Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák akik azt mondjátok...

Anyukák akik azt mondjátok hogy keveset eszik a kisgyereketek, mégis mennyi az a kevés? Kezdek kiakadni a lányomra.

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős???


Enyém 2 éves és reggelire tápszert iszik, ebédre egy maréknyi tésztát üresen, vacsorára fél virslit 2 harapás kenyérrel.


Ennyi a menü...

2011. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kisnita ***** válasza:

18 hós fiam mai "evészete": 1 db túró rudi, fél szendvics, 3 szelet fokhagymás felvágott, egy falatka hurka, kb 2 szem krumpli, 1 szem narancs, egy fél csomag puki és 2 liter víz.

Tejet, tejitalt, tápszert semmilyen formában nem fogad el úgyhogy muszáj vagyok kalciumot adni neki.

Ennél jobban szokott azért enni, de ma oltást kapott és ilyenkor nyűgös, be van sértődve, főtt kaját egyáltalán nem fogad el stb + délután hőemelkedése is lett pedig eddig sose volt lázas az oltások után :S

Remélem holnap eszik már rendesen. Írt a dokinéni megint Maltofert mert azt mondta nagyon sápadt a gyerek és a múltkor is kevés volt a vasa.

Már kapta a Maltofert és akkor evett rendesen, volt hogy egy fazék levest meg evett :D Mikor nem Maltofert kap akkor Béres cseppet adok neki és az is javít az étvágyán. Próbáld ki hátha nektek is bejön.

2011. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

:)

igen, attól függ, mennyi idős.

enyém 2 éves 4 hónapos: reggeli 140 ml tejital vagy kakaó, én ezen akadok ki.

pici baba korában 20 -30-40 ml-ket szopott, őrjítő volt.

uzsonnája: 2 gerezd narancs...

szóval ilyesmi mennyiségek...

2011. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

harmadik vagyyok

kedves első! a te babád minden ebédre üres tésztát eszik? hűha, ez nagyon durva, hogy bírod?

2011. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyèn 13 hònapos ès ugràlok örömömben,ha megiszik 1dl tejitalt 10 òra alvàs utàn - napok òta 60ml ès kèsz. 1 òràra rà kb 120ml tejpèp vagy hasonlò, aztàn bölcsi (ahol,ha màst nem, a levest megeszi) ès dèlutàntòl estig òrànkènt pròbàlok beletömni valamiket, amit èpp òhajt megenni. Mèg nincs 8kg sem, örökmozgò ès persze enni sem èr rà :P

Foga sincs mèg ezèrt,ha akarom,h egyen,akkor kènytelen vagyok pèpesìteni, mert a darabos kajàlàs 5-6 falatban kimerül...

Ja, ès a szopizàssal is màr baj volt ès a gyarapodàsàval - akkor mèg nem tudtam,h annyit eszik,mint egy verèbke:)

2011. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, az esetek nagy %-ban üres tészta végül a menü. Mindig változatosan főzök, kínálom őt értelmes kajákkal de a vége általában üres tészta. "Téta, visli! téta, visli" csak ez megy :((((


2 évesen amúgy 9900 gr.

Csecsemőként is irtó vacak evő volt, születése óta gond van ezzel.

2011. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor én nem szólok semmit a fiamra.Általában ez egy napi menü: reggel 190 ml tejital ,séta közben egy negyed kifli, ebég 150 ml leves, alvás előtt 220 ml tejital, délután amit épp főztem egy 130 gr kb. majd egy joghurt de sokszor ubi meg szalámi sokszor egy alma vagy fél banán és este ismét 270 ml tejital.Mindig azt hittem alig eszik de mondjuk 13 kg és 21 hónapos szóval pont jó :)
2011. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

közel 3 éves, fiú, 95 centi és 13 kiló.


reggeli fél szelet vajaskenyér a héja nélkül, kakaó, VAGY 2-3 babapiskóta, tea.


tízórai 1 alma cikkekkre vagdosva, néha pár falat müzli


ebéd 1-2 kanál abból amit főzök, ha van olyan amit kézzel ehet abból eszik kb egyet (pl egy fasírt, egy krokett vagy egy kis csirkemell rántva ilyesmi) ezután éhes marad, de nem hajlandó többet ezekből enni, így eszik joghurtot, gyümölcsöt vagy kekszet-kenyeret


uzsonna jughurt, puding vagy krémtúró pirítóssal, ehhez néha megeszikm egy kis sajtot vagy főtt tojást, sonkát, de nagyon néha


vacsora megpróbáljuk azt ami ebéd volt, ha nem eszi meg, ismét hideg kaja.


folyadék naponta kb 3-4 pohár víz (2 decis pohár), 1 bögre tea, meg a reggeli kakaó ha volt, szóval 1 liter körül.

2011. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok. 22 hónapos a lányom. Ő legalább reggel este megissza a 3dl tejet, ez mindig lecsúszik. Reggelire jó ha megeszik egy fél szelet kenyeret valamilyen felvágottal, délben eszik kb másfél dl levest, de van hoyg az nélkül megy aludni. Aztán mikor felkel 15 óra körül az alvásból nem eszik semmit, persze az édesség meg a kuko, ropi, ilyesmi csúszna, de ha nincs ebéd nem adok neki ilyet. Aztán ha kimegyünk a levegőre utána azért eszik pár kanállal, de az összesen nincs 3 evőkanálnyi legtöbbször.
2011. jan. 26. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!