Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tettetek fülbevalót a...

Mikor tettetek fülbevalót a lányotok fülébe?

Figyelt kérdés
A lányom 2 éves lesz,születéskor nem szúrattuk a fülét,mert sajnáltuk.Ha most betennénk piszkálná,vagy várjunk?Tapasztalatok?
2009. jan. 28. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Én beletetettem már a kórházban, mert akkor érzi a legkevésbé.

Sztem teljesen mindegy, h most rakatjátok bele, vagy fél/egy/... év múlva.

Először úgyis megilletődik, nem fogja piszkálni. Utána meg úgyis hozzá fog nyúlni, bármit is mondasz neki. Ha másért nem, akkor az újdonság miatt.

2009. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Én a legelsö tanácsadáson lövettem át neki.1 éves koráig a gyogyfülbevalot használtuk utánna cseréltük közepes karikára.A fiamnak elsö osztályos korában lövettem ki,egy kicsit biztos fájt neki.Én az átszurás helyett a belövést ajánlanám,rövidebb ideig is tart meg nem kinozzák vele sokáig.
2009. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Mi 7 hetesem lövettük ki neki. Kozmetikus csinálta, és szerintem csak a hang miatt sírt, nem a fájdalom miatt.
2009. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megvártam míg a lányom úgy nem döntött, hogy szeretné. Nekem nincs, bár átlőtték kiskoromban. Ez már 25 éve volt (6 éves koromban) és még a mai napig nem nőtt be a luk, folyamatosan gennyedzik és azonnal begyullad ha bármit is beleteszek. Nem is szoktam, csak kivételes alkalmakkor, aztán egy-két hétig gyógyulgatok utána. :-(

Én ezért idegenkedem tőle. A lányom 9 éves volt mikor kérte, azonnal el is vittük és örömmel hordja, semmi gond nincs.

Lehet, hogy hülyeség, de eleve úgy gondolom, hogy az Ő teste, Ő fog egy életen át lukas füllel élni és én nem szeretnék dönteni erről helyette. És mivel ez egy testékszer, így én nem is látom jelentőségét addig a napig, míg magának tetszeni nem akar. Ez az időpont pedig iskolás kor előtt nemigen jön el.

2009. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
53%

Mi 6 hetes korában lövettük ki a kislányunk fülét. A védőnő azt mondta ez a legjobb kor, akkor nem fogja piszkálni, mert hozzászokik.

Most 2 évesen azért egy picit piszkálja. :)

2009. jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Mi 6 hetesen rakattunk, és totál bevolt eludva!Mikot csattant a pisztoly felnézett, nyöszörgött, de ennyi aludt tovább.

2 évesen már biztos macerásabb, de ha elmondod neki miért kell, és odafigyelsz, hogy ne húzza ki akkor 1 hét alatt megszokja!Nyugodtan rakass neki!!!

2009. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén a gyerek saját akarata mellet döntöttem, nálam is így történt, hét évesen kaptam fülbevalót, nagymamám vitt el az orvoshoz. Büszke voltam rá, és nagyon örültem neki, máig emlékszem az élményre. Nem látom különösebb okát, hogy már újszülötten benne legyen egy fülbevaló a fülében.
2009. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,én is nagy voltam már amikor a fülem belőtték,ezért nem tartottam vészesen fontosnak újszülöttként betenni a fülbevalót a kislánynak.De mindenki azt kérdezi,hogy hol a fülbevalója?Én meg mondom,hogy otthon a polcon.Miért nem teszitek be?Unok már magyarázkodni,igazából kifogásom sincs.
2009. febr. 3. 05:25
 9/10 anonim válasza:
100%
Azért ne rakasd be a fülbevalót, hogy másoknak megfelelj! Aki kérdezgeti, hadd kérdezgesse. Nyugodtan mondd meg, hogy Neked és Neki, ez így megfelel és Te azt szeretnéd, hogy akkor legyen kilövetve a füle, ha Ő is szeretné. Ennyi! Senkinek semmi köze hozzá!
2009. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ,azoknak is akik le lettek pontozva.Nem értem miért,hiszen lehet más véleményetek.Úgyhogy mégegyszer köszönöm MINDENKI válaszát.
2009. febr. 13. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!