Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » . Köztetek olyan anyuka, aki...

. Köztetek olyan anyuka, aki későn tudott a gyereke kezébe darabos ételt adni?

Figyelt kérdés
a pont a "van" szót helyettesíti, csak így engedte a gyk. Kisfiam 21 hónapos, a kezdetektől mohó. Nem tudok a kezébe adni semmit, mert mindent egyszerre akar betömni. Ha elé tartok valamit, akkor harapja, de azt végülis én szabályozom. Már nagyon kétségbe vagyok esve, hogy egy kiflit sem lehet a kezébe adni, mert nyomja be.. Utána meg úgy kell kiszednem a kiflidarabokat, mert megijed, hogy tele a szája, ezért sír, és félek, hogy egy nagyobb darab a torkára szalad. Ha falatokat rakok ki elé, akkor azokat is egymás után akarja betömni, hiába magyarázom ezer éve, hogy csak egymás után. Ha meg letakarom a következő falatot, megint csak elkezd sírni!! Azt hiszem, egyedül vagyunk ezzel a problémával és már nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz így.
2011. ápr. 10. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel olyannyira nem vagytok egyedül, hogy szerintem minden kisgyerek így eszik. Mohón benyomnak egymás után minden falatot. Ilyenek a gyerekek. Ki kell őket cselezni. A tányérkájába csak egy falat kerüljön egyszerre, pld. És itasd mindig a falatok között. De ez is csak egy példa.


Én egyébként hagyom, hogy önállóan egyen. Baleset sosem volt belőle. Kiköpi, ha túl sok. És maga is rájön, hogy ezt így nem jó enni, mert nem bírja úgysem lenyelni.

2011. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az én gyerekem sosem köp ki semmit, hanem megpróbálja lenyelni... :S Itassam közben? :) Ha a kezébe kerül az innivaló, akkor azt is alig lehet kiszedni a kezéből, simán lehúzná egyszerre, megszakítás nélkül a 2,5 dl kakaót. Ezek szerint csak én nem találkoztam még "hasonló" gyerekkel. Aiket én látok, már alig 1 évesen kiflit esznek egyedül.. :S Köszi amúgy a válaszod!!
2011. ápr. 11. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Na, szintén zenész:)

Nekem a kisebbik fiam ilyen, bár ő még csak 16 hónapos, de egy igazi zabagép, bélpoklos fickó:) Én sem tudok semmit a kezébe adni, mert tolja lefelé egyből. Ha én etetem, akkoris szinte önteni kell az ebédet is, mert különben zúgolódik. Ha kiflivel etetem, abból is képes akkorákat harapni, hogy még az ujjamba is beleharap.

A nagyobbik fiam nem ilyen volt, ő tök nyugisan evett, simán a kezébe lehetett adni banánt, kiflit, bármit.

Na, de a kicsinek???

A tied amúgy sokat eszik? Jó étvágy van? Mert az enyém túlságosan is:) Tegnap vacsorára 1 óriás zsemle, felvágottal, rá 3 deci tej...

2011. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!