Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvási rendszerben segítség?...

Alvási rendszerben segítség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
2 éves a fiam és sajnos nem tudok kialaítani nála rendszert az életében.Ezt úgy értem,hogy alvás.Sokszor olvastam,hogy 8-9fele már egy ilyen koru gyerek alszik,de az enyém nem.Addig van fent amig mi.Tudom,hogy ez rossz pláne neki.Sajnos születése óta rossz alvó sokat killódtunk míg eltudtuk altatni.Beszeretném állítani neki valahogy a rendszert tudtok ebben segíteni?
2011. jan. 13. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikor kel reggel és napközben alszik-e? Ha igen, mennyit alszik? Mennyire van kifárasztva napközben? Ezek olyan kérdések, amik befolyásolják az esti fáradtságot a gyereknél. Ezeken lehet esetleg változtatni. Egyébként az én 2,5 éves lányom sem alszik el mostanában korán, van, hogy 10 körül alszik el este. Örlődök én is, mert napközben alszik, de én korábban szeretném altatni (persze akkor nem akar aludni), hogy korábban is ébredjen délután, ha viszont nem altatom, akkor meg nyűg lesz 5 óra körül.
2011. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiammal is volt hasonló probléma, sajnos nincs neki külön szobája, így abban a szobában alszik, ahol a televízió is van, és minden alkalmat megragad esténként, hogy ne kelljen aludni, bohóckodik, szaladgál.


Én mostanában kezdem átállítani a biológiai óráját, hiszen nemsokára három éves lesz, és megy az oviba, akkorra át kell állnia.


Trükkjeim, amik működnek:


- Lámpa, tévé kikapcsol, teljes sötétség. Utána mondok neki egy mesét, de csak akkor, ha megígéri, hogy alszik. Mese után nincs beszélgetés, ha kérdez, nem válaszolok. Általában be szokott jönni, 10 percen belül elalszik. Ilyenkor akár halkan vissza is kapcsolhatom a tévét, nem ébred fel rá.


- Minden reggel egy kicsivel korábban ébresztem. Először fél 10-kor, aztán 9-kor, és végül fél 9-kor. Napközben is egyre korábban fektetem le, hiszen eddig azzal is el voltunk csúszva. Napközben nem hagyom másfél óránál többet aludni, különben nem fárad el estére.


Persze neki is vannak trükkjei, pl. lámpaoltás után közli, hogy pisilnie kell (akkor is, ha előtte pisilt), vagy éppen szomjas, éhes, stb. De már úgy kalkulálom az esti fektetést, hogy ezek a kis trükkök is beleférjenek, és 9-re legkésőbb elaludjon.

2011. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!