Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyereke verekedett oviba?

Más gyereke verekedett oviba?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam és ősztől jár oviba. Már többször is mondták h verekszik. Itthon csak néha rugdos de nem durván és ha jön hozzánk (vagy mi megyünk) vele kb egykorú gyerek azzal nem csinál semmit. Először arra gondoltunk h azért mert nem vagyunk ott de nem mert az unokatesójátse bántja. Ma felhívták a feleségemet h menjen érte mert nem bírnak vele. A múltkor állítólag úgy meglökött egy másik gyereket h elkezdett vérezni az orra. Szerintetek miért csinálja? Nektek van/volt ilyen?
2011. jan. 19. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ismerős baráti pár,akiknél ugyan ez a szitu.

A gyerkőcnek otthon mindent megmondanak,nincs egy önálló gondolata sem. Nyilván anyuka-apuka csak jót akar és tisztességes,illedelmes,okos gyereket szeretnének nevelni,de annyira elfojtják a gyereket,hogy az oviban jön ki rajta minden. Ott tombol.

Otthon szinte semmit nem csinálhat,csak okosan,ügyesen,szépen,illedelmesen szabad játszania,és fölös energiái maradnak.


Nem tudom,nálatok esetleg ez szóba jöhet-e,mint ok,de érdemes elgondolkodni.

2011. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő nem ilyen. Nem is akarom h anyuci apuci pici fia legyen de azért azt se h ne tudjon megmaradni közösségbe. Itthon egész nap rohangál, pakol, néha dobálózik (akkor rá van szólva) meg ilyenek. De legalább a harapásról leszokott.
2011. jan. 19. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy mi a harapásnak a pszichológiai oka, azt próbáld kezelni, aztán sok minden helyrejöhet.
2011. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A férjem unokatestvérének a lányát "eltanácsolták" a bölcsiből,mert harapott.Igaz ő már "nagylány" volt(4 éves),de nem vette át az óvoda.Az eset után rögtön átvette:xD
2011. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszéljetek az ovónökkel. Kérdezzétek ki mikor csinálja, és mi váltja ki belöle.


Nekem unokaöcsém elég vad gyerek volt. de annyira imádta ha valamit csinálhatott, hogy mikor a többi gyerekkel éppen mindent fejetetejére állítottak, akkor az ovonö öt kivette és adott neki rajzolni valót. egyböl lekötötte a dolog és így a banda is abba hagyta a verekedést.


igaz így is behúzott egy akkorát az egyik fiunak aki csúfolta, hogy lila lett a kissrác arca. na ekkor leet szoba fogság vagy is 2 hétig sehova nem mehettek. többet ilyet nem csinált épp azon a héten 2 szülinapi partira volt hivatalos.


de a fiad még kicsi, és meg kellene érteni miért verekszik. biztos hogy oka van. lehet nem köti le az ovoda. lehet túl sok neki. lehet van egy másik aki mutattja neki és ö erösebb akar lenni (unokaöcsémnél ez volt, egyik sráccal konkuráltak ki az erösebb, az unokaöcsém az okosabb volt)

2011. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 megölömatesóm válasza:
Én verekedtem nem valami jó.
2011. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem verekszik a gyerek (persze volt vele más probléma), de volt a csoportban olyan gyerek. És pont az én fiamat rendezte el, hallottam mikor az óvónő beszélt a szülőkkel, hogy beszélgessenek el a gyerekkel illetve azt mondta "mivel új kislány, nem tudom mi válthatja ki belőle és hogyan tudnám kezelni"-Tehát ezt a mondatot én úgy értelmezem, hogy az óvónő is tudja, hogy itt neki is van tennivalója, sőt igazából neki és a szülőket kéri a közreműködésre.

Úgyhogy nálatok is az óvónők nem állnak a helyzet magaslatán valamiért. Én kérnék időpontot és elbeszélgetnék velük, hogy ők, hogy látják a dolgot mi az oka ennek. És mit tegyetek, hogy közösen megoldjátok a problémát.

2011. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!