Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiamnál eljött a...

3 éves fiamnál eljött a feleselés. Ti, hogy kezelitek, ha van ilyen nálatok? Pl: Egyél szépen, nem eszek szépen, ne menj bele a pocsojába, de bele megyek. Ilyenek

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

ha "nem eszek szépen" akkor elküldöm az asztaltól befejezte az evést.

Ha belemegy a pocsolyába,akkor megyünk haza.

Soha ne menj bele vitába a gyerekkel, hanem azonnal büntess valahogy. Nyugodtan,higgadtan, veszekedés nélkül.

2011. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát ez egy nagyon jó kérdés, nálunk is ez megy, folyamatosan visszabeszél...szintén 3 éves..Bocs hogy nem segítő választ írtam, de ez engem is érdekelne nagyon+!!
2011. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az első írta, legyen a büntetés azonnali, de nem erős. Ezzel csak játszik, de tudnia kell, hogy hol a határ. Ha nem eszik, mehet az asztaltól. Én engedtem pocsolyába lépni, vinnyogott is, hogy vizes lett.
2011. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Ilyenkor kell rácsapni a fenekére, ha nem akarod, hogy később még szemtelenebb legyen a gyerek. Aki meg nem akarja megütni a gyerekét, mert fél, hogy sérül tőle a lelki világa vagy mit tudom én, az oldja meg magának valahogy :)
2011. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
ha ilyenért megütöd a gyereked akkor mit csinálsz, ha tényleg rossz lesz? Mert ha hetente megütöd akkor egy idő után már nem használ semmit. Üvölt mint a sakál, de nem érdekli. Ezer módszer van fegyelmezni a gyereket, az ütés a tehetetlenség jele
2011. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát azért, ha valaki ezért megüti a gyerekét, mit csinál, ha valami tényleg rosszat követ el a gyerek?

Én nem hiszem, hogy sérül a gyerek, de ezért nem ütném. Mondjuk egyébként sem tartom jó dolognak.

Én egyébként annyit mondok, Tessék? Nem hallottam jól, mit mondtál és tudják a helyüket.

2011. szept. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem fogad szót, akkor először figyelmeztetem, hogy mi lesz a következménye, ha nem csinálja azt, amire kérem. Ha másodszor is azt tapasztalom, hogy nem fogad szót, akkor közlöm vele, hogy figyelmeztettem, és jön a büntetés. Például, ha nem eszik, de mindenfélét követel, és csak egyszer harap bele, és azt mondja, ez neki nem kell, akkor megy éhesen a szobába, és akkor a következő étkezésig semmit nem kap. (Ez nálunk vacsoránál fordul elő.) Pocsolyába menni: Én figyelmeztettem, hogy vizes lesz a zoknija. Nekem eddig még nem csinálta, mindig kikerüli. De hagynám, hogy vizes legyen a zoknija! Mindig valami olyannal büntesd, ami nem túl szigorú, én nem szoktam ütni, vagy verni, de persze nálunk is előfordult már, hogy kapott. Gondolj bele, ha sokszor kap valamiért pofont, örök életére megutálhatja. Pl. fogmosás közben, ha nem hagyja, hogy mossam a fogát és kap egy pofont, lehet hogy utálni fogja a fogmosást. És légy következetes! Ne halld meg, hogy felesel, csak azt akarja, hogy figyelj rá! És arra kíváncsi meddig mehet el az anyjánál. Tarts rövid pórázon, de szeresd is és figyelj rá!:-)))) Kitartás, soha nem lesz könnyebb!
2011. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, tudom, hogy semmi közöm hozzá, de esős időben miért nem gumicsizmában viszitek le sétálni a gyereket? Akkor nem leszvizes a zoknija. :)
2011. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!