Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem alszik? Ebéd után...

Miért nem alszik? Ebéd után nem alszik és este is úgy kell könyörögni hogy végre elaludjon.20 hónapos.

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Most ilyen időszaka van a gyermekednek.

Nekem is sokszor megcsinálta ezt a fiam.

Most múlt 2 éves és pl ma sem aludt egész nap.Reggel 8 tól este 20 ig talpon volt,de már 18 órától csak nyűgösködött semmi nem volt jó.Ráadásul beteg.Tegnap magas láza volt egész nap 38.5,39.02

Ma szerencsére már nem kellett lázcsillapítót beadni neki, de ma is nagy átlagban 38 körül volt a láza levonva.


Én most rá álltam arra,hogy korán kelünk.1 hétig csináltuk és olyan szépen működött az alvás,hogy jó volt nézni.

Reggel legkésőbb 7 kor felkeltem,de volt,hogy 6 kor keltünk.Reggeli pakolás,lemenni boltba sétálni...stb...legkésőbb 13 órakkor minden nap már nyomta a szunyát a fiam.Pl mikor 6 kor keltettem akkor már 11 kor úgy aludt mint a bunda 16 óráig.

Előtte nekem is gond volt a napközbeni alvásával.

hánykor próbálod éjszaka letenni?

Ha nekem napközbe alszik a fiam akkor leghamarabb este 10 kor alszik el.

Ha nem alszik mint pl ma is akkor már 19-20 óra körül kidől.

2011. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szabad könyörögni mert akkor azt hiszi játék az egész, legyen pontos menetrend fürdés, mese, puszi le a villany, ha nyöszörög, vizet kér nem szabad reagálni, ha kijön visszavinni ne beszéljetek hozzá ne ölelgesétek minnél kevesebb inger éri annál gyorsabban lenyugszik.
2011. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én rühellem, ha a gyerekkel kapcsolatos dolgok miatt rögtön a szülőt hibáztatják, ezért nem vádollak semmivel, tényleg csak kérdezem, hogy: eddig aludt? Következetes voltál a napirend betartásával kapcsolatban? Ha a fejedben eldöntöd, hogy most ehhez tartjuk magunkat és kész, a gyerek megérzi a határozottságot és könnyebben beletörődik. Legy hajthatatlan, ha kell, feküdj mellette, míg el nem alszik. Az is jobb, mint nem aludni.
2011. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!