas gyerekkel a zuhogó hóban kénytelen vagy taxit kérni(feltéve ha van otthon erre pénz)hogy betudd vinni az ügyeletre.És felháborit,hogy itt van a Péterfi sándor utcai kórház ahol nyugodtan betudnának rendezni egy éjjeli és hétvégi ügyeletet.A kórház akkora,hogy ellehet benne tévedni,bőven lenne hely erre.Tulajdonképpen mire fizetjük a TB-ét?Egy ekkora kerületben ezt nem tudják megoldani?Elmondom neked,hogy most a két ünnep közt még rendes hétköznapi rendelések sincsenek,megállt az élet az egészségügyben.Éljen az évvége!!Csak ne legyen beteg a gyerek egésszen január elejéig......
2010. dec. 29. 00:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi is a hetedik kerületben lakunk. Amikor betegek a srácok, akkor kihívom a gyerekorvosukat. Nem fogad el pénzt, azt mondja, ez a dolga. Végül is tényleg. :) Van autónk, de lázasan tuti nem vinném őket sehová. Ha esetleg súlyosabb lenne a helyzet, mentőt hívnék. A Péterfybe akkor sem vinném őket, ha ott lenne az ügyelet. Nem azért, mert utálom a Péterfyt, hanem mert egy beteg gyereket nem viszek ki az utcára, és nem fogok vele órákig várakozni egy kórházban. Amúgy mindegyik ügyeletről jönnek házhoz is. Miért taxiztál?
2010. dec. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg ügyeleti díjat sem fizetünk a gyógyszertárban, mert a dokinéni ráírja a receptre, hogy sürgős. Ilyenkor a normál árat kell fizetni.
2010. dec. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én eddig akárhányszor kihívtam az ügyeletet, mindig kijöttek.

Sosem taxiztam velük, pláne nem ilyen időben.

Elmondtam, mi a gond, ők mondták, mivel próbáljam lehúzni a lázát, amíg odaérnek, és ennyi. Jöttek, nem volt gond.

Hozzátok nem mentek ki?

2010. dec. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Itt ebben a kerületben ez úgylátszik nincs.Pláne egy fűlfájásnál.Nem érdekel senkit,hogy 39 fokos láza van a gyereknek.Ha meg annyira rosszul van-mondják tessék mentőt hivni. És ennyi.De nem csak a fülfájásnál nem jönnek,máskor sem.
2010. dec. 29. 14:08
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja azt még elfelejtettem,hogy 2db augmentire 1 ü. nurofenre 1 db normaflórra amit az ügyeletes ajánlott kereken 2000 Ft ügyeleti dijjat fizettem a patikában.Gyógyszerenként 500 Ft-ot számoltak fel este 10 kor.
2010. dec. 29. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!