Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeked szeret...

2 éves gyermeked szeret rajzolgatni, színezni?

Figyelt kérdés
Ha igen,hogyan szeretetted meg vele?imád építeni,reggeltől estig gyurmázik,krétával táblára firkálgat,de színezni,vagy színessel rajzolni nem akar.pedig nem először lenne ceruza a kezébe,de most mintha nem érdekelné.
2011. jan. 27. 11:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

az óvónéni vagyok :-)


Aranyosak vagytok, kicsit féltem, hogy kioktatónak érzitek majd a soraimat.


A kisfestővel több baj is van.


Amíg kicsi (2-3 év), addig valószínűleg nem is érti, mit akarunk tőle. Neki az csak egy vonalhalmaz a papíron, mit csináljon vele?! Amit megért, hogy kezében a kréta, és végre firkálhat. Kicsit sem fogja érdekelni, hogy neki ott két vonal közt kéne maradni a krétával, hisz örül, hogy végre jó nagy lendülettel, és jó nagy erővel nekieshet a papírnak. Ha ilyenkor arra akarjuk rábírni, hogy színezzen szépen vonalon belül, valószínűleg hamar elvesszük a kedvét attól is, hogy egyáltalán krétát vegyen a kezébe.


Később, amikor már tud ő is valamilyen formát rajzolni, megint csak semmi értelme a színezőnek, hisz ott a saját rajza, ha van kedve, színezze azt! Egyébként a gyerekek nem szeretnek színezni. Aki firkakorban van, az azért, mert az csak egy felesleges korlát, aminek számára érdektelen, unalmas, és mivel fiziológiailag nem képes még az apró mozdulatokra, akkor sem tud vonalon belül egyenletesen színezni, ha megérti, mit várunk, és anya kedvében akarna járni. Egyszerűen ügyetlen még a keze hozzá, sok-sok firkálás kell ahhoz, hogy megedződjön.

Ha pedig már tud formát rajzolni, azért utál színezni, mert az egy szenzációs felfedezés, hogy formát, pláne ha felismerhető formát rajzol! Attól az még ház, hogy nincs bemeszelve pirosra a tető! És nagyon fog örülni, hogy sikerül tetőt kanyarítani, és a következő gondolat az ablak, ajtó, kerítés....tehát a többi forma megrajzolása fogja izgatni, nem a színezgetés. Pláne a fiúkat. Szenzációs, milyen részletes, műszakilag is helytálló rajzokat tudnak készíteni a fiúk, úgy, hogy szinte egyáltalán nem színeznek benne semmit.


Szóval, aki átlép a firka korszakból a felismerhető formák korába, égni fog a vágytól, hogy új és még újabb felismerhető formát alkosson, ezt a gyereket visszahúzza a lendületben, ha arra akarjuk rávenni, szép egyenletesen, vonalon belül maradva fedje le színnel a formát. A keze még mindig nem elég ügyes ahhoz, hogy vonalon belül maradjon, kudarcélmény is érheti, hogy kicsúszott, jaj, most nem lett szép....pedig annyira nem ez számít! Nem attól szép egy rajz (ezt csak belénk sulykolták 30 éve), hogy egyenletesen le van meszelve, ki van töltve a lap, hanem az ÖTLETTŐL! Ha az én ovisom olyan lovas huszárt rajzol, ami majdnem leszalad a lapról, annyira élethű, arányos és részletes, nem fogom azt mondani, neki, hogy jó, jó, de nincs kiszínezve a csákója, vagy nincs napocska és felhő a feje fölött, mert nem ez a lényeges, hanem, hogy nyereg van a lovon, zsinórdísz a mentén, toll a csákón, kard az oldalán.

De persze vannak olyan gyerekek is, akik szeretnek díszítgetni, színekkel játszani, szépen, feszesen kiszínezni a rajzukat, ez is teljesen jó, ha önállóan, belső késztetésből teszi, nem azért, hogy megfeleljen az elvárásoknak.


Tehát, ha színezni szeretne, majd kiszínezi a saját rajzát. Nem sokkal természetesebb és kretívadd ez, mint egy karikatúraszerű groteszk, vagy cukimuci rajzot színezgessen, figyelve a vonalon belül maradásra.....ez unalmas, monoton, fárasztó, sivár, fantáziátlan tevékenység, és nem alkotófolyamat, pláne nem művészet. A gyerek saját rajzainál nincs szebb alkotás, higyjétek el! :-) Ne ezek a cukormázas vagy groteszk figurák égjenek be neki, hanem alkosson a saját képzeletéből! :-)

2011. jan. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
köszönöm,teljesen igazad van.ne is veszek ilyent azt hiszem.
2011. jan. 28. 09:11
 13/20 anonim ***** válasza:

az óvónőnek nagyon köszönöm a közreműködését, én is gondolkodtam, hogy mi lenne ha vennék egy kifestőt a kétévesemnek, de biztos nem veszek.


köszönöm

tanultam ma is

2011. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát az én 2 éves kisfiam imádja a kifestőt. Igaz legtöbbször nem ő színezi, hanem nekem kell, ő meg jön és nézi és néha belefirkál. Persze nem tud vonalon belül maradni, de ezt nem is várja senki tőle. Mindig megdicsérem, akármilyen krixkraxot produkál. Nagyon szereti kiválasztani, hogy melyik állatot színezzük és milyen színnel. A ceruzát is ügyesen fogja, bár főként neki való vastag ceruzái vannak.
2011. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Előző, akkor végülis nem színezni szeret a gyereked, hanem nézni, ahogy te színezel. Magyarul veled lenni, közösen csinálni valamit. Ha egy sima fehér papírra firkálgattok, színezgettek, annak is ugyanúgy fog örülni.


Én se vettem soha színezőt. És nem is szokattam rá a gyerekem, hogy engem nyúzzon a rajzokért. Leültem vele én is firkálgatni, satírozgatni, mert jó volt együtt munkálkodni, de mindig csak annyit "rajzoltam", amennyit már ő is tudott. Ne tőlem tanuljon Napocskát rajzolni, hanem olyat rajzoljon, amilyen az ő kis fejében megszületik. Minden formát megtanult magától rajzolni, ezek a képek benne vannak, nem kell külső tanítás hozzá. Most 5 éves, gyönyörűen, fantáziadúsan rajzol, városi rajzversenyt is nyert a nyáron.

2011. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez úgyis változni fog, mit szeret majd később. Nálunk a nagy 11 éves, de még mindig szeret színezni, és nagyon szépen színezett már 5 éves kora körül is. A kisebb 8 éves lesz, ő még most sem színez túl szépen, eléggé elnagyoltak a mozdulatai, viszont sokkal szebben ír, mint annak idején a nagyobbik. Én mindig vettem nekik koruknak megfelelő színezőt, zsírkrétákat, filcet, aszfaltkrétát, színeseket, gyurmát, és hagytam őket, hogy rajzolni vagy színezni van-e kedvük.

A legkisebb két éves. Ő nagyon szeret firkálgatni, főleg tollal, az a kedvenc. Elképzelni sem tudom, hogy színezzen, inkább fehér lapokat adok neki, azokra alkot.

2011. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitok.mi is inkább csak firkálgatunk.imád cicát rajzolni ami 2,3 görbe vonalból áll,és azt mondja rá hogy cica,ez a feje,ez a szeme,ez a füle,olyan édes.de a színezőt én is elfelejtem egy időre.de ő inkább gyurmázik,a rajzolás nem a kedvence.
2011. febr. 3. 13:00
 18/20 anonim ***** válasza:
Az en gyerekeim imadtak velem rajzoltatni,es azt neztek .Aztan kb ketevesen kezdtek el maguktol firkalni ,maszatolni.Mindketto szeret rajzolni ,a lanyom kb 3 eveig csak kiraly lanyokat rajzolt,a fiam most 4 eves csak autokat rajzol.Ok sem szerettek e kifestoket, bar most a lanyom 6 eves es ha lat egy szep grafikat ami nagyon tetszik neki azt gyonyoruen kifesti.Ezt az iskolabol hozza haza en sem vettem neki.Nekem sem volt gyerekkoromban es imadtam rajzolni.Vannak gyerekek akiket nem erdekel a rajzolgatas es azzal sincs semmi baj .Eroltetni ugysem lehet.
2011. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én éppen a napokban vettem kifestőfüzetet a 2 évesemnek de nem mondom neki, hogy hogy színezzen, összevissza firkálja az egészet, szerintem nem is érdekli a minta.

2011. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
10%
Az enyém 2év 9 hónapos,imád kifestőzni.És nem lépi és a vonalat.Akkor most mi van,ne engedjem többet neki?
2011. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!