Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyot óvodába sem veszik...

A nagyot óvodába sem veszik be, ha én otthon vagyok a kicsivel, vagy ez csak a bölcsödékre jellemző?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy a bölcsiben szabályzat is előírja,hogy nem vehetik be a gyereket ha anyuka otthon van egy másik babával. De ez igaz az ovodákra is? Vagy ahány hely annyi féle?

Én nagyon szeretnék kistesót,de azt nem szeretném,ha a lányom emiatt rekesztődne ki az oviból. Abban a korban már nagyon kell a gyerek társaság és az irányított játék/fejlesztés.

Hogy van ez manapság?


Köszi mindenkinek aki ír tapasztalatokat.


2011. jan. 19. 14:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Egyébként én teljesen megértem,hogy fontosabb azon szülők gyermekét felvenni,akik dolgoznak.

Ellenben most szembesülök azzal a ténnyel,hogy mennyire befolyásolja egy ilyen dolog (óvoda) az ember családalapítási terveit.


Elsősorban a gyermeknek lenne fontos szerintem,hogy óvodába kerülhessen már időben.

Másodsorban két gyerekkel irtó nehéz lehet otthon,úgy,hogy az ember meg tudja adni mindkettőnek a kellő figyelmet.


Nah,nyilván ezzel mindannyian tisztában vagyunk.

Köszi mégegyszer a válaszokat!

2011. jan. 19. 15:19
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát, ezt akkor neked kell eldönteni. Mindenesetre joguk nincsen hazaküldeni a gyereket. Aki azért, mert tisztában vagy a jogaiddal, hátrányosan kezeli a gyerekedet, az nem óvónő.

Nekem szóltak, hogy akár haza is küldhetnék a gyerekemet ebéd után (nem akarták, csak éreztetni akarták, ők milyen jó fejek), én meg válaszoltam, hogy ha megmutatják a jogszabályt, ami alapján, akkor már holnap hazaviszem. Azóta biztos keresik a jogszabályt, mert a téma lezárva. Én tuti nem hoznám haza a gyereket, hanem szépen megkérném, mutassák meg, mire hivatkozva küldik haza. Nem hinném, hogy ennek a gyerek meginná a levét, de ha igen, akkor azonnal ovit váltanék és mndenkinek elmondanám a tapasztalatomat, legelsőnek a felettesüknek.


Ha kiszolgáltatottat játszol, pedig nem vagy az, akkor ne csodálkozz, ha úgy is bánnak veled, erről ez a vléleményem. Aki visszaél azzal, hogy én rábizom a gyerekem nevelését és azt hiszi, ezért csserébe bármit megtehet, az ne nevelje a gyerekemet!

2011. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

15:23 tökéletesen egyetértek!

Egyetlen bajom ezzel,hogy nem látom hogy hogyan bánik a gyermekemmel,amikor nem vagyok ott.

2011. jan. 19. 15:42
 14/17 anonim ***** válasza:

szia!

Én itthon voltam a kicsivel mikor a nagyot felvették automatikusan beírta a vezetőnő ahogy betöltötte a 3.-évét, ment is semmi gond nem volt pedig nagyon népszerű ovi lenne kit felvenni a helyünkre de fel sem merült, elsősorban a saját körzetükbe tartozókat kell felvenniük és így is teszik!

2011. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mit jelent az hogy saját körzet?

Pest megyei kisvárosban lakom,6db önkormányzati óvoda van.

A hozzánk legközelebb eső tőlünk pár utcányira.

2011. jan. 19. 15:49
 16/17 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál megmondják neked, hogy a lakcim alapján melyik körzethez, melyik ovihoz tartoztok. Oda elsősorban a körzetben lakókat kell felvenni és csak akkor vehetnek fel körzeten kivüli jelentkezőt, ha marad üres hely.Tehát előbb a te gyereked, mint eg ynem ott lakó gyerek. Akkor is, ha te otthon vagy. Téged csak akkor utasithatnak el, ha a körzetben lévő gyerekekkel betelik az ovi.
2011. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15.43-as vagyok igen köszönöm előttem szóló így van:D
2011. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!