Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám korábbi alvásra...

Hogyan tudnám korábbi alvásra szoktatni esténként?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy hasonló kérdésre a válaszokat, nagyon sok gyerkőc 8-9 körül már alszik.... Az enyém mostanában 10 körül tud csak elaludni. A bajom az, hogy nagyban függ a délutáni alvásától, hogy este hogyan dől ki. Próbálnám én manipulálni azzal, hogy korábban aludjon délután vagy ha bizonyos ideig nem alszik, akkor már elütjük az időt és nem alszik, de vagy nem sikerül korábban altatni vagy ha nem alszik, akkor viszont nyűgös már délután 5-től! A dologhoz tartozik, hogy az apukájával megy be esténként aludni és kb. 3/4 órát van benn a férjem vele, amíg végre elalszik. Tudom, hogy ez a mi (ő) hibája, hogy így alakult, erről is jó volna leszoktatni, hogy egyedül próbáljon meg aludni, de nem megy. Sajnos így a kettőnkre szánt idő vész el, ami régen nagyon jó volt, mert 9-kor aludt és volt időnk egymásra, most meg amire elalszik, már majdnem mi is alszunk....

Akiknek korán alszik a gyereke, de nem volt mindig így, tulajdonképpen azok véleményére lennék kíváncsi, hogy hogyan szoktatták át a korai alvásra.


2011. jan. 13. 13:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy 2,5 éves a lányom!
2011. jan. 13. 13:52
 2/13 anonim ***** válasza:

Akik hasonló korúak, és 8-9 körül alszanak, azok vagy nagyon korán kelnek reggel (6-7 között), vagy nem alszanak délben... Nekünk mindkét gyerekünk ilyen. A kicsi most 2 éves, és ugyanez van.


Sokszor van 10, fél 11-mire alszik, apa már fél 10-kor elalszik, mert ő reggel korán kel. Ugyhogy nekünk se igen van "magánéletünk" vagy úgy fél éve már... :)


Próbálni amúgy lehet azt, hogy 8-kor megfürdetitek, és csend, sötét, nyugalom, melléfekszel, és legkésőbb 9-re azért csak elalszik.

2011. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is igy van...A fiam este tizkor alszik el, az altatás 2 perc, mert kijövök, ő meg elalszik egyedül. Délután 2-5 ig alszik, ez jó sok, abból eredhet, hogy ugye tizkor fekszik,tehát kifárad. Reggel negyed kilencig alszik. Akkor aludt el este kilencig, mikor még 7-8 között kelt reggel. Fel kellene korábban keltenem reggel és délután is, igy biztos aludna hamarabb. De igy nagyon nyügös és kezelhetetlen, tehát kicseszek magammal egész napra. Ezért nem variálok ezen. 2,5 éves.
2011. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lányom reggel fél 7-7 fele kel, délben 1-3 ig alszik kb.

Este 8-1/2 9 kor legkésőbb lerakom aludni. 2 éves elmúlt, még rácsosban alszik. beleteszem, puszi, mese, stb. és kijövök. Nagyon sokat számít az az 1-2 óra. esti pakolászás, Férjjel töltött idő. Délben próbáld felkelteni legkésőbb 3 kor. ( Az oviban is akkor kelnek , vagy hamarabb.)

2011. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A fiam egyidős a lányoddal. Nem alszik már délben, csak pihen, ez magától alakult ki, de addig elég nyűgös volt délelőttönként és ő is elég későn aludt el, délben pedig csak fél-egy órát aludt. Nem volt meg a napi 12 óra alvása. Egyszer csak nem akart aludni délben, pedig egész délelőtt levegőn voltunk, sokat szaladgált, stb. Ráhagytam, de megkértem hogy pihenjünk legalább, odabújtam mellé és félórát pihiztünk. Este 8-kor aludt, és másnap fél 9-kor ébredt :)

Másnap megint nem akart aludni délben, ki is küldött a szobájából hogy egyedül akar pihenni, én simán elpakoltam a konyhát addig, kb 20 perc után mentem be, csendben feküdt és nézelődött. aznap este ismét 8-kor ő akart menni aludni, és megint több mint 12 órát lehúzott :)

Ez megy közel 2 hete, nagyon bevált és nem is én találtam ki :)))

Míg ez nem volt, én is kiírtam kérdést, hogyan szoktassam krábbi fekvésre, nem tudtak tanácsot adni, egy beállt bioritmust nehéz megváltoztatni.

2011. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én inkàbb tovább fent vagyok este, minthogy a 2-3 órás délutáni alvás eltünjön. Pl akkor dolgozom.
2011. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az enyémek 7-kor kelnek,12-3ig alszanak és 8 kor már ágyban vagyunk!A két éves elalszik pár perc alatt akkor kijövök és a négy évesem meg elalszik "egyedül"kb.kilencre!
2011. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsó, nagyon ideális, kb. ez lenne jó nálunk is. De én nem tudnám letenni 12-13 között. :(
2011. jan. 14. 12:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Hogyhogy nem tudnád letenni 12 körül?Nem vagytok otthon,vagy nem elég fáradt?Mikor szokott felkelni reggel?Mi sokszor kimegyünk a kicsivel ebéd előtt egy nagyot sétálni és akkor elfárad.A nagy oviban van és ott is ugyanez a napirend!
2011. jan. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nem mindenki fárad el!!! Hidd el, mi is kint vagyunk van hogy 3 (!!!) órát, játszótér, játszóház, park, boltok, 7kor ébred és NEM álmos délben. Én írtam hogy egyidős a fiam a kérdező lányával. Ha mégis valahogy elaltatnám, lenne vagy 3 óra mire elaludna, kb 1 órát, irdatlan nyűgösen ébredne és éjjel 11kor még álmos se lenne. Biztos megpróbálta a kérdező lefektetni a nekik tetsző időpontokban, nem sikerült és ezért írta ki a kérdést.
2011. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!