Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam nem alszik...

2,5 éves kisfiam nem alszik délben. Érdemes lenne elhagyni a déli kínlódást?

Figyelt kérdés
itthon még valahogy csak csak elalszik kb 1 ór altatással, de a bölcsiben semmit, nem húzza el a 1,5 óra csendesség sem. és utána olyan nyűgösen kel ha aludt is valamit.állítom rosszabb mintha nem is aludt volna
2011. jan. 23. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha egy órát kínlódsz,mire elalszik,és nyűgösen kel,akkor szerintem ne kínlódj.Ha akar aludni,akkor úgyis jelzi.
2011. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kisnita ***** válasza:
100%

A gyerek pontosan tudja, hogy mennyit kell neki aludni. A kisfiam már kb fél éve nem alszik nappal (18 hós) csak akkor ha jön a foga. Én nem is erőltetem neki. Altatni amúgy se lehet, sosem kellett, mindig elaludt magától ha álmos volt.

Oviban én sem aludtam soha. Nem tudtam megérteni, hogy mért kell nekem aludni ha nappal van és játszhatnánk is alvás helyett. Akkoriban mikor én voltam ovis még nem volt ilyen, hogy aki akar alszik aki nem az játszik, kötelező volt mindenkinek aludni akiért nem jöttek ebéd után. Úgyhogy én sokat nyüglődtem oviban :D

Ha nem akar akkor ne kínlódj vele, ha álmos lesz úgy is alszik.

2011. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kell még neki az alvás.

Nálunk is volt egy 2 hós időszak, mikor nem aludt, de azóta hál égnek visszatért az alvás. Néha harc van, de azóta legalább pihenni kell, ha nem is alszik el.

Ha nem pihen, elviselhetetlen 17-20 óra között, azt nem kívánom senkinek...

2011. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!