Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe a gondozónőknek...

Bölcsibe a gondozónőknek szoktak vinni valamit?

Figyelt kérdés
Most kezdtük a bölcsit. Másfél éves a kisfiam. Szoktak vinna a gondozóknak valamit ? Kávét, csokit ? Úgy gondoltam hogy néha-néha vinnék és akkor biztos jobban odafigyelnének a kisfiamra. Nem arról van szó hogy nem bízom bennük csak kíváncsi lennék hogy hogy van ez.
2011. jan. 5. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
"Csak úgy" nem szokás. Pedagógusnapra, névnapokra, ilyen ünnepekre lehet vinni kávét, csokit, virágot.
2011. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát végül is nem árt.Ha belegondolsz egész évben ő van vele napközben.Én is szoktam az ovónéniknek vinni egyszer egyszer kávét csokit.
2011. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én is ezért gondoltam. most szokunk. aztán látom hogy némely gyereket babusgatják némelyik elvan magának. de van olyan gyerek aki jobbna igényli. csak láttam hogy kiviszik őket és némelyiknek folyik az orra aztán későn veszik észre. vagy némelyiknek kivan a nyaka és csak később igazítják meg. gondolom ez most az én aggodalmam hogy ha én vagyok a gyerekemmel akkor odafigyelek rá, nekik meg több gyerekre kell figyelni. csak azért gondoltam hogy így akkor hátha mindíg ránéz a gyerekre. persze tudom hogy ez a dolga csak jobban érezném magam így
2011. jan. 5. 13:34
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem vigyél gyümölcsöt a csoportnak, az mindig jól jön. Aki figyelmetlen a kicsikkel, annak vihetsz, amit akarsz. És nem biztos, hogy nem érzik kínosnak az ilyen "megvesztegetést", lehet, hogy pont az ellenkezőjét éred el.
2011. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen ez is jó ötlet

ilyet szokott valaki csinálni ?

2011. jan. 5. 14:18
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyümölcs jó ötlet. De amit arról írtál, hogy későn veszik észre (de legalább észreveszik és orvosolják a problémát) hogy az egyiknek ki van a dereka a másiknak folyik az orra, azt nem azért veszik később észre mert nem foglalkoznak a dologgal, hanem mert ők globálisan nézik a csoportot, és igen előfordul, hogy a részletekre nem látnak úgy rá. Gondolj bele, hogy neked 1 gyerekre kell figyelned, nekik 15-20-ra. De ha észreveszik, megoldják. Azt ne várd, hogy csoki kávé ellenére majd valaki ott fog állni a gyereked mellett és folyamatosan igazgatja majd a ruháját, és törli az orrát mert az lehetetlen. Hidd el minden gyerekre erőn felül odafigyelnek.
2011. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tudom nagyon jól amit az utolsó írt. nem várom el hogy 1 ember napi 8 órában a gyerek mellett állna. csak rossz most ezzel szembesülni, hogy míg én a gyerek minden kívánságát lestem most egy lesz a sok közül.
2011. jan. 5. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
19.56-os vagyok. A gyermeked máshogy fogja ezt érezni, és hidd el, hogy örülni fog, hogy egy közösséghez tartozhat (jó, hát nem fog megfogalmazódni ez így benne, csak jól fogja érezni magát), és új élményeket fog átélni. Bár azt mindig erősítheted benne, hogy mindig szóljon a gondozónőnek a valami baja van pl: folyik az orra, kakilnia kell, szomjas, stb. Ha szól, egyszerűbb a gondozónőnek is, és így biztos, hogy minden problémáját megoldják. Már amit lehet.
2011. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!