Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám megakadályozni,...

Hogyan tudnám megakadályozni, hogy 12 hós kisbabám elaludjon 5 perces autózás alatt?

Figyelt kérdés

Most már csak egyszer alszik egy nap, otthon ebéd után megy csak aludni, addig vidáman eljátszik. De ha szeretnénk valami programot csinálni délelőtt, pl. most baba-mama klubba járunk, vagy csak bevásárolunk, akkor a hazafelé vezető úton már 11-kor elalszik. Persze az ebéd előtt... ilyenkor várok az autóban, ő fél óra múlva fáradtan, sírva ébred, nyilván du. 16-17-kor már hulla fáradt, de ha megint alszik egyet, akkor meg 22-kor sem tudjuk este letenni...

Nincs valami bevált tippetek, hogy az 5 perces hazaautózás alatt ne aludjon el? Hangos zenehallgatás, játékok, semmi sem tartja ébren a kocsiban :))


2011. jan. 18. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet az én lányommal is. Ha bealszik, oda az egész napunk. Nálam az válik be, hogy beszélgetek vele. ennyi idősen már sok mindent megért, úgyhogy a következőek a témák:

- Nézd, ott szalad egy kutya/cica!

- Hol van az autó?

- Nézd, mit csinál anya?!

- Megyünk az iskolába a tesókért.

Ilyenek és hasonlók. Kb 20 percig működik a dolog. És ide kell a női agy, még az autóvezetésre is figyelni kell:)

2011. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig elaludt, aztán egy idő után ráhagytam, de nem várakoztam, amíg felébred, hanem ahogy hazaértünk felébresztettem, és mentünk be ebédelni. Kb. fél órával később tudtam letenni emiatt, de egy idő után teljesen megszokta, és kb. egy hónap után nem aludt el rövid távon, ha szóltam, hogy csak gyorsan hazamegyünk:)
2011. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak 5 perc az autóút, akkor én ilyenkor felébresztem a lányomat. Mondjuk az 5 perc alvástól picit feltöltődik, és nem a szokásos 12-kor megy aludni, hanem mondjuk 1-kor vagy 2-kor, de legalább nem borul annyira a nap, mintha ott ülsz a kocsiban és várod, hogy felkeljen.
2011. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! :) Azt hiszem, ha nem tudom majd ébren tartani, akkor én is felkeltem inkább, végül is olyan mélyen még nem alhat, aztán ebéd, kicsi játék, és utána megyünk aludni!
2011. jan. 18. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!