Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha másfél éves...

Mit tegyek, ha másfél éves gyermekem egyfolytában kiszáll a babakocsiból?

Figyelt kérdés
A legszorosabbra van állítva a biztonsági öv, mégis ki tud bújni belőle.Nem tudom elintézni a napi bevásárlást, sajnos még szükség van a babakocsira, mert még nem jön mellettem, elrohangászik, a polcokról lepakol...A séták is így nehezek, sehova nem érünk oda,és össze-vissza szaladgál de a bevásárlás jelenti a nagy gondot.Na meg persze a posta és egyéb ügyintézések.Már félek, ha tudom, hogy be kell menni valahova, és csak a lakásunk környékén lehetünk, mert ha a sétát megunja cipelteti magát, a babakocsiba nem hajlandó megülni:(
2011. szept. 13. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam neki nasit,úgy nyugton maradt a babakocsiban.
2011. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Én is adok nasit, de nem hatja meg:)Játékot is mindig viszek, de csak úgy hajítja ki a babakocsiból.A cipőjével és minden elérhető dologgal együtt.
2011. szept. 13. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ezt a választ várod, de szerintem itt az ideje, hogy eltegyétek a babakocsit. Ha csak kínszenvedés neki, akkor a megoldás az, hogy több időt szánsz az elintézendő dolgokra, sétákra. Esetleg babakocsi helyett motorral közlekedhettek, a vásárolt dolgokat pedig hátizsákban cipeled. Így szabad a kezed, el tudod kapni, ha nekiindul az úttestnek, s ha elunja a motorozást, tudod hozni a motort (neki meg el kell magyarázni, hogy már nehéz, s anya nem tudja cipelni). A fiam is ilyen volt. S nagyjából mi is ilyentájt hagytuk el a babakocsit, maximum heti egy alkalommal használtam, mikor piacra mentünk bevásárolni. Ezt az egy alkalmat meg még szerintem élvezte is. Mikor két éves lett, végképp elraktuk a kocsit. Egyébként a motorozás nekem/nekünk nagyon bejött. Sokkal hamarabb oda lehetett vele ugyanis érni mindenhova, mint gyalog, illetve kevésbé fáradt el, mint a sétától. Ha meg felkéredzkedett, pihentünk egy kicsit (nem vettem fel, legfeljebb apa, ha ő is velünk volt), bogarakat, csigákat nézegettünk, vagy csak az autókat,villamost stb., s máris újra kérte a motort.
2011. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is Kedves második válaszoló,örültem a te hozzászólásodnak is.

Én is úgy gondolom, hogy itt az ideje elhagyni a babakocsit, főleg, hogy hamarosan megérkezik a kistestvér.Ha tudom, hogy csak játszóra, sétálni megyünk nem viszek kocsit(aminek tegnap is az lett a vége, hogy kézben cipeltem a Drágaságomat, és a motort is:)), de sajnos minden fél óra sétára van tőlünk, ami oda-vissza 1 óra, és néha még nekem is fárasztó, nemhogy a babámnak.

Működik amúgy a motor, csak gyakran megcsinálja, hogy gondol egyet, és elkezd visszafele motorozni.Amíg nem tanulta meg rendesen, hogy hogyan kell anya mellett menni, nem hagyhatom el a babakocsit.

2011. szept. 13. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Újból első vagyok..Bicikliülés?Mi erre tértünk át..Csak azért nem írtam az előbb,mert nálunk is az a probléma,hogy ha boltban vagyunk,mindent meg akar fogdosni.De azért némileg megoldja a problémát,ha fogod a kezét odabent(vagy beleülteted a bevásárlókosárba,ez még jobb).
2011. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!