Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattad át a gyermek...

Hogyan szoktattad át a gyermekedet, hogy a tejet ne cumisüvegből hanem pohárból igya meg?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tartott mire átszokott teljesen,illetve mi volt a folyamat menete Nálatok?Ja és persze mennyi idős volt a gyerkőc?

Az én fiam csak cumisüvegből és fekve hajlandó elfogadni,pohárból max a vizet issza meg.

2 éves.


2011. jan. 25. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még nálunk is ugyanez van. Teát, tejet csak fekve cumisüvegből, vizet pohárból issza egyedül. (26 hónapos lány).
2011. jan. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nálunk az a baj, hogy vizből csak nagyon keveset iszik. Gyümölcslét és ilyesmit nem hajlandó meginni. A teát pedig cumisüvegből kéri, és abból megiszik egyszerre 2-3 dl-t is, mig vízből csak 2-5 ml-t. :( Így én még várok a poharazással. Legalább nyárig, amig nagy meleg nem lesz. Akkor csökkentjük a cumisüveges teázást szerintem.
2011. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem még bőven ráértek. Én 6 éves koromig ittam cumisüvegből a tejet (minden mást pohárból), akkor vették el tőlem, amikor iskolás lettem. Nem tiltakoztam, viszont a tejet utána évekig egyáltalán nem ittam meg. Aztán újra megbarátkoztam vele, de már bögréből. :)
2011. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Nekem nem issza meg a teát,mondjuk a gyümi levet és társait sem csak a vizet,de ahhoz már nem használunk cumisüveget.Csak a tej...hiába mondom hogy az van a pohárban és azt szereti,akkor sem hajlandó még megkóstolni sem,sőt bele sem néz,csak mondogatja hogy az neki nem kell mert Ő tejet kér és fekszik az ágyra ott várja :) Próbáltam már csőrösből és szívószállal is.1 korty után megérezte mi az,már ugy nem fogadta el.Lehet hogy nehéz dolgom lesz :) Nem akarom siettetni,csak kíváncsi vagyok hogy akinek sikerült,hogyan ment,meddig tartott.

2011. jan. 25. 23:00
 5/15 anonim ***** válasza:
A tejivás afféle rituálé, amihez sokáig ragaszkodnak a gyerekek. Én sem azért ittam cumisüvegből, mert nem tudtam meginni pohárból, hanem mert hozzátartozott a cumisüveg, éppúgy mint a mustárszínű kispárna, ami közben a fejem alatt volt. Olyan ez a kicsiknek, mint a felnőtteknek a kávézás. Megvannak a maga formaságai.
2011. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az enyem decemberben volt ket eves. Epp a napokban hagyta el a cumisuveget. Reggelenkent itatos poharbol adtam neki a tejet, este meg cumibol. Igy megszokta a poharat is. A cumija kilyukadt 1 hete. Megbeszeltem vele, h nem veszunk mar masikat, mert nagy fiu. Odaadtam neki az itatos poharat is estere ( mese olvasas kozben kortyolgatta). Tegnap bevittem neki a tejet itatopoharban, azt kijelentette, h nem keri. Letettem a komodra. Ma este is ez ment. konnyebben ment nalunk mint gondoltam.
2011. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekünk a "taka" azaz takaró a fő kellék a tejivásnál :D
2011. jan. 25. 23:41
 8/15 anonim ***** válasza:
szerencses vagy a takaroval. Nalunk a fo kellek a fulem:-)))
2011. jan. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nálunk meg a kezem! :))
2011. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a tejcit itta üvegből, és mikor leakartuk szoktatni 2 éves kora körül, a tejet nem itta pohárból, ÁM a kakaót nagyon. Az új volt neki, még nem kapta üvegből nem volt hozzászokva. Nálunk bevált, utána sokáig kakaót kapott, majd megpróbáltuk a tejet is és már az is ment poárból.

A többi leveket is kisphohárból itattuk,ill. vizet kapott még cumisüvegből. Nem kell őket rászoktatni, hogy minden jön az üvegből, úgy könyebb leszoktatni őket mikor eljön az ideje. Gondolom én :-D Nálunk bevált.

2011. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!