Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha agresszív a...

Mit csináltok, ha agresszív a kicsitekkel egy másik kicsi?

Figyelt kérdés

Tudom, elfogult is vagyok, de a miénk olyan kis kedves, mosolygós, és közvetlen mindenkivel. Két éves múlt. Ma nekiment egy egy évvel idősebb kislány, és jól megcibálta a haját és a pulcsiját az enyémnek, a szemem láttára. Az enyém nem jött rá, hogy ez nem játék, csak mosolygott rajta. Majd megszakadt a szívem... Hogy fogja az ovodában megvédeni magát? Hisz nem is érezte, hogy a másik agresszív volt vele. (az anyukája épp wc-n volt, úgyhogy nem látta, mi történt).


Tudom, h nem lehetek mellette minden percben... de annyira idegesít az ilyesmi.


2011. jan. 31. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A másik gyereknek lefogom a karját és elmagyarázom neki, hogy ezt nem szabad, mert fáj a gyereknek.
2011. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem mertem a kis vadóchoz hozzányúlni, de köszönöm, akkor legközelebb kipróbálom, ha nekimegy újra a lányomnak (mert fogunk még találkozni ezzel a kislánnyal).
2011. jan. 31. 16:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Az gondolom, nem jó megoldás, ugye, ha azt mondom neki, hogy védje meg magát? (azaz üssön vissza?) El nem tudom képzelni, hogy fogja magát megvédeni, annyira kis naív... :(
2011. jan. 31. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam a kisfiammal a múltkor a babaklubban. Ő még csak 14 hónapos volt akkor, és egy kb. 2,5 éves kisfiú kinézte magának, mert az enyém volt ott a kegkisebb, úgymond legsebezhetőbb. Odament hozzá, átölelte és jól megszorította. Nos, az édesanyja nem igazán szólt rá, nem tuajdonított neki nagy jelentőséget. Én annál inkább, nekem is majd megszakadt a szívem, ráadásul nem akartam, hogy a kisfiam emiatt ne szeressen majd ide járni. De mikor másodszorra hátulról fellökte, ráfeküdt és úgy szorította a kis nyakát, felment bennem a pumpa, kibújt belőlem az anyatigris és felvilágosítottam a gyermeket. Ilyenkor szerintem mindenképp le kell kezelni a helyzetet, ha az anyja nem teszi vagy nincs ott, hát lépj oda és tedd meg - harag ide vagy oda...
2011. jan. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak nekimennek a kisebbek is, és sajnos ő sem védi meg magát. Még a játékait sem meri visszaszerezni ha elveszik tőle, csak sír szegény. Én próbálni fogom arra bíztatni, hogy vegye vissza! 2 éves lesz, beszélni még nem tud mondatokban, tehát elkérni sem tudja.
2011. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mivel ikreim vannak, igy én nap-mint-nap szembesülök a problémával... Én ezt csinálom, lefogom, hogy ne tudja tovább ütni, bántani és mondom neki, hogy nem szabad, fáj neki, stb. Mondjuk én azt is kérem, hogy cirókálja meg a megbántott tesót, adjon neki puszit, ezt meg is teszik, de hát ők testvérek, egy idegen gyerkeet erre persze nem kérnék :-)

Szerintem működik és a bántót se nagyon bántom meg vele, nem is tenném, hisz az is a saját gyerekem :-)))

2011. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Lányok! :) Ikres Anyuka, ez nagyon aranyos volt! :)


Meg fogom tanítani neki, hogy védje meg magát, és szerezze vissza ami az övé. Olyan vadóc kisgyerekek vannak, hogy én komolyan, csak nézek. :( Biztos a mi kiskorunkban is voltak ilyenek, de én már nem emlékszem rá.

2011. jan. 31. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!