Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos volt a büntetés? Mit...

Jogos volt a büntetés? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 2. osztályos. Ma azzal fogadott, hogy kiküldte a tanár az énekóráról. Mint kiderült, az volt a hatalmas bűne, hogy levette a cipőjét óra alatt. Ezt nem igazán éezem akkora bűnnek (sőt igazából egyáltalán nem érzem annak), hogy ilyen büntetést érdemelt volna.

Mit kellene tennem ilyen esetben? Ne foglalkozzak vele, beszéljek az "osztályfőnökkel" (az éneket másik tanár tartja), vagy az énnektanárral beszéljem meg a történteket?


2010. okt. 1. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A lánynak elmondanám, hogy én ezt nem érzem bűnnek, de megkérném, hogy legközelebb ne tegyen ilyet órán, ha a tanárnak nem testzik, azt is tiszteletben kell tartani.

A tanárral meg mindenképp beszélnék, hogy mi a gondja..

2010. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelnének a körülmények is és a dolog miért. Hogy miért vette le a cipőjét a kislányod. Ha azért vette le mert szorította a lábát, kényelmetlen volt neki stb akkor egész más a helyzet mintha azért vette volna le, hogy ezzel szórakoztassa a többieket és elterelje a figyelmüket az énekóráról. A helyedben bemennék az iskolába és megkérdezném az ének tartánt a történtekről, szépen illedelmesen. Talán a gyerek osztálytársait is megkérdezném, hogy mi hogy történt aztán vonnám le a következtetéseket. Szerintem ez a legjobb amit tehetsz.
2010. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle, azt mondta nem szorítja a cipő, csak azért veszi le, "mert úgy sokkal jobb", és eddig soha nem szoltak érte. Holnap megpróbálok beszélni a tanárral.
2010. okt. 1. 21:13
 4/17 A kérdező kommentje:
A fent leírtak miatt ismételten konfliktus adódott az említett tanárnővel. E-miatt pénteken bementem az iskolába. Az osztályfőnökkel sikerült beszélnem. Elmondta, neki is feltünt, hogy a lányom rendszeresen leveszi a cipőjét az órák alatt, de maga részéről nem lát ebben problémát. Megpróbál beszélni a kolleganőjével, -de mint mondta- Ő "nehéz eset". Ilyenkor mit lehetne tenni?
2010. nov. 14. 21:31
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Amennyire én tudom, nem küldheti ki az óráról a gyereket a tanár(nem biztos, hogy így van, csak hallottam valami ilyesmit). Én megpróbálnék beszélni a tanárnővel, hogy valóban csak ez a problámája, vagy rászállt a gyerekre(persze nem így kérdezném meg). Másik megoldás: megbeszéled a lányoddal, hogy énekórán nem veszi le a cipőjét.
2010. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Reszemröl, megbeszelnem a lanyommal, hogy az oszt.fönök nem lat ebben kivetni valot, akkor leveheti a cipöjet, de az enektanarnal birja ki azt a 45 percet. A tanar rajta fogja kitölteni ugyis, ha "szembeszalltok" vele, ennyit meg nem er meg.


Jogosnak meg nem tartom a büntetest, de teljesen feleslegesnek tartom szembeszallni vele.



(gondolom a masik cipö nem opcio)

2010. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Először én is a cipőre gyanakodtam, de azt mondja, nem kényelmetlen. Beszéltem vele, hogy ének óra alatt inkább ne vegye le, de ezek szerint "elfelejti"
2010. nov. 14. 22:51
 8/17 anonim ***** válasza:
lehet hogy rossz beidegződőtt szokás nála, főleg hogy mindig leveszi, ezeknek a dolgoknak ellenére is és minden órán. Én sokszor figyelmeztetném a lányomat hogy jegyezze meg az énektanár ezt nem szereti és birja ki addig. És az énektanárral is beszélnék és szépen normálisan megkérdezném hogy őt ez miért zavarja ennyire, és azt is elmondanám hogy úgy érzed ezt nem direkt csinálja csak egy beidegződés mert nem szereti a cipőt pl és otthon is cipő nélkül jár vagy valami ilyesmit mondanék, hogy lássa hogy nem direkt rossz a gyereked, csak vmi másról szól ez.
2010. nov. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én elmagyaráznám a láynomnak, hogy ilyet nem szabad csinálni, mert ennek ez lesz a következménye. A tanár nem szereti ezeket a dolgokat és neki alkalmazkodnia kell hozzá.


A lányom tudta nélkül elbeszélgetnék illedemesen a tanárral, hogy az ő szemszögéből mi volt a probléma. Semmiképpen nem felelősségre vonó stílusban, mert ha kiszemeli a lányom, akkor igazán sokat árthat neki.

2010. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy beidegződés miatt vette le, de valószínűleg a többi gyerek murisnak találta, ergó nem figyeltek az órára.

Én az miatt is leszoktatnám, mert a parketta hideg, bármennyire is fűtenek, ezért nagyon felfázhat a gyerek. Tapasztalat!

Egy mániákus cipőlehúzó (még zoknit se...XD)

2010. nov. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!