Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek későn kezdett rágni...

Akinek későn kezdett rágni babája annak később is kezdett beszélni? Esetleg beszédhibás? Van egyáltalán összefüggés?

Figyelt kérdés
Elvinnétek orvoshoz? Egyébként mindent megért, de alig rág és csak egy szót mond: Hinta :-)
2011. jan. 23. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi!Az enyém 16 hós kora körűl kezdett rágni,inkább csak rágcsálni..most 18 hónapos és nem tudnám leírni hogy mennyi mindent mond.Iszonyat szókincse van,mindenki rácsodálkozik.Egyszer azt olvastam vhol h állítólag aki sokáig cicizik,annak nem lesz gondja a beszéddel ..pösze,stb.

Nálunk még jócskán van cici is.

Mennyi idős a babád?

2011. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem logopédus és gyógypedagógus valamint gyerekgyógyász szakemberek mondták hogy van összefüggés (nem én találtam ki)... mondjuk az én fiam nem kicsit késett a rágással hanem még 2 évesen SE rágott, és a beszédje is nagyon hibás. Halandzsázott ő meg én megértettem de senki más se.

Most 3 éves múlt ovis egy ideje, sokat fejlődött (persze mostmár rág is) de egyértelmű hogy logopédiai segítségre fog szorulni.

2011. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A sokàig szopizástól erős lehet a szájizomzat, igy tud beszèlni ilyen ügyesen az emlitett 18 hós. A fiam is igen nehézkesen kezdett el rágni, 5 hónapig szopott csak, 27 hós, és mostanàban kezd beszélgetni. Biztos vagyok benne, hogy van összefüggés, mert amelyik gyerek nem rág eleget, az izmok a szájban nem erősödnek, igy vagy sehogy, illetve lassan, vagy rossz helyen képzi a hangokat:( a fiamnál tehát van elmaradás, amit egyértelműen egyik okként a nehézkesen induló rágásnak tulajdonitok. Kb 19 hós kora óta rág immel ámmal:(
2011. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mint minden más, ez sem igaz minden gyerekre. Az unokaöcsém 3 éves lesz még szopizik, de nem akárhogy, naponta többször, amikor kedve tartja. 1 éves kora óta eszik darabos ételt, de beszélni még nem beszél, csak halandzsázik. A lányom másfél éves, és még alig rág, de már nagyon közel van a beszédhez, szinte mindent megismétel amit mondok.
2011. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 2,5 éves és ő is későn kezdett el rágni! Beszélni csak 2 éves kora után kezdett azóta rengeteget fejlődött, de még mindig nem tiszta a beszédje! Sokat halandzsázik! Viszont sokszor kimondja az "R" hangot!
2011. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kislányom 21 hós és ímmel-ámmal rág csak. Nagyon félek, hogy beszédhibás lesz, de sehogy sem tudom rávenni a rendes rágásra. Nagyon el vagyok keseredve.
2011. jan. 24. 10:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Ti elvinnétek orvoshoz?
2011. jan. 26. 10:35
 8/12 anonim ***** válasza:
14-24-es vagyok. Nem vittem orvoshoz. A doki nem fogja meggyőzni, hogy rágjon. Neked kell rávenned:( adj ropit, kukit, kölesgolyót...vegyél győri kekszet, háztartásit, tuc kekszet, akármit, tedd elé mondjuk uzsi vagy ebéd után közvetlen ès had ràgja! Kitartás!
2011. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezeket mindet megeszi, a húst is. Mindent elnyammog, de igazából az a tipikus rágó mozgás nincs meg.
2011. jan. 27. 10:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,válaszolók!

Az mit takar, hogy nem rág a gyereketek?

Mit rág meg és mit nem?? És ha nem rágja meg, kiköpi?

Az én kisfiam 19 hónapos, és keményebb dolgokat nem merek a szájába adni, mert nem biztos, hogy megrágná, viszont nem köpné ki, hanem megpróbálná lenyelni... Így még csak kicsi dArabokat adok pl. tuc kekszből, ami nem olyan kemény. DE a kenyeret elrágcsálja, a héját már nem. Illetve nem is merem odaadni. A túró rudit is rágcsálja, meg a puhábbakat, pl főtt krumpli, stb,,

Néhány szót mond még csak (össz. 10 szó, kb).

Köszi, ha válaszoltok nekem is, mert kíváncsi lennék és megvigasztalódnék, hogy nem vagyunk ezzel egyedül :)

2011. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!