Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam fegyelmezésre sírással...

Kisfiam fegyelmezésre sírással reagál és azt mondja "anya szeretlek", viszont ha nem vagyok határozott akkor mit sem ér a fegyelmezés. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Általában meg sem hallja amit kérek,pedig nagy türelmem van,aztán ha egy kicsit határozottabban mondom akkor mindjárt sírni kezd.Szó nincs arról,hogy félnie kellene tőlem,már sokan mondták,hogy túl engedékeny vagyok vele.
2011. jan. 23. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az átlagnál érzékenyebb a lelke a fiadnak. Ne szólj rá túl durván, inkább próbálkozz többször. Ha pl. megkéred, hogy öltözzön fel és mégsem teszi, többször kéred akkor sem, akkor szó nélkül öltöztesd fel. Mondd el neki hogy ha legközelebb sem csinálja meg, büntetés lesz. Ez csak egy példa volt, én is így nevelem a lányom.

Föleg mivel anno velem is így bánt anyám, csak ö nem vette figyelembe a lelki világomat így tovább üvöltözött (rám a "határozottság" is üvöltésnek hatott), én is azt mondtam, hogy anya szeretlek, szó szerint, mégsem hatotta meg. Az eredmény: nem merek emberek közé menni kíséret nélkül, anyámtól rettegek, a körmeimet tövig tépdesem, söt mostmár odáig fajult a dolog, hogy úgy fáj a gyomrom az idegtöl mintha fekélyem lenne. Ez az amit nem akarok senkinek!

Engedékeny se legyél, de ne túlzott határozottsággal intézd el a dolgot mert benne az félelmet kelt, akármennyire sokan ezt nem hiszik. Örültem volna ha ilyen anyukám lett volna mint te és inkább tanácsot kért volna. Remélem minden rendben lesz!:)

2011. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, az enyémek be is pisilnek. Rászólok és már hallom is, sírás, anya bepisiltem.
2011. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első hozzászólónak:

Elgondolkoztat amit írtál :-( ,a kisfiam is rágja a körmét,nagyon rosszul alszik is.

Az oviban mondták,hogy szigorúbban kell fegyelmeznem,mert ők nem bírnak vele (most ment vissza több hónapig tartó súlyos betegség után) és nem volt hozzászokva a felemelt hangnemhez sem,talán ezért sírja el magát,de miért mondja azt,hogy "szeretlek anya"...mit jelenthet ez lefordítva,másképpen megfogalmazva?

2011. jan. 23. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt jelenti szerintem, hogy kérlek ezt ne csináld, te sem gondolhatod komolyan, szeretlek, te nem szeretsz? Ha szeretsz miért kiabálsz velem? Biztos vagyok benne hogy más alapvető probléma lehet nálatok, te lehetsz nagyon összekeveredve. Nálunk ez akkor fordult elő, mikor már nagyon ki voltam fáradva lelkileg, nem ültem oda hozzájuk, nem ölelgettem őket, nem olvastam mesét, csak tettem a dolgom mint egy robot és sokat veszekedtem velük. Nincs meg az összhang és ezt érzi a gyerkőc. Érdemes elgondolkozni rajta! Remélem nem írtam semmi rosszat és nem bántottalak meg vele, nem ez volt a szándékom!
2011. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:Az összhang valóban nincs me,rettenetesen megviselt lelkileg a kisfiam hónapokig tartó betegsége és a kilátások sajnos nagyon kétségesek,lehet,hogy 30 éves korára tolókocsiba kerül.

És akkor jön az ovi ,hogy ők nem bírnak vele,mert én agyonkényeztettem a gyereket,elküldenek nevelési tanácsadóba,ahol elmagyarázzák,hogy legyek nagyon szigorú...könyörgöm,nyáron még azért imádkoztam,hogy valaha még járni tudjon a kisfiam,most meg essek neki,mert nem illeszkedik vissza két nap alatt az oviba.Sokat szenvedett a kisfiú és persze,hogy érzékeny.

2011. jan. 23. 16:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 éves múlt, amikor valamiért megszídjuk az ő reakciója is az, hogy "szeretlek, anya, meg akarlak puszilgatni".

Erre mindig elmondom, h én is nagyon szeretem, és hogy szót kell fogadnia. Meg azt is, h akkor szeret igazán, és legjobban, ha szót fogad. Ez legtöbbször hatásos.

2011. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Már olvastam rólatok,hogy nehezen fogadják az oviban.Ő az a kisfiú akit örökbe fogadtatok ugye?

Látszik,hogy nagyon jó anya szeretnél lenni,de ne aggódj,az írásaidból gondolom,hogy az is vagy.Egyébként nálunk is így van,ha nagyon mérgesen rászólok és nem veszem fel,akkor sírás és azt mondja,hogy anya szeretlek.Biztos érzékenyebbek.Az én kisfiam még nem jár oviba,de nem tudom,hogy mi lesz akkor.

2011. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak :

Nahát már felismerhető vagyok :-D.

Igen lehet,hogy túl sokat aggódom,de szeretném ha a kisfiú boldog életet élhetne,elfogadnák őt az oviban,ha nem érezné úgy,hogy azért fegyelmezem,mert nem szeretem,mert valószínű azért mondja,hogy " anya szeretlek",mert azt kérdezi -Anya te szeretsz egyáltalán???

2011. jan. 24. 10:21
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem is beteg lett a kisfiam a nyáron, gyógyíthatatlan, de jól karbantartható betegség, bár a végkifejletet mi is tudjuk. És nálunk is jelentkeztek problémák az oviban és bár eleinte lelkesek voltak, de aztán célozgattak rá, talán jobb lenne ha nem is vinném. Holott reggel fél kilenctől jár 11-ig, én viszem a reggelit, annyi a dolguk, hogy adjanak neki egy szelet nápolyit tíz órakor.

És rájöttem, hogy saját magamat utáltam és úgy gondoltam megérdemlem, hogy a gyerekem így viselkedjen, hogy panasz legyen rá, hogy belém rúgjon, mert milyen anya vagyok, aki mindent megad a gyerekének, csak pont az egészségét nem tudta. És saját magamat is megrugdaltam volna legszívesebben. És rájöttem, ha én nem bocsátok meg magamnak és nem fogadom el a helyzetet, akkor a fiammal gondok lesznek. és ahogy összekaptam magam, a fiam viselkedése is megváltozott és dícsérik az oviban és ha beteg, hívnak telefonon, mi van vele és várják vissza.

Lehet nálad is ez van, lelkileg te nem tudod feldolgozni és tényleg úgy gondolod, a gyereked joggal kérdezi, anya szeretsz te egyáltalán.

Szedd össze magad, és légy határozott. tisztázd a szabályokat, amiket be kell tartani és szeresd saját magadat. és szerintem nálatok is megoldódik a helyzet.

2011. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Sajnálom,hogy a te kisfiad is beteg :-(.


Igen én is észrevettem,hogy az én lelkiállapotom is nagyon kihat a kicsire,ha optimista vagyok és jókedvű ő is könnyebben kezelhető,de előfordult például mikor nagyon rosszul volt és szomorú voltam,észrevette rajtam és azt mondta "nevessünk anya !".

Én is délben megyek érte az oviba és reggel 8 -ra megyünk.


Nem tudom,hogy igazad van e azzal kapcsolatban amit írtál,hogy rám is igaz e,de én nem egészen ugyanezt éreztem amit te írtál,én nem utáltam magam,csak lelkiismeretfurdalásom volt ,hogy talán én is tehetek róla,hogy nem figyeltem rá eléggé és emellé rettenetes kétségbeesés és kilátástalanság.


Szerintem egyáltalán nem csoda,hogy egy lelkileg ezek a gyerek nem kiegyensúlyozottak,például egy szteroidkezelés,vagy egyéb más erős gyógyszerek is erősen kihatnak a lelkiállapotra,erőnlétre.

2011. jan. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!