Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe megyünk januárba....

Bölcsibe megyünk januárba. Akkor lesz a manóm 2 éves. Hogyan készítettétek fel a gyerkőcötöket?

Figyelt kérdés

Járunk gyerek közösségbe (zenebölcsi, uszi, baba klub), hogy szokja a gyerekeket és nagyon szereti is őket. Mikortól kezdjem el s bölcsibe vinni, hogy szokja a környezetet? A beszoktatási időszak előtt gondolom? Szoktassam át már most a bölcsiben lévő ritmusra (hánykor van kajcsi, alvás stb, arra amiket esznek), hogy könnyebb legyen neki beszokni?

Minden tanácsot szívesen fogadok! Köszi


2010. okt. 7. 23:09
1 2
 1/14 anonim válasza:

manó, bölcsi, uszi, gyerkőc, kajcsi.... Áááá, ezek a szavak felidegesítenek! :D


Amúgy az átszoktatás jó ötlet, mert nem árt, ha nem "élesben" szokik hozzá a gyerek ehhez az életritmushoz.

Azt írtad, hogy bölcsődébe viszed januárban, utána akkor miért kérdezed, hogy mikortól kezdd el járatni oda?

2010. okt. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előre teljesen felesleges "tréningezni" a gyereket, hogy mikor van kaja (kajcsit nem szeretem bocs), alvás, stb, mert egész más otthon 12-kor anyával ebédelni, mint a bölcsiben 20 másik gyerekkel. Az alvás is más lesz, más hely, más arcok, szóval erre nem lehet így otthon felkészülni. Az jó, hogy sokat van gyerekek közt. Esetleg amit tudnék tanácsolni: Nagyival is hagyd őket kettesben egy-két-három órára, és menj el. (én így csináltam, illetve csak ennyit) :) Sok sikert.
2010. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Látom a kajcsi (meg társai) nemcsak az én szememet bökték! :)))
2010. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

A bölcsibe azért ne beszélj ilyen szopcsi,uszi stb nyelven!

Nem kell előbb bevinned,gondolom nem is engednék. De addig hagyd mindennap,egyre hosszabb időre másokra. Nagymamák stb.

A délutáni alvás is néha náluk legyen. Nem a bölcsödei környezettel való megbarátkozás nehéz a babáknak,hanem ha eddig csak az anyukával voltak állandóan,akkor őt hiányolják.

2010. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bizti megzavartak a rövidítéseim!!! Bocsika! :))

Szóval!

Januárban kezdjük a bölcsödét, de a kérdésem arra irányult kedves válaszoló, hogy mikortól kezdjem el hordani egyetlen gyermekemet, hogy megszokja a környezetváltozást. 1 hét, 1 hónap, már most?

Próbáltam az Ön igényeinek megfelelően rövidítések, becézések nélkül válaszolni. Bízom benne elnyerte tetszését és tud a kérdésre koncentrálni!

:)) ezt nem hagyhattam ki!

2010. okt. 7. 23:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Hűűű...amíg megírtam a kommentet jöttek még válaszok. Természetesen ezt az 1. válaszolónak szántam!!!
2010. okt. 7. 23:23
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Rettentően sajnálom, hogy ilyen "negatív" hangulatot váltanak ki a rövidítéseim.

Napi 4-5 órányi hivatalos anyag gépelése után kicsit jól esik "ellazulni" ilyen téren!!

2010. okt. 7. 23:27
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező. Az IQ szinted sajnos nem ott van, ahol a válaszolóknak, ezért megpbóbálom érthetően írni, hogy Te is megértsd.


A bölcsődét kell felhívnod, hogy egyáltalán mikortól viheted be a kisfiadat? Azt ők tudják, hogy előtte egy héttel, vagy két héttel tudnak-e fogadni?


És kérlek légy tisztelettudóbb azokkal, akik megtisztelnek a válaszukkal, és ahelyett hogy gúnyolódnál, észrevehetnéd, hogy a te javadra történt a "kajcsis és uszis" kijavítás, mert ez nagyon gáz. Főleg, ha még elő is adod majd a bölcsődében.

2010. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Amig napi 4-5 órát gépelsz, mit csinál a kisfiad? Mert ezek szerint akkor nélkülöz, és akkor elvan nélküled is? Ha igen, akkor a bölcsődében sem lesz nehéz dolga.
2010. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha januártól írattad be, akkor nem viheted hamarabb.
2010. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!