Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeked szeret...

2 éves gyermeked szeret rajzolgatni, színezni?

Figyelt kérdés
Ha igen,hogyan szeretetted meg vele?imád építeni,reggeltől estig gyurmázik,krétával táblára firkálgat,de színezni,vagy színessel rajzolni nem akar.pedig nem először lenne ceruza a kezébe,de most mintha nem érdekelné.
2011. jan. 27. 11:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Van amikor elvan vele mostanában az olló a sztár imád kivágni formákat van hogy előrajzolok és próbálja követni.


szinezni még nagyvonalakban tud nem érdekli különösebben inkább velünk rajzoltat valamit azt egésziti ki a maga módján.


magától szerette meg.

2011. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
köszi,ő is inkább minket rajzoltat,az ollót hogyan tanítottad meg neki,hogy hogyan fogja?nekünk is direkt neki való,és érdekli is,de nem nagyon érez rá hogyan kell vágni vele.
2011. jan. 27. 11:50
 3/20 anonim ***** válasza:

a kezébe adtam egy nekivalót. aztán hadd játszon vele ha érdekli úgyis ráérez hogy kell fogni hogy vágjon is először csak darabkákat vágott le most már az kisebb ivek is mennek.


ha nem érdekli úgyse köti le.

2011. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 3 éves múlt, de egyenesen utál rajzolni, kreativkodni. Pedig kb 1 éves kora óta rajzolok neki, gyurma, nyomda, gyöngy, vasaló-gyöngy, pötyi van itthon, sokszor előveszem, de 3-5 perc alatt megunja. Egy időben nagyon sokat gyurmázott, forma-sütit kellett sütni h segítsen, de most az se érdekli. Sztem változó, h épp mihez van kedve, mi érdekli.
2011. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a gyereked nagyon ügyes, és ösztönösen tudja, mi a neki való!


Az ennyi idős gyerek egyetlen rajzeszköze a tégla formájú, vagy hengeres, de rövid, tömzsi, marokra fogható zsírkréta vagy méhviasz kréta.


A kicsi, gyenge, porcos ujjacskáival nem tudja még megfelelően fogni és megtartani a színesceruzákat, nem szabad erőltetni, mert több kárt okozol vele, mint gondolnád.


Engedd, hogy a zsírkrétával azt csináljon, amit szeretne. Teríts csomagolópapírt a földre, vagy celluxozz a táblára, és hadd firkáljon annyit, amennyit csak akar! A firkálás egy nagyon fontos fejlődési folyamat, nem azt jelenti, hogy ügyetlen, és még csak firkálni tud, hanem azt jelenti, hogy ügyesen "edzi" a kis kezét, agyát.

A firkavonalak idővel finomodni fognak, formát öltenek, de semmit nem szabad siettetni. Ha 3-4 éves koráig kizárólag firkál, teljesen természetes!

Ne rajzolgass neki formákat, ne tanítsd sehogyan sem rajzolni, hadd jöjjön rá ő maga, egyedül, amikor eljön az ideje!!!


Remélem, színezésen nem a kifestő füzetek színezését érted! A legnagyobb hiba, amit egy szülő elkövethet a gyereke rajzfejlődése érdekében, ha kifestő füzetet vesz neki, pláne 2 éves korban!!!


A krétával való firkálgatás mellett gyurmázzon sokat, az is nagyon jól erősíti a kézizmait.


Amit még ez a korosztály csinálhat, és csinál is nagy örömmel, az a festékkel való maszatolás. Vegyél jó minőségű ujjfestéket, nyomj ki kis tálkákba, tányérkákba 2-3 féle színt, teríts elé csomagolópapírt, adj rá olyan ruhát, ami nem baj, ha festékes lesz, és engedd, hogy kedvére maszatolhasson a papíron a festékkel! Vagy adhatsz a kezébe mosogatószivacsot, és "fessen" azzal, húzgálja a festékpacákban. Nagyon fogja élvezni!


Az ilyen, látszólag értelmetlen dolgokat (firkálás, maszatolás) művelő gyerekekből, akiket hagytak szabadon tevékenykedni, és nem tanítottak direkte rajzolni, festeni, 4-5 éves korukra hihetetlen ötletgazdag, ügyes, kreatív emberke fejlődik!


egy óvónő

2011. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekli, nem baj, majd megszereti (vagy nem).

Enyém imád mindenféle kézimunkát: gyurma, ollózás, ragasztgatás, rajzolás, festés temperával, vízfestékkel. De ő ilyen típus, inkább ül és matat, minthogy nekiálljon futkosni.

Megmutattam neki, hogy kell vágni az ollóval, azóta reklámújságokból vágunk ki kajákat és felragasztjuk papírra. Szeret matricákkal is bíbelődni.

Gyurma nálunk alap napi tevékenység, állandóan elöl van. A ceruzák/filcek is elöl vannak, akkor rajzol, amikor akar, napi több órát is eltölt ezzel a tevékenységgel.

(Persze az olló, a ragasztó és a festék el van rakva, azt csak akkor veszem elő, ha kéri.)

Sokszor rajzoltat engem is, de van, hogy kéri, hogy rajzoljak pl egy napocskát, ő meg kiszínezi (=összefirkálja).

26 hónapos.

De a te gyerkőcöd ugyan nem használ ceruzát, viszont krétát igen, az is jó, az a lényeg, hogy a kézügyessége minél jobban fejlődjön. Mindegy, hogy krétával vagy ceruzával fejlődik.

2011. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat,az óvónéniét meg külön nagyon sok hasznos tanácsot adott.Festéket még nem vettem neki,de veszek,mi is kiterített csomagoló papíron szoktunk rajzolgatni,és vettem neki táblát krétával,meg persze a kinti aszfaltkréta a kedven,de az most hóban,esőben nem megy.Igen,látom sokat vártam tőle.
2011. jan. 27. 14:20
 8/20 A kérdező kommentje:
azt még elmondanád nekem miért baj a kifestő füzet?nekünk nincs,és nem is igy szerettem volna vele színezni,de a családban már színeztetnek így kisgyerekkel,és érdekel is.köszi
2011. jan. 27. 14:32
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem az óvónéni vagyok, hanem az utolsó válaszoló, a kifestő füzetet azért nem ajánlják, mert bekorlátozza a gyerek fantáziáját (mivel vonalak mentén kell színezni). Én ezt olvastam, de nagyon várom az óvónéni válaszát!!! :)
2011. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1éves múlt amikor kiderült, hogy mennyire szeret firkálni először papírra,aztán a falra:-(

most ott tartunk hogy hatalmas széles papírt ragasztottam a szobája egyik falára és megegyeztünk ,hogy csak oda rajzoljon.Még nincs 3éves és megtanult rajzolni pálcika embert szemmel szájjal sőt még szemüveget is kreál,csigát próbálgatunk most,de hozzá teszem nálunk mindenki rajzol a családba elvileg így vénásan örökölte.:-)Viszont a barátnőm kisfia teljesen elzárkózott a rajzolástól és most 5évesen kezdett érdeklődni iránta.

2011. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!