Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindennap leviszitek 2 év...

Mindennap leviszitek 2 év körüli gyerkőcötöket sétálni illetve levegőzni?

Figyelt kérdés
Én bevallom nem mindég. A boltba általában mindennap megyünk, az kb. 20-30 perc. Ha sétálni megyünk akkor az babakocsival történik, mert hamar megunja a gyaloglást. Meg általában elalszik a kocsiban ha éppen délután megyünk, ez 2 naponta van. Boltba se mindég megyünk ha nem muszáj, 5.-en lakunk, nincs kedvem le és felcipelni.
2010. dec. 29. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
én ezzel úgy vagyok, hogy mindegy,ha csak a boltig,de oda gyalog-babakocsival megyünk, hogy levegőzzünk. nekem is kell a levegő, neki meg főképp. tehát van, hogy napi 10-20 percnél nincs többet kint, de annyit mindenképp kényszerítem magam,hogy kivigyem. előfordul,hogy tiltakozik és mondogatja, hogy autóval menjünk ,de akkor is felöltöztetem és kitolom,vagy triciklin tolom el a boltig, gyógyszertárig, vagy csak ki a parkba. mikor kicsi volt, mindegy hány fok volt, sokat voltunk kint, és a léguti betegségek ügyesen el is kerülik, ezért eröltetem a friss levegőzést.
2010. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5 emeletet én se mindig cipelnék,de nincs lift,ilyen házakba már kell hogy legyen.Amúgy meg a válaszom én igen,minden nap felöltözünk és lemegyünk.2 év alatt talán 3*vagy 4*nem voltunk kint egy nap.Nagyon rossz időben ha esik és fuj akkor nem megyünk,de általában ha reggel esik délután már nem igy akkor le megyünk,ha minden oké,délelőtt és délután is,1-1 órát,
2010. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, szinte minden nap. Ha van is kimaradás, óriási lelkiismeret-furdalással fekszem le, mert tudom,hogy nagyon nagy szüksége van a friss levegőre.Így tehát max. havonta egyszer van, hogy nem megyünk ki, csak percekre.


Ha nehéz elindulni, akkor menjetek le egyszer, de akkor legalább fél órára!

2010. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden nap kimegyünk, jó időben többet rossz időben kevesebbet vagyunk kint. Nekem a lányom is és én is igényeljük a levegőzést. Másrészt ha legalább egy órát nem vagyunk kint, akkor alig tudom elaltatni:) Ha kijátszotta magát a friss levegőn , akkor alszik, mint a bunda. Ilyen hideg időben, mint most is egy jó meleg overalban nincs akadálya a játéknak, mókázásnak:)
2010. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez változó,mert amikor a nagyobbikat viszem oviba,sokszor reggel a kislányom is felkel igy ő is velünk tart már a reggeli hidegben van egy kis sétánk,aztán délután is ugye megyünk.De most szünet van az oviban,meg betegek is vagyunk,én sem érzem jól magam,tegnap nem voltunk lent,hétfőn voltunk egy nagyobb "körúton",ma du. meg csupán annyit,hogy lementünk a boltba és vissza haza,az kb. 20 perc volt,de a fiam még ennyit sem akart-ő a nagyobbik-kint lenni,pedig szereti a levegőzést. Holnapra tervezek kisebb vásárlást,a közeli Lidl-be,meg tejért is kell mennünk,úgyhogy ha nem esik semmi,elsétálunk majd.
2010. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mia 2,5 éves fiammal mindennap megyünk. Ha esik, ha fúj. Nagy a mozgásigényünk - én ülő munkát végzek, ő meg egy energiabomba, így jól esik mászkálni egy kicsit. Sokkal könnyebben kezelhető a gyerkőc, ha levegőzik, mintha egész nap a lakásban lenne. Ha jó idő van, és ha a munka is engedi, órákat mászkálunk a parkokban, játszótereken. Télen marad a szánkózás, hógolyózás. Napi fél óra minimum kell mindkettőnknek.
2010. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi a 2 éves lányommal igyekszünk minden nap kimenni, de ma nem vittem, mert nálunk -8 fok van és egyfolytában rohan tátott szájjal. Szánkoban 5-10 percet ül, kocsit már elraktuk, tricikli hideg. Szoval "csak ugy" sétálni kb 40-50 percet szoktunk délelőttönként. Nyáron persze 2 ora.

én is lusta vagyok néha, de nagyon szeret kint lenni.

2010. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!