Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a dac-ot, és...

Hogyan kezelitek a dac-ot, és folytonos NEM választ?

Figyelt kérdés
Az én kis fiam mostanában iszonyú dacos, hisztis és mindnere azt mondja h NEM.Szinzte semmi nem jó neki..bármit csinálok..Kezdek kikészülni és magamat hibáztatni h vmit vhol elrontottam..Szerintetek? van még vki haosnló helyzetben???Kérlek segítsetek..Köszi
2011. jan. 13. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

gondolom 2 év körül van! :DDDD

ha igen, akkor semmi gond, idézőjelben, mert minden 2 éves ilyen. jó, van ,akinél csak 2,5 évesen vagy 3 évesen kezdődik. nem baj, mi hamarabb túl lszeünk rajta.

az én kislányom is ezt csinálja. hát nagyon megterjelő iodegileg, ráadásul terhes vagyok. így még inkább. én úgy vagyok vele, az esetek 95%-ban, hogy úgy fogom fel, mint egy természetes velejáróját a kisgyermekkornak. ezt így vagy úgy, nem lehet megúszni. nálunk vannak szabályok, amiket kötelező betartani, de kevés. szóval ami lányegtelen, azon nem harcolok. azzal akar játszani, hogy bemászik a babakocsiba, és bekapcsolja magát majd kimászik, és ezt ezerszer? hát csak tessék, addig is elfoglalja magát. vizet kér a kis konyhai eszközeibe, hogy főzzön, vagy a kis műanyag kutyáit fürdesse, miközben ő is és a konyha is egymerő víz lesz? csak rajta, majd feltörli utána és kap új ruhát. fel akar mászni a székre majd az asztalra? csak tessék, amennyiben nincs épp semmi tányr, kaja az asztalon. csak arra ügyeljen, hogy rendesen másszon, és le ne essen....sorolhatnám, van egy csomó dolog mait megengedek, amit más anya nem engedne. viszotn nem engedek abból, hogy ha öltözni kell, akkor nincs kecmec, ugyanez igaz a pelenkázásra, fürdésre alváűsra.....és mondjuk ezeket elég jól be is tartja. most már eljutottunk oda, hogy nem üvölt, ha öltözni kell vagy pelenkázni hanem elszökik és röhög és várja hogy elkapjam. :)

és lehet néha m,ár észérvekkel hatni rá. ha nem hagyod abba, akkor nem tudunk kimenni, és akkor nem megyünk boltba se, nem veszünk narancsot se (imádja). stb. szóval így zsarolom is változatosan. inkább megelőzni igyekszem a hisztit, mint sem elviselni. ha végképp nem sikerül, fapofát vágok, és akkor sincs pardon, amit nem lehet nem lehet, amit kell azt kell., közben igyekszem könnyebbé tenni neki, vhogy megpróbálom elterelni a figyelmét. ha nem megy, akkor így jártunk, 2 perc múlva már el is felejti hogy hisztizett. .....

így megy nálunk. nem mondom hogy nem, fárasztó, de nagyon jó látni, hogy amit egyszer hiszti árán kivívtam, az úgy is marad. :)))))

kitartást neked!

2011. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon jól szórakozom rajta, sokszor nem bírom ki nevetés nélkül, olyan cuki, ahogy lázad. Fogd fel így, és máris jó napjaitok lesznek. Ennél az igazi hiszti-korszak sokkal gázosabb lesz.
2011. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

19 hónapos a lányom.

Ha nemet mond egy kérdésre (kérdéstől függően) elfogadom válasznak, volt már, hogy megszívta, mert azt kérdeztem, kér-e még egy mandarint...

Ha meg tudom, hogy csak szórakozik, akkor a nem-re azonnal mondom, hogy de. És ebből jó nagy nevetések vannak.

Ha viszont nem tűri a kérdés a nem-et, akkor tőlem visíthat, akkor is az lesz, amit akarok és juszt sem nyúlhat a forró kályhaajtóhoz és hasonlók.

Tanítsd meg neki a nem jelentését. Bocs, tudatosítsd benne. Ha kérdezel és nem a válasz, akkor ha pl. valamit nem kér, akkor nem kap, ha utána meggondolja magát, akkor sem. A mandarinnál maradva: ebéd után voltunk, egy mandarint megevett a lányom, a másikra zsigerből nem-et mondott. Amint letettem, azonnal jött, hogy "kéje" (kérek) és szépen elmagyaráztam, hogy ha azt mondta nem kér, akkor biztosan elég volt, majd uzsonnára kaphat megint. Hát nem tetszett neki. Azóta a mandarint mindig kéri, bezzeg mással ugyanezt játsszuk végig... :-)

2011. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!