Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattad át a gyermek...

Hogyan szoktattad át a gyermekedet, hogy a tejet ne cumisüvegből hanem pohárból igya meg?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tartott mire átszokott teljesen,illetve mi volt a folyamat menete Nálatok?Ja és persze mennyi idős volt a gyerkőc?

Az én fiam csak cumisüvegből és fekve hajlandó elfogadni,pohárból max a vizet issza meg.

2 éves.


2011. jan. 25. 22:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nekünk is csak tejci jön az üvegből,sajnos a kakaót,vaníliás tejet és hasonlókat nem issza meg még pohárból sem.Egyszer sikerült megkóstoltatni vele a kakaót,mindenféle próbálkozás után végül kanállal kóstolta de nem jött be neki :) Ehhez is kellet majdnem 2 hét,mert nem ragaszkodtam hozzá görcsösen,csak pár naponta megkérdezte kér-e.


A fő kellékekhez vissza térve,még esténként előfordul hogy az én kezem is szükséges az elalváshoz :) Rá kell tegyem a tenyerem az arcára ugy hogy a fülét is takarjam :)

2011. jan. 26. 08:14
 12/15 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, és most az utolsó kommentedhez szólok hozzá. Épp most láttam a tv-ben, hogy egy gyerek üvöltött, és beindították neki a hajszárítót, és egyből lenyugodott, ezt eljátszották párszor, sírás, nyugi ...

Az effajta zajok, búgás, susogást szeretik, mert ilyesfélén hallottak még a pociban. A kezed ha ráteszed a fülére, próbáld csak ki magadon, az is egy effajta susogó hangot ad. Megnyugtatja, emlékszik még. Nahát.

Visszatérve az iváshoz, én is hallok sok olyat, hogy üvegből iszik még a gyerek bár már 5 éves. De csak otthon csinálja. Ez szokás, és ha otthon, akkor én nem is bánnám, és ne félj, nemsoká megfog tanulni pohárból is.Ha már vizet iszik pohárból, abból is látszik, hogy tudja, és azzal gyakoroljátok, és kint kezdjetek leszokni az üvegről. Hoppá anya otthon felejtette :-D Kipróbálhatod a szívószálat is, csak hogy ne is lássa az üveget. Másképp igyon. Sok sikert !

2011. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

16:22

Van egy könyvem, amit egy Amerikában élő újságíró írt az ottani babázós időszakáról. Ő írta, hogy pl. nagyon könnyen meg lehet nyugtatni a síró babát, ha hordozóban kiviszed a konyhába, és megnyitod a csapot. A zubogó víz hangjától hamar megnyugszik. Tulajdonképpen a világ legegyszerűbb módszere lenne, ha nem kellene utána vízszámlát fizetni.:)))))

2011. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

16:22-nek:

Mint ahogy írtam,csak a tejet issza a cumisüvegből.Azt pedig csak otthon és reggel meg este.Tehát nem az utcán,ahol azt mondhatom hogy Hoppá,otthon felejtettem.

Ahogy azt sem hogy nincs üveg,mert...elvitte a cica vagy akárki,mert akkor csak óriási hisztit kapok,és azután már nem hogy másból de üvegből sem inná meg a tejet.Ezt meg azért nem szeretném.Alapjáraton rossz evő,és ha nem reggelizik vagy vacsorázik,legalább tej legyen a gyomrában.

Kipróbáltam pohárból és szívószállal is,nem beszélve a különböző csőrös poharairól,figurás-mesés bögrékről stb... egyik sem jött be.De azt is írtam hogy nem ragaszkodom görcsösen az üvegről való leszoktatásról,csupán érdekel kinek,hogyan,miből,milyen praktikákkal és mennyi idősen váltott gyermeke üvegről pohárra.

2011. jan. 27. 13:38
 15/15 anonim ***** válasza:

18.56-nak Bocsi kérdező.

Igen, tudom, de elég ahhoz a hűtőgép búgása is. Mi kiraktuk kétszer a hordozójában a konyhába, és se pillanat alatt elaludt. Furán éreztem magam, de bevallottam barátnőmnek, és ekkor már ő is bevallotta, hogy ezt a nyugtatási módszert Ő is kipróbálta, csak szégyellte elárulni.

2011. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!