Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám korábbi alvásra...

Hogyan tudnám korábbi alvásra szoktatni esténként?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy hasonló kérdésre a válaszokat, nagyon sok gyerkőc 8-9 körül már alszik.... Az enyém mostanában 10 körül tud csak elaludni. A bajom az, hogy nagyban függ a délutáni alvásától, hogy este hogyan dől ki. Próbálnám én manipulálni azzal, hogy korábban aludjon délután vagy ha bizonyos ideig nem alszik, akkor már elütjük az időt és nem alszik, de vagy nem sikerül korábban altatni vagy ha nem alszik, akkor viszont nyűgös már délután 5-től! A dologhoz tartozik, hogy az apukájával megy be esténként aludni és kb. 3/4 órát van benn a férjem vele, amíg végre elalszik. Tudom, hogy ez a mi (ő) hibája, hogy így alakult, erről is jó volna leszoktatni, hogy egyedül próbáljon meg aludni, de nem megy. Sajnos így a kettőnkre szánt idő vész el, ami régen nagyon jó volt, mert 9-kor aludt és volt időnk egymásra, most meg amire elalszik, már majdnem mi is alszunk....

Akiknek korán alszik a gyereke, de nem volt mindig így, tulajdonképpen azok véleményére lennék kíváncsi, hogy hogyan szoktatták át a korai alvásra.


2011. jan. 13. 13:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
bocs elírtam: HA kor ébred nem álmos délben.
2011. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"Utolsó"vagyok,én nem bántani akartam őt csak mivel nekem szerencsém van és még nem találkoztam olyannal aki nem fárad el ezért lepődtem meg mert ha nekem 6-kor kelnek akkor ha nem ebédelünk 11.30 kor már olyan álmosak,hogy nem is esznek,van hogy az asztalnál már ragad le a szemük!!!
2011. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ne essetek egymásnak kérlek! :)

Ugyanaz a helyzet, mint annak a válaszolónak, akinek a gyerkőcével egyidős a lányom. Délben egyáltalán nem álmos. Igaz, nem 6-kor kel reggel, hanem általában 7 körül ébred, de ma pl. rosszul aludtunk éjjel, így fél 8 után kelt. Úgyhogy sajna nem álmosodik el. "Erőszakkal" meg nem lenne szívem 6-kor felkelteni azért reggel, hogy délben elaludjon. :( Bár előbb-utóbb az lesz, mert bölcsis, csak most betegségből lábadozik, ezért otthon van, de ha ismét megyünk bölcsibe, akkor mondjuk fel kell, hogy ébresszem negyed 7-kor. Úgy látszik neki ilyen a biológiai órája. Egyébként Apukája is olyan, hogy inkább reggel alszik, ha teheti, de este későn álmosodik el. :) Köszönöm még egyszer.

2011. jan. 17. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!