Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet felváltva adni a gyógysz...

Lehet felváltva adni a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Több anyukától hallottam, hogy 1-2 naponként mást adnak a picinek, hogy ne szokjon hozzá a szervezete. Pl: nurophent, majd phanadolt. Ugyanezt meg lehet csinálni a köptetővel is?
2011. jan. 21. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak akkor adok nurofent, panadolt, ha lázas.

Szerintem dokitól kérdzed meg.

2011. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szervezet nem tud hozzaszokni a koptetokhoz. Sot meg a nurofenhez sem esetleg gyomorpanaszt okozhat ha hosszu ideig hasznalja. A panadolt meg szinten nem szabad hosszu tavon adni mellekhatasai miatt. Ezek amugy is csak tuneti kezelesre jok tehat semmikepp sem ajanlott hosszu tavon szedni. A koptetok meg gyogyitanak. ha csereled a koptetoket ugyanolyan hatasuk lesz mert ezek vagy oldjak a lerakodott nyakot, vagy pedig koptetnek. Viszont a koptetoket sosem szabad kohoges csillapitokkal szedni. Es semmi ertelme egyszerre tobb koptetore penzt adni. De ezek csak az en szemelyes velemenyeim. Ha kohog a kicsiked mielobbi gyogyulast kivanunk
2011. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nurofent es a panadolt azert lehet felvaltva adni, mert mind a ketto lazcsillapito, de mas a hatoanyag, ezert ha gyakrabban kellene adni, mint 4 orankent, akkor a masikat be lehet adni, igy 24 oran belul egyik sem lesz tuladagolva. Szerintem a koptetore ez nem igaz, azt add es annyit, amennyit az orvos felirt. Nem hiszem, hogy hozzaszokna a kicsi, ha a doki altal felirt adagot adod.
2011. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!