Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy ilyen hisztis...

Normális, hogy ilyen hisztis itthon a bölcsi után?

Figyelt kérdés

Kisfiam (25 hónapos) 3 hete jár bölcsibe. A reggeli elválásnál sír egy kicsit, de utána nincs semmi gond. Viszont d.u. mikor hazahozzuk, nagyon hisztis, ingerlékeny, ideges, dobálja a játékokat. Mitől lehet ez? Mi válthatja ki belőle?Hogy lehet kezelni az ilyesmit?

Köszi előre is a válaszokat!


2011. jan. 19. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azert ne feledd, hogy meg nem szokta meg teljesen a bolcsit, hiszen csak 3 hete jar, szoval szerintem igy jon ki rajta a napi feszultseg, amit otthon igy vezet le, de az is lehet, hogy csak faradt. Amugy meg a csapkodast, jatek dobalast lehet, hogy a tobbiektol latta, es mar o is csinalja. Sok fura dolgot tanulnak egymastol a gyerekek a bolcsiben. De szerintem inkabb a feszultseg es a faradtsag lehet az oka.
2011. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pont ma voltam a bölcsiben megbeszélni a beszoktatást (februárban kezdjük) és figyelmeztettek, hogy számíthatok az első időkben erre a viselkedésre. Azért van, mert a bölcsiben szabályok vannak, szigorú napirend és azt bizony be kell tartani. A fáradt gőzt viszont ki kell engedni, hol máshol, mint otthon :) Állítólag pár hét alatt elmúlik...
2011. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Én is erre gondoltam, remélem elmúlik hamar, mert olyan rossz ez így!
2011. jan. 19. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálunk ugyanez van!

3 hete bölcsis a kislányom, és dilis, semmi nem jó, sehogy nem jó, mindenért kiabál velünk, földhöz vágja a játékokat... idegtépő.

Én azt hiszem, hogy mivel szavakkal nem tudja kifejezni az érzéseit - persze tud beszélni, de még a saját érzéseit sem érti, nem hogy elmondja - ezért így vezeti le a feszültséget, amit a kényszer okoz, hogy neki ott kell lenni, nem velünk, és hogy teljesen kizökkent az eddigi életkéjéből.

Én próbálok iszonyú türelmes lenni vele, de nagyon nehéz sokszor.

Mondjuk nálunk napi egy-két óra mással sem telik, mint hogy itthon kapaszkodik a kezembe, mint a fuldoklók... :-)

Megviseli őket a változás.

Szerintem ennyi.

2011. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első hetekben az én lányom is ilyen volt. Bölcsi után csak rajtam lógott, semmi nem volt jó, nem lehetett tőle semmit csinálni. Én is féltem, hogy mindig így lesz, de kb 1 hónap után helyreállt.
2011. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!