Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Velem van gond, hogy ezek...

Velem van gond, hogy ezek engem zavarnak?

Figyelt kérdés

Barátom 6 éves kislányának az anyja már 3 éves kora óta lakkozza a láb-és kézkörmeit. 4éves kora óta lógós, bizsu fülbevalókat hord, amitől a füle rendszeresen begyullad.

Szájfényt is rendszeresen használ, és nem a gyereknek való sminkcuccot, hanem amit az anyja. Többször vannak rajta kiütések, ha mondom, hogy valószínűleg az olcsó sminktől, hiszen nem gyereknek szánták, senki nem hallgat rám. Pedig a dokiknak sincs fogalmuk, mitől kapja. (Nyílván nem mondják el az orvosnak, hogy a gyerek ki van festve, stb.)

A kislány, most jött hozzánk, rózsaszín és lila csíkok vannak a hajában. Fodrász festette be neki. Valószínűleg nem rendes festék, de nem is az egy mosással kimosható fajta... Nem túlzás ez szerintetek?

Viszont azzal meg nem foglalkozik az anyja, hogy a gyerek még mindig cumisüvegből iszik reggel-este... A nagyanyja meg babakocsiban viszi még most is sétálni. Alig fér már bele, hiszen nem 6 éves gyerekere tervezték.


Ha a páromnak mondom, hogy beszélnie kéne az exével, mert ez azért kicsit túlzás, akkor azt válaszloja, hogy úgysem hallgat rá, és nem akar vele összeveszni.


Alig hallgat az apjára, visszafelesel neki. Ha rászól a párom, sokszor sír, vagy bevágja az ajtót. Tőlem viszont elfogadja, ha szólok neki valamiért. Akkor megcsinálja, nem sír, stb. De sokszor nem merek neki szólni, mert nem én akarok lenni a gonosz mostoha, aki csak rászól, stb.


Nem tudok mit csinálni, és félek, hogy mi lesz, ha a születendő gyerekem ilyen példát lát? (Most vagyok 16hetes terhes.)Hogy a nővére nem hallgat az apjára.

És amúgy aranyos, jóindulatú gyerek. Nem irigy, nem féltékeny,stb.


Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék? Mert nekem sajnos semmi ötletem nincsen. Vagy tényleg én túlzom el a dolgot?


2011. jan. 6. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
áááá egyáltalán nem túlzol el semmit! 6éves gyereknek hajat,körmöt festeni,sminkelni...hihetetlen (egyik ismerősöm erre mindig azt mondja,hogy csodálkoznak,hogy sok a pedofil) Én azon is ki vagyok ki vagyok akadva amikor bevásárló központokban ovis gyerekeknek való tangák vannak a gyerekosztályon,nem sokkal nagyobb gyerekekre már melltartóval is kapható! Egy gyerek legyen gyerek. Én azt is ellenzem,ha egy gyerek kis felnőttnek van felöltöztetve! Jó,egyszer egyszer elmegy,de amikor mindennap miniszoknya,topba stb... A helyedben megpróbálnék beszélni a pároddal,nem csak futtában hanem leültetném és komolyan átbeszélni a dolgot!
2011. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon durva, abszolút egyetértek veled.

egy gyerek legyen gyerek, nem kell már ennyi idősen felnőttet csinálni belőle.

Amikor majd tizenévesen viszi a sokadik abortuszra majd sírhat a hülye anyja. Az ilyen anyákat nem értem meg, ezzel nem segít a gyereken. Inkább foglalkozna a gyerekkel, minthogy lakkozgatja körmét.

cumis üveg és babakocsi? nincs 22 hós a fiam és egyedül iszik pohárból, és a saját lábán járkál. röhej

2011. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad 100%-ban. Viszont nem hiszem hogy sok mindent tehetsz, ha nem veletek él állandóra. Te kivívtad a tiszteletét, a szülei dolga hogy megvívják a saját csatájukat, nem tudod helyettük megtenni. A külseje szintén olyan, hogy mit tehetsz ellene? Tudsz példát mutatni, beszélgetni ilyen dolgokról, de konkrétan lemosni a körömlakkot, kimosni a hajából a festéket, stb. nem nagyon. Mondjuk azt nem igazán értem, hogy oviban, iskolában nem szólnak érte a pedagógusok???

Egyébként egy ismerősömnél volt így hogy pici korától sminkelgettek, körömfestés, nagylányos ruhák, stb., de normális gyerek lett szerencsére, annyi hogy most kamasz és most is odavan a sminkért, suliban néha ez gond ill. a szülők most kezdik félteni a pasik miatt. Amúgy semmi magatartásbeli gond nincs vele.

2011. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen üveg, babakocsi tényleg tulzás. Amugy ezekkel a lakkozással, hajfestéssel egy mini majmot csinál az anyja belőle. Csak majomszeretetet kap szegény, semmi igazi gondoskodást, nevelést. Az apjára nem hallgat, nem él vele. Tőled tart, gondolom határozott vagy, ezért szót fogad. Gondolom apával ez egyfajta dac, bünteti, amiért nem él velük. Ha kéthetente jön hozzátok, nem hiszem, hogy a példája különösen rossz hatással lenne a kicsire. Elèg nagy a korkülönbség. A te gyereked nem azért nem fog szótfogadni apának, mert a féltestvére sem teszi, hanem max azért, mert apa hol ezt mondja, hol azt és nem következetes. Sajnos megtiltani nem tudod az anyja kerge dolgait, mert az anyuka nem te vagy:( sok mindent tenni nem tudsz, csak annyit hogy fegyelmezed, de mellette sokat dicséred , szeretgeted, hogy érezze, van lelki biztonság mögötte.
2011. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ÖRülök, hogy vannak, akik hasonlóan gondolkoznak!

A párom próbált már ez ügyben az exel beszélni, de egyik fülén be, a másikon ki. Az ex szerint nem gáz, és szerinte nem kell ilyen nagy feneket keríteni ennek.

Mivel elég jól meg tud egyezni a párom az exel a gyerek láthatását illetően, és fél, nehogy magára haragítsa az exét. Mivel változóak a párom szabadnapjai, nem működik, hogy minden héten, ugyanazokon a napokon hozza el a gyereket.


És, ha a páromnak mondom, akkor mindig azt a választ kapom, hogy tudja, de nem tud mit csinálni. Ha gondolom, beszéljek én az exével, hátha jobban meg tudom győzni. De ez meg szerintem hülyeség. Én az ex számára idegen vagyok, hogy úgy mondjam, semmi közöm ilyen téren a gyerekhez.


A párom anyja szerint pedig az ex jó anya, nagyon jól neveli a gyereket, nem érti, mi a bajunk.

2011. jan. 6. 14:07
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem az apával van a gond. Ő próbál következetes lenni. Csak néhányszor rászólt a gyerekre a nagyanyja(saját anyja előtt), aki lehurrogta a páromat, hogy hülyeség, amit mond, nem fontos, stb. És utána elkezdte babusgatni a gyereket, hogy te szegény, ne törődj apáddal, stb. Szóval szerintem emiatt veszítette el a tiszteletet a gyereknél.


Kb. heti 2-3 napot van nálunk, a párom anyjánál pedig szintén 1-2 napot. Talán pont emiatt néznek el neki sokmindent, mert mindenhol "keveset" van. Mindenki inkább kényeztetni próbálja.

2011. jan. 6. 14:25
 7/8 A kérdező kommentje:

Az eszembe sem jutott, hogy megtiltsam neki. Meg mivel az anyjának az a nézete, hogy smink nélkül nem megy ki a házból, elég nehéz lenne ez ellen valamit mondani.

Egyébként az oviban nem szólnak emiatt, iskolába meg szeptembertől fog járni, szóval ott nem tudom, mi lesz.

Az oviban múltkor az óvónő még meg is dícsérte, milyen szép színesek a körmei. :S Egyébként több gyerek hord az oviban pl. kicsi sarokkal rendelkező műanyag papucsot. És amiatt sem szólnak. (Olyan 5-6 cm-es sarokkal.)

2011. jan. 6. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, totál hülyét csinál szegény gyerekből az anyja, a cumisüveghez meg a babakocsihoz marhára kellenek a kifestett körmök.

Az iskolában szerintem majd kicsit szigorúbbra veszik a figurát, mint az oviban, bár teljességgel bekorlátozni ott sem fogják tudni, hiszen tudod, a gyerek jogai... Max. csak ha ellenkezik majd a házirenddel a hajviselete, ruházata stb.


Ha tényleg bízik benned a kislány vagy hallgat rád, talán akkor őt kéne befolyásolnod, és elmagyarázni neki burkoltan, hogy ez nem neki való.

2011. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!