Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves a kisfiam, hogy...

2,5 éves a kisfiam, hogy olvassak neki esti mesét? Egyfolytában kérdez, és ezáltal nem érti meg. (legalábbis én elvesztem időnként a fonalat, és türelmetlenné válok )

Figyelt kérdés

Mit tudtok tanácsolni? Én régen eldöntöttem hogy jó anyuka leszek a meseolvasás terén is. De egyenlőre lefekvéskor nincsen mese, voltak próbálkozásaim, de mindig következőt akart, nem érte be egyel, vagy végig kérdezte. ( egy olyan könyv esetében aqhol nincsen kép van hogy jó van h nem mert vagy kérdezi, hogy hol van ez hol van az, ha meg kép van akkor meg azért nem haladunk mert a képre kérdez rá.) Nem azért mintha nem lenne idő csak olyan "értelmetlennek látom" Hogy lehet értelmet önteni az ilyen szitukba? Ti hogy csináljátok? Rövid mese? vagy hosszabb? képes vagy anélküli? Melyik könyvet ajánlanátok? Nálatok hogyan zajlik részletesen?

előre is köszi a válszokat 2,5 éves fiúcska és 7 hónapos kislány anyukája.


2011. jan. 14. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyermekpszichiáter mondta, hogy nem gond, ha a gyerek beszél meseolvasás közben. Csak akkor kell neki olvasni, ha a gyerek igényli és ha közben beszélgetni kezd, akkor beszélgetni kell vele akkor is, ha semmi köze nincs a meséhez.
2011. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi leszoktunk a könyvből mesélésről, én találok ki neki mesét. Elkezdem és amikor beleszól, azt megpróbálom beleépíteni a történetbe, vagy megkérem, hogy most egy kicsit ő mesélje.
2011. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, amit a fiad csinál. Olyan mesét olvass, amit szeret. Szerintem inkább képekkel illusztrált, mert a képek nagy mértékben segítik a megértést. Ha nem képes, akkor pedig még érthetőbb is, ha belekérdez.

Azt te szabod meg, hogy egy este hány mese, ezt beszéld meg vele előre. Persze biztos próbálkozik még párat kicsikarni, de idővel megszokja.


Sokkal jobb ha kérdez, minthogy csak hallgasson és a felét se értse.

(pedagógus anyuka)

2011. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

mesélj róla...

hol volt hol nem volt egy aprócska kisfiú,aki ...

és elmeséled mit csinált aznap...

ez tetszeni fog neki



amugy meg ha ragaszkodsz a mesekönyvhöz,had kérdezzen...kicsi még ahhoz hogy csendbe végighallgassa

2011. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
próbáld ki az anna,peti,gergő könyveket. nálunk is kérdeznek,de ez a könyv alkalmas is rá.
2011. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem értem, miért baj az, ha kérdez? A meséről, a képekről, a könyvről kérdez?

Ebből csak az látszik, hogy érdekli és figyel. Válaszolgass neki, abból tanul.

Nálunk általában ez az esti mese. Előveszünk egy képes könyvet, megnézegetjük, ő mondja hogy mit lát, kérdez, én válaszolok. És annál jobban örülök, minél többet beszél közben.

2011. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen piciknek még nagyon rövid, egyszerű meséket kell mesélni, főleg olyasmit, ami az ő kis világukhoz is kapcsolódik. A kisfiamnak az egyik kedvenc meséje ennyi idősen egy olyan hajtogatós képeskönyv volt (tudod, az a kemény táblás, aminek nem rendes lapjai vannak), ami arról szól, hogy az anyuka ebédet főz, a két gyerek segít teríteni, megérkezik az apuka, megebédelnek, utána a szülők kávét isznak, a gyerekek meg málnaszörpöt. Ennyi az egész mese. Azzal semmi baj nincs, ha kérdez, sőt, ez tök jó dolog. A fiam is az összes képnél megállt, kérdezte, hogy az micsoda, ez micsoda, de ezzel nincs baj, így tanul.
2011. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi inkább verseket olvasunk, ajánlom Bartos Erika versesköteteit, nagy kedvenc még a Kisvakond, rövid, érthető mesék vannak benne, és abszolút kedvenc az Öreg néne őzikéje :)


Egyébként nem baj, ha kérdez, arra kíváncsi, h mit mesélsz, nem arra ami le van írva, lehet, h neki ez személytelen.


Vegyetek elő egy képeskönyvet, és a saját szavaiddal mondd el. Nem baj, ha a mese nem is arról szól, szoktuk mesélni pl Zelk Zoltán Három nyúl c meséjét, tudja, h miről szól a történet, de van amikor csak azt kéri, h meséljem el, h a nyuszi ott fekszik a fűben, várja a testvéreit, a szarka repül, mert fontos dolga van, ilyesmik.


Van egy vers, Bartos Erika, kiscicákról szól, ő elmondja a verset, én pedig elmesélem, h a kiscicák várják az anyukájukat, elfáradtak, mert egész nap rosszalkodtak, birkóztak, és most tejecskét szeretnének inni, és az anyukájukhoz bújva aludni.


Egyébként örülj, h ilyen érdeklődő kisfiad van, ők még amúgy sem tudnak hosszú ideig összpontosítani bármire is.

2011. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy jó ha "egyfolytában kérdez... :) " DE ő EXTRÁN kérdez. Kb elolvasok egy fél mondatot és jön a kérdés... értitek. Persze van hogy nem de a nagy átlagban ez van. :)

Türelmesebbnek kell lennem az bizti, mert nagyon igényli a foglakozást, és szereti a könyveket is, persze a meséket is a tvben őt pl. leköti egy 50-70perces mese is. Ott ül és nézi, Jégkorszak, meg Micimackó és a zelefánt; Thomasos DVD (5mesével) és mind végignézi, mármint egy DVDt egyszerre.

2011. jan. 14. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ha kérdez, mert így fejlődik a szókincse. Tudom, hogy fárasztó, de válaszoljál mindíg, mert az ismereteit is ezzel bővíted. A mesében vannak olyan szavak, amit még nem ismer, ezért kérdez.
2011. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!