Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy tűnik, hogy a másfél éves...

Úgy tűnik, hogy a másfél éves kislányom kezdi elhagyni a délutáni alvást. Szerintetek ez normális? Más gyereke is csinál ilyent?

Figyelt kérdés

Sose volt nagy alvó, már újszülöttként is max. 20 perceket aludt, azt is cicin. Reméltem, hogy később jobb lesz. Jobb is lett, kialakult napirendünk volt:

reggel 8-kor kelt, délben sétáltunk, délután fél 2-től aludt másfél órát. Este 11, éjfél körül aludt el, addig egyszerűen lelőni sem lehetett, ha megpróbáltam altatni, 100X felkelt, hancúrozott.

Most kb. egy hete van az, hogy először délután 4-kor aludt el, aztán 6-kor. Tegnap este 7-ig bírta, ma meg fél 8-kor aludt el. A lehetősége megvan az alvásra, ledőlök vele, cicit is kap, nyugalom van, és mégsem alszik.

Annak idején én sem aludtam az oviban, de könyörgöm, ő még csak másfél éves...:( Ja, kb. napi másfél órát sétálunk, nem babakocsiban, hanem gyalog és kismotorral, hogy elfáradjon.

Nem tudom, mit csináljak. Ha nem alszik napközben, de cserében este 8-kor lefeküdne, nekem az nagyon jó lenne. Gondolhatjátok, mennyire szeretnék este egy kis nyugalmat. Viszont normálisan fog fejlődni nappali alvás nélkül?

Vagy tegyem be egy sötét szobába napközben, hátha elaludna? Akkor viszont éjfélig ugrál. :(

Az éjszakát nagyon ritkán alussza át, minimum 1X felkel szopizni. Tegnap éjjel 3X kelt, de cserébe este 7-től reggel 9-ig aludt...

Ha van/volt hasonlóan rossz alvó gyereketek, meséljetek.


2010. nov. 22. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

11 hónapos korától csak este alszik a lányom...

Este 9-10 között alszik el és többnyire 8-9 között ébred,de volt mikor 11 kor kelt.Néha nagyon jó lenne ha aludna napközben,de nem tudok vele mit csinálni.Volt aki azt mondta fektessem le,fogjam le és majd egy idő után feladja,hogy még mozdulni se tud aztán majd elalszik..hát nem tudom nekem az ilyen tuti nem menne,meg nem is normális dolog.

2010. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyósom mesélte, hogy a férjem volt ilyen, még otthon volt vele, amikor már nem aludt napközben (férjem bölcsis is volt, tehát nem lehett még túl öreg :)). Cserében aludt ő is este 8-tól reggel 8-ig.
2010. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok, hogy nem csak az én lányom ilyen csodabogár. Igaz, ettől nem lesz egyszerűbb, kivált, hogy úton van ketteske. :)

Köszönöm még egyszer.

2010. nov. 22. 23:48
 4/4 anonim ***** válasza:
a lányom is ekkor kezdte elhagyni a nappali alvást, babakocsiban még 4 hónapig el tudtam altatni, aztán már így se. 1-2 hónappal 2 éves kora előtt végleg leszokott a nappali alvásról, azóta össz kétszer aludt nappal. most 3 éves
2010. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!