Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válogatós és egyben székrekedő...

Válogatós és egyben székrekedős gyerekek anyukái! Jöttök egy tapasztalatcserére?

Figyelt kérdés

Arra a helyzetre gondolok, mikor mondják, hogy adj neki szilvalekvárt meg aszalt szilvát meg paradicsomlét, de a gyerek meg se szagolja egyiket se. Nálunk ezek váltak be.:


- körte, alma (utóbbi állítólag hasmenésre és székrekedésre is jó), ha egyben nem eszi meg, megpróbálom reszelve

- joghurt (mézzel, friss gyümölccsel, vagy bolti gyümölcsjoghurt), tejföl

- barackbefőtt, körtebefőtt (egyszer megevett belőle vagy hármat, azóta se...)

- mandarin kicsavart leve

- szilvapüré (dm-ben kapható poharas, méregdrága)

- kubu

- híg krumplipüré

- maci kávé tejben


- korpa főzelében vagy bármiben elkeverve (csak akkor használ, ha sok folyadékot is fogyaszt a gyerek, amúgy súlyosbítja a székrekedést)

- pro-kid vagy más probiotikum

- paraffinolaj, laevolac, glicerinkúp, netán beöntés (ezek rendszeres használat esetén hozzászokást okoznak)


A kukorica például, azon kívül, hogy puffaszt, hajt vagy fog?


2011. jún. 8. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt sokáig, azzal megspékelve, hogy a lányom tejfehérje allergiás, így a joghurt és társai kizárva. :o(

Állandóan szénhidrátos dolgokat akart enni és nem sokat ivott mellé.

Most 3,5 éves, nagyjából rendeződött a dolog. Pedig nem kap kakaót, banánt, csokit szinte soha.

2011. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nallunk szekrekedesre kamillatea jott be, nem hallottam meg valakit akinek ne jott volna be, legyen gyerek vagy felnott. jo eros kamillatea jo edesen.
2011. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is székrekedés gond van. Vagyis nem is így fejezném ki, nem akarja kinyomni:-( Szorítja! És ha bent marad megkeményedik és fáj, tehát ördögi kör,3 hónapja küzdünk. A legvége a kúp, de azt igyekszem minimálisan. Remélem egyszer megérti, hogy muszáj.

A kamilláról azt hallottam, hogy valóban segít, de ha hosszútávon kapja a gyerek eléri az ellenkező hatást.

Nálunk a torna jön be a legjobban az szokott hatni.

2011. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk meg az szokott lenni, hogy ha nincs étvágya, elmarad a kakilás, ettől egy idő után abszolút étvágytalan lesz, és sokszor már azt sem tudom, a tyúk volt-e előbb vagy a tojás... illetve a nemtojás :)
2011. jún. 8. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Fiam egy alig evő, de amúgy nem válogatós gyerek, csak madárétkű... Na meg szorulásos. Egyetlen dolog van, amit nagyon szeret: tejtermékek. Ja, 20 hónapos. Szóval joghurtból 2-3 decit lazán megeszik egyszerre, másból meg pár falatot, de megkóstol szinte mindent. A maci kávé szerintem inkább szorulást generál :( Szilvalekvárt szoktam adni, reggel, éhgyomorra, az még szokott használni.

Ami nálunk bejött: nincs kakaó, csoki se, max egy icipici falatka, ha nagyon kunyerál, alma se igen.

Van viszont minden nap leves, sok zöldséggel. Bab, répa, borsó, zöldbab... ezek mind megmozgatják a beleket nála :) A rizs elvileg fog, de azt nagyon szereti, így mindig rakok bele kukoricát és borsót. (A kukoricát kevéssé emészti meg, viszont úgy vettem észre, az is gyorsítja a dolgot) :)

Iszik sima tejet is, vagy tej+gabonapehely (óriási, 1,5 decis adagokat...), de attól se történik semmi.

Gyümölcsök nála jót tesznek (alma, banán kivételével), pl. az ananász is!

2011. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na igen, és inni, inni! Tejbedarát csak fahéjjal kap, kakaóval soha (ebből legalább eszik normálisabb mennyiséget, és úgy vettem észre, nem súlyosbítja a dolgot.)

Szokott kapni 1-1 fánkot (lekvárosat persze) pékségből. Ma is lekváros kenyér volt tízóraira. Szereti a palacsintát (abba is lekvárt rakok+túrót) - ez ilyen zalai szokás, finom :) Paraffinolajat nem vagyok hajlandó adni neki, még a bőrömre se kenek paraffinosat (ekcémások vagyunk), a laevolac csak sima cukoroldat, akkor inkább adok cukros kamillateát... De mióta tényleg nagyon figyelek a napi zöldségmennyiségre (leves vagy főzelék), azóta ritkult a probléma, és ha van is székrekedése, látszik, hogy "csak" az eleje bogyókás...

2011. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én gyerekem fényevő, és általában 2-3 naponta tojik egyet. Én a 3. napig szoktam várni, utána laevolac szirup, ettől nagyjából mindig szokott kakilni (beadás után kb 3 órával).

Át szoktam verni, pl adom neki a citromos activiát, de ő azt hiszi, puding. Adok neki mostanában ivójoghurtot (szintén activia), erre azt mondom, hogy gyümölcslé. Kubut és az összes ilyen sok százalékos gyümilevet szerencsére szereti.

Igazi gyümölcsöt nem eszik, csak szökőévente egyszer.

Jó lenne, ha minden nap lejutna a pocakba egy activia, amikor rendszeresen ette, minden nap kakilt, de most megint lázad ellene :( :(

2,5 éves.

2011. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14.33 as vagyok. Van még valaki a válaszolók között akinek a gyereke nem akart székelni?Tehát, amikor érzi az ingert összeszorítja a lábát. Mi volt a megoldás?
2011. jún. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nekünk kétszer volt ilyen. Egyik alkalommal már a negyedik napon tartotunk és a gyerek már sírt és izzadt egyfolytában,annyira kellett kakilnia, de nem nyomta ki, gondolom, fájt neki. Elmentünk ügyeletre, elküldtek a madarászba a sebészeti ügyeletre, az orvos az ujjával szedte ki a gyerekből a kakit. Javasolta, vegyünk itthonra beöntős cuccot, meg ő ajánlotta a paraffinolajat is. Azóta itthon is kellett már beöntést adnom kétszer. Ha fogzik, még úgy se eszik, mint amúgy, de volt már hogy nem is ivott, vagy csak babatejet fogadott el... Naponta főzök, de bevallom, néha nehezemre esik olyat főzni, amit meg is eszik, meg mondjuk még a férjem is, de egészsges is legyen és ugyanakkor változatos... Na meg ne kerüljön egy ebéd 5000-be.

Ja és még egy, az enyém 27 hónapos, elég régóta szobatiszta. Én reggeli után ráültetem a wc-re és emlékeztetem, hogy kakiljon, ugyanis ha megkérdezem, kell-e kakilni, sokszor azért mond nemet, mert nem akarja félbehagyni az aktuális borzasztó fontos tevékenységét, de ha wc-re viszem, mégis kakil.

2011. jún. 9. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!